Šta je novo?

Zbunila se Gigabyte P55-UD3L rev 2.3

dbqp

Poštovan
Učlanjen(a)
25.01.2016
Poruke
40
Poena
55
Konfiguracija je sledeca:

Napajanje: Silverstone Strider 500W
Ploca: Gigabyte P55-UD3L rev 2.3 sa poslednjim biosom (FH)
Procesor: i3 540 @3.07 GHz (23×133 MHz)
Ram: Kingston Blu 2 × 2 GB + 2 x 4GB dual channel @ 1333 MHz, 1.5 V
Grafika: Sapphire Radeon R7 250 1 GB GDDR5
Muzika: Asus Xonar DGX (PCIe x1)
Problematicna komponenta: Asus U3S6 USB 3.0 SATA III adapter (PCIe x4) - trenutno izvadjen iz sekundarnog PCIe x16 slota...

Ostatak cine 2 HDDa i DVD rezac.

Dakle, htevsi da promenim "fabricku" muziku odnosno da oplemenim zvuk, jutros sam prikopcao Asus Xonar DGX u jedan jedini PCIe x1 slot i onda se desilo sledece: Na Asus-u U3S6 su prestali da rade USB 3.0 portovi (kao sto rekoh adapter je bio naboden u sekundarni/donji - na samom dnu PCIe x16 slot) ali medjutim ostala je puna funkcionalnost SATA 3 portova, odnosno oni rade.

USB 3.0 portovi sa pomenutog adaptera samo "puste" struju na USB 3.0 flash/eksterni USB 3.0 HDD, disk se zavrti ali ga ni XP 32-bit ni 7-mica 64-bit ne vide odnosno ne mogu da pristupim datotekama. Primetno je da je na ext HDD-ovima signalna dioda konstantno ukljucena odnosno ne trepce i signalizuje da nema prenosa podataka.

Sve se to, napominjem, desilo nakon dodavanja Asus Xonar-a DGX u PCIe x1 na samom vrhu ploce, odnosno ide PCIe x1 pa primarni PCIe x16 pa par klasicnih PCI slotova a na dnu je sekundarni PCIe x16 (naravno - nema svih 16 lane-ova, cini mi se da je x4 port u pitanju ali ne drzite me za rec).

Izvadjena baterija, BIOS na default vrednostima, adapter i dalje ne komunicira sa USB 3.0 uredjajima a SATA 3 portovi uredno rade...

Resenje mi je, posto nemam potrebu za SATA 3 portovima, da kupim PCIe x1 adapter sa 2 USB 3.0 porta koji ce biti gurnut u sekundarni PCIe x16 port jer Asus U3S6 nema konektor za napajanje vec se napaja sa ploce, kontrolise ga most koji spaja NEC USB 3.0 chip koji koristi jedan PCIe lane dok je za SATA 3 portove zaduzen Marvell-ov kontroler koji takodje zauzima jedan PCIe lane.

S obzirom na to da sam jedva ugurao Xonara u PCIe x1 slot i postavio u kuciste gde je sve jako tesno zbog CM TX3 kulera procesora ne bih bas da ga vadim da bih ustanovio da li je do njega ili do PLOCE.

Hvala unapred na sugestijama i predlozima, zaista bih voleo da znam sta se to dogodilo i zasto Asus U3S6 adapter ne radi u celosti kada bi po svim mogucim "zakonima" trebalo da radi sve kako treba jer su sve komponente 100% ispravne.

Unapred hvala na odgovorima jos jednom,

dbqp

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
trebalo bi da imaš u biosu podešavanja za taj drugi fizički x16 slot (na kojem mora da radi) za x4, x2 i i x1 mod,pokišaj sa tim moguće da ćeš dobiti tako više lane-ova za sve.

mada prvo testiraj karticu da budeš 100 posto siguran da nije do nje.
 
trebalo bi da imaš u biosu podešavanja za taj drugi fizički x16 slot (na kojem mora da radi) za x4, x2 i i x1 mod,pokišaj sa tim moguće da ćeš dobiti tako više lane-ova za sve.

mada prvo testiraj karticu da budeš 100 posto siguran da nije do nje.
Ne postoji takva opcija... Elem, AIDA64 mi nakon nabadanja Xonara ne vidi +12V iznos tj. ne detektuje ga... Nesto se opako zbunilo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
reset bios-a (vadiš bateriju,pritisneš power on par puta i čekaš dok ti ne dosadi) se podrazumeva.

obavezno tesiraj karticu na drugoj ploči.
 
reset bios-a (vadiš bateriju,pritisneš power on par puta i čekaš dok ti ne dosadi) se podrazumeva.

obavezno tesiraj karticu na drugoj ploči.
Nemam gde osim da vadim Xonara nazad jer je PCIe x4 karta a ne bih bas da na Z270 plocu bodem ovo sr... od U3S6 i prljam x16 slot. Zapalice se nesto : )

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nemam gde osim da vadim Xonara nazad jer je PCIe x4 karta a ne bih bas da na Z270 plocu bodem ovo sr... od U3S6 i prljam x16 slot. Zapalice se nesto : )

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

EDIT: BIOS odavno resetovan ...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
ne budi lenj,neće se zapaliti ništa.ništa ne može da se proba dok ne budeš načisto šta radi a šta ne.
 
ne budi lenj,neće se zapaliti ništa.ništa ne može da se proba dok ne budeš načisto šta radi a šta ne.
Ispravan je Asus U3S6, ploca je.e go..a nesto i to je to, probacu da flashujem NEC kontroler na U3S6 najnovijim firmware-om ako ga nadje.

Cim je Xonar u dalje od USB 3.0 portova - veliko nista...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nasao najnoviji FW za NEC i flashovao, karta radila najnormalnije ali Asus Xonar DGX je takodje "odradio" svoje.

Ne da joj nikako da procita USB 3.0 portove.

Definitivno cu uzeti klasican PCIe x1 USB 3.0 adapter samo da se pojavi Transcend-ov jer jedino u njega imam poverenja.

SATA III mi ne treba jer imam samo klasicne HDD-ove na ploci tako da je SATA II sasvim dovoljan za protok.

Makar mogu da potpisem da je Asus U3S6 karta potpuno ispravna.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
ja imam neku no nejm ali ima front panel i mislim da je asmedia čip,x1 i jedina mana je što traži dodatni molex ali radi savršeno.mislim da je to ista ako je isto sa front panelom i molex napajanjem nezavisno od brendinga.jedino bih rizikovao sa onim sa 5 portova i front panelom sa alija.
 
Nadjoh Transcend TS-PDU3 po razumnoj ceni, stize u utorak.

Ima MOLEX napajanje i solid kondenzatore, ali i izgleda isti onaj chip tako da ce Xonar DGX u potonji x16 pa nek se raspadne u njemu a ova karta u x1 na vrhu ploce.

Samo me brine taj NEC-ov/Renesas-ov chip koji nije radio ni na U3S6 na ovoj konfiguraciji ali posto trazi samo jedan x1 lane i ima dodatno napajanje - bez brige sam.

Videcemo, a ako je ne iskoristim u ovoj masini imam u kojoj cu moci.

Pozdrav i hvala.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Xonar savrseno radi u donjem PCIe x16 slotu, cekam svake sekunde kurira da donese Transcend-a a u najgorem slucaju pricekacu do 19h...

Tu je kafica tako da bicu budan, indukcioni reso je neverovatna sprava...

Javljam da li radi pu pu pu da ne ureknem.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Radi sve kao sat!
Asus U3S6 ide u zasluzenu penziju, ostao sam uskracen za Marvell-ov krs od SATA 3 kontrolera!
I Xonar DGX i Trancend TS-PDU3 se vide i prepoznaju medjusobno, samo je trebalo ispremestati ih u zasebne slotove!
Takodje sam umesto olinjale KTS-ove pljosnate baterije stavio novu VARTA CR2032 :)
Presrecan sam!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Koliko muke oko swapovanja dva slota...
Neverovatno koliko je glupa ta ploca!
Pozdrav i hvala na savetima!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Baš glupa ploča.
 
Nazad
Vrh Dno