Šta je novo?

AMD-ov odgovor na RTX?

Dqr0i5hXgAEEbdP.jpg:large


Dqr0i2yX0AInSOn.jpg:large
 
Uhh, 20% zaostatka za 1070, dosta... ako se ispostavi tacnim.
Znaci umesto recimo 60 fps-a, imao bih 48.
 
Ne, nego bi imao 60fps na nesto nizim podesavanjima, a razliku najverovatnije ne bi primetio.

Sweet spot za 1080p gaming, ako bude adekvatna cena(250-280e recimo) i potrosnja ne bude nenormalna.
 
Nije to mala razlika, da se ne lazemo. Ja ne bih menjao 1070 za tu ni u ludilu. Ne bih mogao da prihvatim toliki drop performansi.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne, nego bi imao 60fps na nesto nizim podesavanjima, a razliku najverovatnije ne bi primetio.

Ja sam jednostavno takav da ne mogu da prihvatim ako sve od opcija nije na MAXimalnim vrednostima.

@Sajber, slazem se sa tobom, odlucio sam da prodam moj monitor i kupim brzi.
 
Jeste ti mozda "nepotreban" trosak ali dugorocno je sigurno daleko bolje resenje ;)
Ja isto cekam neki monitor da naleti.

Tapatalk from Poco loco
 
A ono jeste 20% sporija ali je pitanje i koliko je jeftinija....
 
Ja sam jednostavno takav da ne mogu da prihvatim ako sve od opcija nije na MAXimalnim vrednostima.

@Sajber, slazem se sa tobom, odlucio sam da prodam moj monitor i kupim brzi.

onda se spremi da kupis i brzu grafiku :D

nisi primetio detalj da drugar ima 1080ti i ultra brz monitor, i dalje ces imati tearing ako budes terao 70 fps na 240 hz monitoru
 
onda se spremi da kupis i brzu grafiku :D

nisi primetio detalj da drugar ima 1080ti i ultra brz monitor, i dalje ces imati tearing ako budes terao 70 fps na 240 hz monitoru

Ma primetio sam.
Prvo, neću uzeti 244 Hz monitor, već 144 Hz, a sa ovom GTX 1070, imam u zahtevnijim igrama oko 80 fps, jer igram u produženoj full hd rezoluciji, a čitao sam da će mi od 80 fps-a pa naviše, biti ok za 144 hz monitor.

Drugo, ako to ne bude slučaj, prodaću je i uzeti rx 590 čiji freesync range će pokriti sve fps-ove ili ću ostati na gtx 1070, sve dokle amd ne izbaci Navi ili se cena Vege eventualno ne spusti na prihvatljivu.
 
onda se spremi da kupis i brzu grafiku :D

nisi primetio detalj da drugar ima 1080ti i ultra brz monitor, i dalje ces imati tearing ako budes terao 70 fps na 240 hz monitoru
On ima 1080TI od skoro, isto kao i ja. Na 1070 je podnednako tecno radilo. Sa 1080ti samo imamo problem da usage nije 100%. Nvidia sabotira driverima sve. Banditi.

Tapatalk from Poco loco
 
Ima zavere. Proguglaj malo ;)
Doduse nije ni nama u svim igrama tako da je vise game ralated. Mislio sam konkretno na BF1, to nam se svima isto ponasa.

Tapatalk from Poco loco
 
Ni Sajber ni ja nismo CPU limited (vidi konfiguracije), ali neke igre definitivno ne rade sa 100% GPU usage. Najbolji primer je Battlefield 1 koji obojica igramo gde GPU usage ne prelazi 80% (klacka se u rasponu 60-80%). Ima igara koje uredno koriste maximum GPU-a, kao primer navodim Witcher 3.

100% CPU usage ni on ni ja još nijednom nismo videli u igrama, tako da CPU limit otpada kao potencijalni problem.
 
Ako mislite da je do "sabotaže" drajvera, tu nepoznatu je barem lako izbaciti iz jednačine. Idete radom i isprobavate starije drajvere i to je to ;)

BTW, ne mora da udara CPU usage 100% da bi se udario u CPU limit, tu zavisi i do toga koliko je engine u stanju da iskoristi CPU arhitekturu. Sajber verovatno nikada neće videti 100% CPU usage na Ryzen 1700, ali da ima 8700k ili nešto jače na 4.8-5Ghz imao bi minimum 20-30% bolje perfomanse u BF1, što znači da neki cpu limit itekako postoji.
 
Poslednja izmena:
Bar za BF1 nije rešenje promena drajvera, probano u praksi, ništa ne izvlači maksimum iz 1080Ti u ovoj igri.
 
Ni Sajber ni ja nismo CPU limited (vidi konfiguracije), ali neke igre definitivno ne rade sa 100% GPU usage. Najbolji primer je Battlefield 1 koji obojica igramo gde GPU usage ne prelazi 80% (klacka se u rasponu 60-80%). Ima igara koje uredno koriste maximum GPU-a, kao primer navodim Witcher 3.

100% CPU usage ni on ni ja još nijednom nismo videli u igrama, tako da CPU limit otpada kao potencijalni problem.

Ne mora CPU da ti udari 100% da bi bio bottleneck u nekoj igri.

Experimenta radi, idi u power options, stavi cpu na 50% u maximum process state (clock ce ti biti prepolovljen, base clock) pa pokreni igricu, imaces isti usage kao i pre ali su ti klokovi sporiji i imaces jos veci bottleneck nego sto imas sada, to jest jos nizi gpu usage nego pre.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, citajte sta pise. GPU ne ide na 100%, ne pricamo o CPU.
Sto se tice drivera, udrite google koga interesuje pa cete videti. Ja se vratio na 399.42.

Tapatalk from Poco loco
 
Još pre godinu dana se linus bavio tim mitom:

https://www.pcgamer.com/do-nvidia-drivers-cause-planned-obsolescence/

The results of the testing: in general, all the tested cards show an equal or upward trend in performance. Or in other words, claims that Nvidia is intentionally sabotaging performance of its older hardware are bogus.

Also note that drivers that intentionally cripple performance on old hardware isn't the same thing as the occasional bad/buggy driver release, like 375.86. Other problems come and go, like SLI performance/support and 3D Vision, which can be very game specific. And finally, not fully optimizing for hardware that's several years old may happen.

Bottom line: it looks like poor performance in newer games on older hardware is due to those games using hardware features that perform substantially better on newer hardware. Anisotropic filtering used to cause a big performance hit, but on current hardware the difference between no AF and 16x AF is maybe 1-2 percent. SSAO likewise used to cause a much larger performance hit, and relative tessellation performance is something that has improved over time thanks to faster geometry processing in hardware.



Ljudi, citajte sta pise. GPU ne ide na 100%, ne pricamo o CPU.

CPU na 100% je spomenut isključivo zbog onih koji misle da se se procesor kao usko grlo manifestuje isključivo kada on udari na 100%. Odnosno da tek onda dolazi do pada GPU usage ispod 100% kao posledica toga što je CPU usko grlo. Što naravno nije sasvim tačno.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, citajte sta pise. GPU ne ide na 100%, ne pricamo o CPU.
Sto se tice drivera, udrite google koga interesuje pa cete videti. Ja se vratio na 399.42.

Tapatalk from Poco loco

Ja ne znam ko je lud ovde.

Imas problem u battlefield igrici koja je poznata po tome sto je CPU-bound tesko. Mi ti objasnjavamo zasto ti je GPU usage ispod 100%, ali ti i dalje teras po svom da te nvidia sabotira, niti si testirao bilo sta (starije driver-e itd) a i dalje tvrdis da nije bottleneck u CPU, nego eto...

Ako i dalje ne shvatas, GPU ispod 100% usage=CPU bottleneck. Bez obzira sto CPU nije na 100% opterecen.



Ako i dalje mislis da si u pravu, idi upali DSR, na x4, podesi rezoluciju u bf sad na x4 od tvoje default rezolucije, ako i tad budes imao gpu usage ispod 100%, onda ne znam.

Na 1070 ti je tecno radilo sto je i logicno, kartica je slabija...

Edit:

Debeo offtopic btw, sace banovi.
 
Poslednja izmena:
Ako GPU usage nije na 100%, u 99% slucajeva je CPU bottleneck, osim ako fps na neki nacin nije limitiran. Nema veze sto sam CPU nije na 100%, i moj FX 6300 skoro nikad nije bio na 100%, pa je bottleneck-ovao RX 470 samo tako.

1700 na 3.9GHz svakako jeste bottleneck za 1080Ti u igrama koje su iole CPU intenzivne.
 
Ako je 6c/12t na 4.0GHz na 50% a 1080Ti na 70% u jednoj igri, gde je bottleneck?
 
To ti ovde niko ne može reći. To što su CPU ili GPU ispod 100% ne znači da neki od podsistema nije udario u svoje granice. Suviše površno gledate na iskorišćenost.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je 6c/12t na 4.0GHz na 50% a 1080Ti na 70% u jednoj igri, gde je bottleneck?
Zavisi, vrlo moguce da je u procesoru, ako su recimo pola jezgara na 100%, a pola na 0%. U suprotnom je fps limitiran na neki nacin(da li u engine-u, ili preko nekog podesavanja/programa, nebitno).

Mora se gledati iskoriscenost jezgara ponaosob, ne svih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno