Šta je novo?

AMD-ov odgovor na RTX?

C. Ja probao. E sad ne znam dali ima razlike od monitora do monitora, drugar ima takav setup i ogromna je razlika u odnosu na mojih 60Hz, neuporedivo bolje, corav vidi razliku.
I ja sam bio ko ti dok nisam kod njega seo. U zivotu ne bih dao 200$ vise za monitor samo zbog gsync-a a ne bih ni na slabiju grafiku. Cepanje kod njega nisam uopste primecivao, ne zali se ni on a picajzla je. Zato ti kazem da probas prvo ako vec nisi.

Tapatalk from Poco loco

drug, ceo slucaj ide ovako

decko hoce da zameni jacu nv grafiku za slabiju amd grafiku jer vec ima freesync monitor i kapira da bi mu bilo super da to iskoristi ako odnos izmedju 1070 i novog 590 nije preveliki... ja se sa ovim slazem.

ti mu pricas da ni po koju cenu ne ide na slabiju grafiku a onda se ubacujes sa gsyncom i kako je freesync keva (what i said) i kako ti ne treba gsync (ko ga uopste pominje)...

dakle, negde ti nesto promaklo.
 
Imao sam freesync dok nisam presao sa rx480 na gtx1070, i stvarno ima velike razlike u nekim zanrovima, recimo u fps-u nikad nisam imao toliku glatkocu brzog pomeranja nisana po ekranu, a primeti se cak i u naslovima poput Diabla.
Ima i ono, kad vec imam freesync monitor, zelim i da ga koristim, za sta sam dao pare, kad mi je vec godinama na off, jer imam nvidiu.
Uzecu 590 ako bude imao realnu cenu, izgubicu nekoliko frejmova, ali kupicu posle Navi kad izadje.
 
drug, ceo slucaj ide ovako

decko hoce da zameni jacu nv grafiku za slabiju amd grafiku jer vec ima freesync monitor i kapira da bi mu bilo super da to iskoristi ako odnos izmedju 1070 i novog 590 nije preveliki... ja se sa ovim slazem.

ti mu pricas da ni po koju cenu ne ide na slabiju grafiku a onda se ubacujes sa gsyncom i kako je freesync keva (what i said) i kako ti ne treba gsync (ko ga uopste pominje)...

dakle, negde ti nesto promaklo.
Ocigledno ne kapirate sta pricam. Menjajte sta hocete bacajte pare. Ja sam lepo napisao.

Tapatalk from Poco loco
 
Kolko sam razumeo, ti kazes da kad imas 144Hz, ne treba ti freesync, jer onda svakako nema tearing-a?
Vrlo moguce da je tako, ali ja nemam 144Hz monitor, imam 75Hz i jeste cak i 75Hz mnogo bolje od 60Hz, ali problem je u tome sto ja sad sa nvidia grafom ne mogu da ukljucim freesync, a kad je iskljucen freesync ne daje mi da ukljucim 75Hz, vec 60Hz maximalno i tako mi je sad uvek i u win-u i u igrama, samo 60Hz.
Tehnicki mogu da ukljucim freesync u opcijama monitora, ali onda kad ukljucim bilo koju igru, dobijam zestoko trzanje da je totalno neigrivo, sve dok ne iskljucim freesync.
 
Dobro, moguce da je na 75hz tearing bas veliki, sto zbog refresh rate-a sto zbog samog monitora. Ja sam pricao o 144hz monitoru ne znajuci sta ti imas. Drugar ima 144Hz i fantasticno radi na freesync monitoru sa 1070 a i sa 1080ti.
Kod tebe je to bas drasticno, ti si vise manje prinudjen na taj potez. Jesi razmisljao o brzem monitoru mozda?

Tapatalk from Poco loco
 
Jesam razmisljao o brzem monitoru, ali ogranicen sam sa budzetom, ovaj sa 75Hz je bio povoljan oko 400 evra, dok mu je vremenom pala cena i ne verujem da sad kao polovan vredi vise od 200 evra, tako da sa tim parama mogu da se slikam, jer to nije dovoljno za 144Hz, pogotovo ne za 34" i UltraWide na koji sam navikao i ne bih mogao sad da se spustim na 27".
 
Jesam razmisljao o brzem monitoru, ali ogranicen sam sa budzetom, ovaj sa 75Hz je bio povoljan oko 400 evra, dok mu je vremenom pala cena i ne verujem da sad kao polovan vredi vise od 200 evra, tako da sa tim parama mogu da se slikam, jer to nije dovoljno za 144Hz, pogotovo ne za 34" i UltraWide na koji sam navikao i ne bih mogao sad da se spustim na 27".
Slazem se, ne vredi da spustas dijagonalu. Ja sam na 40" TV-u jos uvek i tesko mi je na bilo cemu ispod 32". Ne mogu da nadjem iole krsten monitor ispod 500e jos uvek pa mi se nesto ne uzima. I ako bih uzeo, uzeo bih freesync monitor bez razmisljanja. Ono sto sam ja probao sljaka odlicno. Kupovina gsync-a bi bila bacanje para. Smeknuo sam neki monitor, ima ga u obe varijante, 220$ je razlika. Pazi da im ne dam. Cekam samo da se freesync pojavi kod nas.

Tapatalk from Poco loco
 
C. Ja probao. E sad ne znam dali ima razlike od monitora do monitora, drugar ima takav setup i ogromna je razlika u odnosu na mojih 60Hz, neuporedivo bolje, corav vidi razliku.
I ja sam bio ko ti dok nisam kod njega seo. U zivotu ne bih dao 200$ vise za monitor samo zbog gsync-a a ne bih ni na slabiju grafiku. Cepanje kod njega nisam uopste primecivao, ne zali se ni on a picajzla je. Zato ti kazem da probas prvo ako vec nisi.

Tapatalk from Poco loco
To je jako subjektivno I zavisi od osobe do osobe.

Imam 75hz desktop monitor i 144hz Gsync ekran na laptopu - apsolutno, ali apsolutno ne vidim razliku u igrama (trenutno đuskam WoT I CoD BO4).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
C. Ja probao. E sad ne znam dali ima razlike od monitora do monitora, drugar ima takav setup i ogromna je razlika u odnosu na mojih 60Hz, neuporedivo bolje, corav vidi razliku.
I ja sam bio ko ti dok nisam kod njega seo. U zivotu ne bih dao 200$ vise za monitor samo zbog gsync-a a ne bih ni na slabiju grafiku. Cepanje kod njega nisam uopste primecivao, ne zali se ni on a picajzla je. Zato ti kazem da probas prvo ako vec nisi.

Tapatalk from Poco loco

Da se javi i drugar :smoke:

Imam 240Hz Freesync monitor i 1080Ti i apsolutno nikakav tearing se ne vidi. Ko uspe da ga vidi, ima piće od mene.
Drago mi je što nisam dao 150€ više za G-Sync.
 
To je jako subjektivno I zavisi od osobe do osobe.

Imam 75hz desktop monitor i 144hz Gsync ekran na laptopu - apsolutno, ali apsolutno ne vidim razliku u igrama (trenutno đuskam WoT I CoD BO4).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
A koliko FPS-a ti gura laptop? To je jako bitan podstak. Ako gura 75fps-a naravno da neces primetiti. Zavisi i od igre ali u FPS igrama moras primetiti. Ima ljudi koji ne primecuju ali to je individualno, vecina gamera primecuje bez problema, velika je razlika.

Tapatalk from Poco loco
 
A koliko FPS-a ti gura laptop? To je jako bitan podstak. Ako gura 75fps-a naravno da neces primetiti. Zavisi i od igre ali u FPS igrama moras primetiti. Ima ljudi koji ne primecuju ali to je individualno, vecina gamera primecuje bez problema, velika je razlika.

Tapatalk from Poco loco
U proseku oko 100fps u CoD-u.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa dobro, tebi je onda razlika izmedju 75 i 100Hz, to se malo teze primecuje. Da je veca razlike sigurno bi primetio. Verovatno ti vise znaci veca dijagonala na monitoru nego tih 25Hz razlike.

Tapatalk from Poco loco
 
Meni nije jasan onaj clanak kazu 590 brzamod 1060 pa zar to nije bila i 580?
 
Nije, RX 580 i 1060 6GB su veoma slicne u igrama.
 
Da se javi i drugar :smoke:

Imam 240Hz Freesync monitor i 1080Ti i apsolutno nikakav tearing se ne vidi. Ko uspe da ga vidi, ima piće od mene.
Drago mi je što nisam dao 150€ više za G-Sync.

Ja imam gtx 1070 i freesync monitor i sve radi normalno kad je freesync off, ali cim ga ukljucim, dobijam neki gadni stutter, zasto? i kako tebi radi freesync on, bez problema na nvidiji?
 
Zapravo sad sam opet probao i mogu freesync on i 75hz i igre rade normalno, ne znam zasto nisu pre, mada Diablo 3 me i dalje dosta zeza kad je ukljucen freesync, imam konstanti micro stutter ili bolje reci judder, u pozadini dokle igram...
Jel ti imas slicnih problema, da neke igre jednostavno zezaju kad je ukljucen freesync?
 
Nemam gde na monitoru da uključim Freesync.

Sve što igram - igram sa isključenim bilo kakvim syncom. Cilj je 240fps ali ne na račun kvaliteta.
 
Cena je naduvana 299$ verovatno zele da AMD postavi sto vece cene isto za RX pa da ih posle malo koriguju, klasicna igra kad nema skoro konkurencije
Najgore od svega je što biju ko neće da kupi novu kartu. Jadni mi potrošači
 
Nemam gde na monitoru da uključim Freesync.

Kako nemas ako je freesync monitor?
Mozda se nismo razumeli, ne mislim ja da je freesync on u fazonu da radi bilo sta, obzirom da imas ko ja nvidia graficku, vec cisto da je tehnicki ukljucen u meniju monitora, bez obzira sto nista ne radi.
Sad sam testirao i vecina igra mi radi normalno, ko svaki monitor bez freesync-a, ali Diablo 3 mi pravi neke sitne juddere i trzaje, samo dok je freesync kao fora ukljucen, a kad ga iskljucim, nema tih problema.
 
I ja sada gledam gde mi je opcija za uključivanje freesync. Imam i AMD grafiku i monitor HP Pavilion 32", ali ni hardverski (mislim na opcije pomoću dugmića sa srtane koje imaju razna podešavanja) ni softwerski (u programuHP My dysplay) nema te opcije. Doduše, ne igram igrice i nisam probao da li se pojavljuje opcija kada se pokrene neka, ali ovako nema nigde. Da li taj freesync ima neku ulogu mimo igrica? Grafika je AMD radeon 6850. Jedino sam pronašao Appsync opciju.
 
Kako nemas ako je freesync monitor?
Mozda se nismo razumeli, ne mislim ja da je freesync on u fazonu da radi bilo sta, obzirom da imas ko ja nvidia graficku, vec cisto da je tehnicki ukljucen u meniju monitora, bez obzira sto nista ne radi.
Sad sam testirao i vecina igra mi radi normalno, ko svaki monitor bez freesync-a, ali Diablo 3 mi pravi neke sitne juddere i trzaje, samo dok je freesync kao fora ukljucen, a kad ga iskljucim, nema tih problema.

Stvarno nemam nikakvu opciju u meniju monitora za Freesync.
 
Karta 590 izlazi 15.11...freesync kolioo ja znam radi od 480....
 
a ja mislim da je space beer odgovorio sasakv,tj da njegova 6850 ne podrzava ikakav freesync.koliko ja znam freesync2 je hardverska implementacija u samom monitoru tj sve karte koje podrzavaju freesync automatski podrzavaju freesync2,a kao sto je rekao pocinju od gcn 1.2 tj od 7790 pa nadalje.
 
Nazad
Vrh Dno