Šta je novo?

Kvalitetne slusalice sa Noise-Canceling funkcijom.

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Neki clanovi znaju za moju situaciju a ona je sledeca.
Pre par godina sam pisao u nekoj temi kad sam uzimao telefon sa glasnim zvucnikom da od 6-te godine imam ostecen sluh, a od 18-te nosim sl.aparate.
Na poslu sam do pre par dana bio u prostoriji gde je bila mala buka. Medjutim sad su nas spojili (vise odeljenja) pa je buka mnogo veca (maltene nepodnosljiva). Da li bi neke NC slusalice resile taj problem da jos vise ne ostetim sluh?
Ovo su neke varijante koje sam razmatrao:
1. Da u Telenoru uzmem Sony XZ2 gde daju one 1000XM2 koje su (ako je to tacno) preko 50.000din.
2. Da kupim neke do 20-25.000din
npr. Sony WH-CH700N, JBL E65BTNC ili neke trece.
3. Ili (ovo mi se ne dopada jer bih bio u totalnoj tisini) neke koje spadaju pod zastitnom opremom.

Sta mi preporucujete? Koja je najbolja opcija?
 
Poslednja izmena:
Preporucujem ti Sony MDR-ZX770, bt sluske,sa nc i mikrofonom.
Autonomija baterije odlicna, nc odlican, zatvoreni tip, imas sve media kontrole na njima.
Lake i udobne za visesatno koriscenje.
NC se pokazao super kod mene, jos uvek zna da me iznenadi nivo buke kada ih skinem.
Kako PC kada ih skinem usred noci posle igranja koji inace ne bih registrovao, tako i moja radna masina od 350 konja na poslu gde nikada ne zatvaram vrata :)
Normalna cena je oko 150, ali se cesto nadje na akcijama po 70e, za koliko sam ih i ja uzeo.
Da smo blize, rado bih ti dao na par dana probe, ovako mogu samo preporuciti i eventualno pomoci u nabavci ako se odlucis.

TT over 6X
 
Gledao sam te slusalice (cena im je oko 2-5.000din) tj "zastitinu opremu" medjutim onda bih prakticno bio gluv sve vreme, a to mi se ne dopada.
Ima i jeftinijih antifona u radnjama tipa Uradi sam ili u prodavnicama specijaliziranim za HTZ opremu.

640108304.png


One ti nece blokirati sav zvuk u potpunosti, ali ce prigusiti odredjene frekvencije, pa ti buka nece probijati glavu - ja ih recimo koristim za rad sa trimerom, busilicom, brusilicom... Jedino ne znam da li bi zbog slusnog aparata mogle lepo da ti nalegnu, ali mozda neki od skupljih modela bi.

Najbolji antifoni koje sam video da mogu da se kupe kod nas smanjuju buku za 35 dB, sto znaci da za neke jako bucne poslove treba zajedno koristiti i cepove za usi i antifone.
 
Da dignem temu iz mrtvih. Planiram da kupim sestricini bluetooth slusalice sa NC(napomenula je sa NC i da budu ako moze crne) za 18 rodjendan. Ono sto sam video u Giga... je JBL Live 770NC i Live 670NC. Placao bih na 12 rata putem administrativne zabrane. E sada mene interesuje da li postoji jos neke kvalitetne slusalice do nekih 20000?
Samo da napomenem da moja majka ima Sony BT slusalice ali nisu NC i ja njih nikako ne mogu da uparim sa mojim telefonom iP13 Mini(sve ostalo se uparuje). Pa se plasim da ako bih kupio neke Sony mozda nece mocu da se upari sa sestricinim iPhone-om.
 
Ja uzeo jbl live pro+ zeni, slabo ih koristi pa mogu i ja ako bih hteo, ali kako sam sebi uzeo soundcore life p3, nemam potrebu ili zelju .. bolji mi soundcore .. pre 10 dana ih oprao u masini za ves i prezivele su, te ih smatram i kvalitetnim. 55e kostaju vani, pa su i dosta povoljnije, a NC im je pristojan po meni.
 
Hvala na savetu ali ona je iskljucivo trazila da idu preko usiju. Nikako da budu bubice.
 
Nazad
Vrh Dno