Šta je novo?

Kvalitetne slusalice sa Noise-Canceling funkcijom.

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Neki clanovi znaju za moju situaciju a ona je sledeca.
Pre par godina sam pisao u nekoj temi kad sam uzimao telefon sa glasnim zvucnikom da od 6-te godine imam ostecen sluh, a od 18-te nosim sl.aparate.
Na poslu sam do pre par dana bio u prostoriji gde je bila mala buka. Medjutim sad su nas spojili (vise odeljenja) pa je buka mnogo veca (maltene nepodnosljiva). Da li bi neke NC slusalice resile taj problem da jos vise ne ostetim sluh?
Ovo su neke varijante koje sam razmatrao:
1. Da u Telenoru uzmem Sony XZ2 gde daju one 1000XM2 koje su (ako je to tacno) preko 50.000din.
2. Da kupim neke do 20-25.000din
npr. Sony WH-CH700N, JBL E65BTNC ili neke trece.
3. Ili (ovo mi se ne dopada jer bih bio u totalnoj tisini) neke koje spadaju pod zastitnom opremom.

Sta mi preporucujete? Koja je najbolja opcija?
 
Poslednja izmena:
Imam takodje problem sa sluhom od rođenja. Elem, koristim na poslu Baseus Bluetooth slusalice sa mikrofon i komandama, meni su one spas. U kombinaciji sa Viper4Arise na mom kinezu, ja sam vise nego zadovoljan. Napomena, ne nosim slusni aparat jer je oštećenje samo na jednom uvetu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Znas kako...malo sam citao o NC funkciji i koliko sam razumeo ne moze svaku buku da potisne. Meni bi bilo super kad bi buka mogla da se eliminise i da lagano pustim muziku. Nije mi cilj da pojacavam do "daske". [emoji4]
Trenutno imam neke Sony-jeve koje sam platio oko 3.000din i u autobusu moram da pojacam maltene do kraja da bih nesto razumeo, ali onda mi je to prejako i nije prijatno za usi tako da smanjim na ustrb razumevanja.
A reci mi, te Baseus jesi li probao u nekoj vecoj buci ili ih koristis za uobicajene (u okruzenju bez buke) situacije?
 
Koristim ih na poslu, tipa 12 ljudi priča u isto vreme, zlo xD. Meni odgovaraju jer mi rade na oba telefona u isto vreme. Na privatnom pustim muziku, na sluzbeni kad me zovu javim se itd.

Ove sam konkretno uzeo, i kad ih stavim, ne cujem okolinu, totalno me isključe
Baseus S06 Neckband Bluetooth Earphone Wireless headphone For Xiaomi iPhone earbuds stereo auriculares fone de ouvido with MIC
https://s.click.aliexpress.com/e/bJnmNjRa

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sad vidim da su to one male...in ear, koje mi ne odgovaraju jer onda moram da skidam sl.aparate da bi koristio sluske pa kad neko hoce nesto da me pita onda opet da zamenim i tako 100x dnevno.[emoji16] Meni trebaju over ear.
 
Takve slusalice (sa aktivnim denoise) znaju da izazivaju mucninu i glavobolju kod nekih ljudi (pogotovo ko ima problema sa mucninom na brodu ili drugom transportu), tako da svako bi trebao prvo odslusati u njima jedno sat-dva pa tek onda razmisliti o kupovini.
Ako vec imas ostecenje sluha - jedini spas je da uzmes nesto za zastitu sluha od buke, a ne da silujes usi svaki dan po 8 sati (ili koliko traje radno vreme) sa takvim, a i bilo kakvim slusalicama.
 
Poslednja izmena:
Uh, vidis nisam razmiljao o tome. Ali opet i ako uzmem one za zastitu opet ih moram nositi barem 5h. Nekad je veca nekad manja buka. Zavisi koliko kolega u tom trenutku radi za svojom masinom. Samo mi nije jasan ovaj deo sa mucninom i glavoboljom.


@iH8Sn0w Brine me samo kvalitet tih slusalica s'obzirom da kostaju 23$.
 
Pazi, te slusalice najbolje rade kad ponistavaju ujednacen zvuk koji neprekidno traje neki duzi period (recimo, rad brodskog ili avionskog motora), dok kod zvuka koji u sebi ima mnogo promena, rezultati i nisu bas najbolji (ljudski glasovi).
 
Nisu meni problem ljudi. Neka blebecu koliko hoce. [emoji16] Nego masine...ima raznih vrsta i neke bas iritiraju sa zvukom.
Kad bih negde mogao da probam to bi bilo super, ali cisto sumnjam da negde imaju izlozene bas te koje mi trebaju. A recimo da uzmem i vidim da mi ne odgovaraju, tj ne rade posao za koji sam ih uzeo onda ne mogu da ih prodam.
 
Ja imam mm 550-x već godinama i veoma sam zadovoljan. Probao sam i QC 35. Bose mi ima malo bolji NC, al su mi ove moje Sennheiser udobnije.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ne znam koliko mogu da ti pomognem jer su to uglavnom subjektivni problemi i rešenja, tj. ono što bi odgovaralo meni ne mora da znači da odgovara i tebi.
Kod mene je jače oštećenje sluha, nosim RITE tip aparata na oba uveta.

Muziku, telefon, tv, kompjuter i ostale aktivnosti gde nije baš jaka buka rešavam preko bluetooth-a i adaptera za slušne aparate (onaj što se nosi oko vrata). Npr. kada ideš brže biciklom i još dodaš vetar jedva se čuje muzika, ali baš jedva. Dodao bi još i vožnju čamcem :) To su otprilike situacije u kojoj ne funkcioniše muzika a koje sam primetio. U brundavim kolima i autobusima nisam imao problema sa ovim načinom. Uglavnom zeza vetar najviše.
Meni je ovo najbolji način jer ne blokira zvukove spolja, razgovori, zvonca ... čuješ i dalje sasvim normalno, tj. koliko ti aparati koriguju sluh.

Što se tiče mašinske buke, nemam baš svakodnevno iskustvo. Uglavnom, kada znam da radim u takvim uslovima, smeta mi galama ili neki sličan slučaj, koristim HyperX cloud slušalice. Zatvorene su i dovoljno velike da mogu da ih stavimi preko aparata i prilično priguše buku da mi ne smeta. Samo da napomenem opet da je to subjektivno, da me zeza kabl, da moraš malo da proluftiraš nakon nekoliko sati nošenja (posebno ako je toplo)... Ali to je beznačajno koliko mi pomognu. Ne ubiju buku potpuno ali slušam muziku bez ikakvih problema dok radim.

Mislim da bi ti pomogle neke zatvorene, dovoljno velike da "zatvore" i uši i aparate, ali opet trebalo bi da probaš. Nemam zatvorene blutooth slušalice, ne radim više ni toliko u uslovima jake buke pa jednostavno ne znam šta da kažem. Vidi da pozajmiš neke obične, bolje zatvorene slušalice sa kablom, isprobaš na poslu jedan dan pa vidiš kako ti odgovaraju.
Samo da znaš da je bluetooth prenos dosta slabiji što se tiče jačine tona, jedno 30%, nego preko kabla za ovaj moj adapter za slušne aparate (običan 3,5mm kabl koji se koristi ako neki uređaj nema bluetooth), bar na uređajima koje imam i koje mogu da poredim (telefon i laptop uglavnom).
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da radim. [emoji853] Niko iz mog okruzenja nema nista slicno... tj niko nema nikakve slusalice, a slicno ovom da ne spominjem. Da li ima negde da se proba to takodje ne znam. Videcu u ponedeljak da se prosetam do Usca pa da proverim da li neke od IT radnji imaju nesto slicno izlozeno ili da se konsultujem sa nekim radnikom.
 
E moze to bi bilo super. Ja sam relativno blizu..u Visnjickoj. Samo radim od 7-15h i nisam u mogucnosti da izadjem ranije pa sad ne znam kako tebi odgovara.

@ U Gigatronu je jos sutra popust 17% na slusalice.
 
Poslednja izmena:
Ona prva opcija sto sam imao sa XZ2 + 1000XM2 otpada jer nisam video, tj nisam racunao cenu paketa+cenu telefona. Izadje 120.000 umesto 85.000. Ajde ovih 85.000 bi nekako na rate isplatio i jos dobijem dva uredjaja dok ova druga cena nema smisla komentarisati.

Dosta dobrih NC slusalica uopste nema kod nas u ponudi, a jednom sam se opekao za telefon koji sam porucio iz inostranstva i preko 20-30€ ne porucujem.

Kako si ti prosao sa carinom?
 
Nije je bilo, živeo u Španiji tad.

Edit. Xz2 je prelep telefon. Malopre probali jedan u Telenoru, al mnogo para.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li te zanimaju takve slusalice, ali moja je preporuka Xiaomi usb type c ( postoje i 3.5mm ) noise canceling https://www.xiaomiglobal.fr/acc-jzej-black.html
Ja ih imama, jako su udobne, postoje i neki jastucici koji se postave na slusalice, i sluze da se lakse drze na ushnoj skoljki.
Pored standardnih dugmica za vol +/- ima i dugmence sa kojim se ukljucuje/iskljucuje taj noise canceling, i primeti se razlika cak i ako samo stavis slusalice u ushi bez muzike i ukljucis nose canceling. Bas se utisa okolna buka.

Edit: izvini prevideo sam da nosis slusne aparate.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na predlogu, ali si verovatno preskocio neki moj post. Sa ovim slusalicama moram da vadim sl.aparate pa onda kad treba da komuniciram sa nekim zaposlenin onda da skidam slusalice i opet stavljam aparate. Da ne iste ne nosim lako bih ja kupio neke in-ear, ali sta je tu je.
Ovih dana sam pogledao brdo slusalica i vise me glava boli od gledanja i trazenja. Ima na kp neki lik sto prodaje slusalice i moze na 6 rata pa se razmisljam da uzmem kod njega.
Ima i Sony WH-1000XM2 - 290€, Sony WH-H900N - 200€ , Sennheiser PXC-550 - 280€.
 
Poslednja izmena:
Ma opusteno, ne zameram. [emoji846] Predlozi bilo sta..i ovako sam u kanalu sto se tice informacija. [emoji16]
Vidim da ima neki tip slusalica - closed. Ne znam kako bi se te ponasale u nekoj buci. To mu dodje kao one studijske slusalice.
 
Aha onda sam pogresno shvatio pojasnjenje closed slusalica.
Sve mi se cini da na kraju necu kupiti nista vec cu promeniti posao.
Ni za jedne slusalice nisam procitao da mogu da izoluju od buke, a kostaju po +300$. U svakom review spominju da se najbolje eliminise zvuk aviona i slicno, a ostalo mrka kapa.
 
Closed znači da se ne čuje okolo šta slušaš, a ne da te izoluje spolja.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

NC tehnologija je nesto drugo ali zatvorene (closed-back ili sealed) slusalice nude bolju izolaciju u oba smera u odnosu na open/semi-open modele. Ta izolacija nije savrsena i zavisi od brojnih faktora - konstrukcije, upotrebljenih materijala, izrade, dimenzija itd. ali je svakako primetno bolja od otvorenih modela.

@Bobaja

NC sluske nisu svemocne i uglavnom im je namena ponistavanje ''blazih-umerenih oblika buke'' a sve to najcesce uz atraktivan dizajn i akcenat na kvalitetu zvuka, izrade a ne na 100% izolaciji koja tesko da je moguca.
Problem bi vecim delom mogle da rese i dobre in-ear slusalice ali nazalost otpadaju u ovom slucaju.

Preostaje ti da guglas nesto na temu:
slusalice za zastitu od buke, zastita sluha pri radu, zastitne slusalice, antifoni
Tu su jos i vojne slusalice (za tenkiste) i sl. To naravno u slucaju da ti je samo izolacija prioritet

Lako ces naci veliki broj sajtova i oglasa raznih prodavnica koje ih imaju u ponudi ali bi najbolje bilo da potrazis info. i na nekim drugim forumima koji su vezani za takvu opremu i na kraju da probas neke takve slusalice jer se radi o specificnoj opremi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ti pisao mrtav umoran.
Ono što zovem adapter je u stvari streamer pa ako ti slušni imaju tu opciju nije loša investicija ako ti treba. Rešavaš telefon, tv, komp itd... šta nema bluetooth predajnik spajaš preko kabla.
Closed slušalice poprilično izoluju buku, namerno sam napisao da je subjektivno. NC nisam imao nikad prilike da probam pa ne znam ništa oko toga.
Otprilike, closed pokriju dosadne i dugotrajne radove u štampariji, prevoz i slične nivoe buke (pošto preko streamer-a imaš ponašanje skroz otvorenih slušalica, tj. sve propuštaju slušni aparati, nemam pojma kako da se izrazim). Ali nisu to nešto preterano glasne mašine.
Na gradilištima sam uvek bio sa antifonima, pneumatske čekiće, mašineriju i ostalo ne može nešto drugo da utiša.

Kontam na osnovu onoga što si pisao, da koristiš već neke sony, da nemaš problem sa mikrofonijom ali ako su to one sa malim sluškama, te ništa ne zatvaraju, čuje se sve okolo. Probaj te što je neko već ponudio, potraži closed sa NC pa sam oceni... Mene su antifoni spašavali od ludila, ne možeš tu nešto mnogo da izvodiš :)
Ne mogu da verujem da u audio radnjama ne može više ništa da se proba.
 
@hsv.stoned Drago mi je da si doprineo temi tvojim misljenjem jer te postujem i tvoje postove smatram kvalitetnim. Odmah da kazem da ti se ne uvlacim u d*pe. [emoji16]

Gledao sam te slusalice (cena im je oko 2-5.000din) tj "zastitinu opremu" medjutim onda bih prakticno bio gluv sve vreme, a to mi se ne dopada. Recimo kad se istusiram onda nekih 30min ne nosim aparate da mi se osuse usi i posle kad ih stavim onda mi treba da se priviknem na glasnocu.

@nesa69 Znam na sta mislis. To je ona mala kutijica koju okacis oko vrata i pomocu nje slusas sa tv-a, telefona itd itd. Nudili su mi to pre 3god kad sam uzimao aparate i mislim da je bilo oko 20.000din samo mi nije bilo interesantno/potrebno.
Gledam ove pevace sto snimaju pesme sa tim closed/studijskim slusalicama i kontam da oni nista ne cuju kad ih stave pa rekoh i meni ce valjati. [emoji16] Samo kod meeni nije toliko jak zvuk kao sto hilti i slicno proizvode. To je vise masina i svaka (neka manje neka vise) svojim zvukovima prave jednu malo vecu buku.

Inace ove Sony slusalice imam i meni su dobre sto se tice zvuka samo moram da pojacam ako hocu nesto da razumem jer bukvalno upijaju spoljasnje zvukove.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam taj platio oko 17000 pre godinu dana (Oticon streamer pro), ume da bude malo komplikovan za nošenje, malo izgledaš kao ludak kad pričaš telefonom, tj, sam sa sobom :) ali puno mi znači. Novije varijante sa ugrađenim blutoothom u aparatima su mi bile tada finansijski nedostupne, ostaje za sledeću zamenu.
Klincima sam uzeo Sony MDR V55 za novu godinu, hteli su baš te. HyperX cloud su po meni duplo bolje i po veličini, jačini i izolaciji. Jednostavno, sonijeve ne zatvore dobro uši.
Antifoni su baš za ekstremnu buku, mani njih, oni bi trebalo da budu obavezni za svakog u tim slučajevima.
Trebalo bi da ti zatvorene plus NC odrade posao.
Ako možeš da probaš u nekoj radnji, zamoli da ih odvrnu nešto sa strane, ti pusti nešto svoje u slušalice i značeš valjda da li odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno