Šta je novo?

Laptop neće da upali. HP

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, imam Laptop HP 255 F0Z73EA... Mnogo loše i sporo radi, reinstalirao sam mu sistem i stavio windows 7. Na kraju intalacije izašao mi je error windows settup could not configure to run on this computers hardware. Stavio drugu instalaciju na usb(sada windows 10), stavio u biosu da otvori prvo usb. I kada sam restartovao laptop pojavila se instalacija windows 7 i odmah taj isti error. Nakon nekoliko pokušaja sada više neće da uđe ni u bios ni da digne sistem. Ništa ne reaguje, laptop radi, čuje se, svetli crno svetlo. A kada se stisne npr. F10 piše u donjem levom uglu F10...BIOS Setup Options, i tako reaguje(sa tim obaveštenjima u donjem levom uglu) na stiskanje ESC(ESC...Pause Startup), F1(F1...System Information) i drugo... Kako rešiti ovaj problem? Pokušao sam 2 fixa: 1 vađenje baterije, vađenje punjača, držanje power buttona i vraćanje punjača,opet ista priča) i držanje windows button+b prilikom paljenja, ni to nije urodilo plodom...
 
Da li si dizao GPT UEFI instalaciju ili Legacy(CSM) MBR instalaciju?
 
Mislim da ti je crko hard disk. Zbog toga ne moze da instalira i radio je sporo.
 
Sto si to dirao vrati kako je bilo osim ako neces UEFI GPT boot on je preporuka za Windows 10.
 
Vratio bih ali ne mofu da uđem u bios nigde ne mogu da uđem. Ovo piše kada stisnem f10
fdb94dafa101f9e89e3956c54400ee5a.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kad se pali brzo uzastopno pritiskaj ESC kada ti izadje lista pritisni f10 i ucice u bios zatim upali Legacy boot , secure boot ugasi.

Ako zapne odgledaj ovaj video:

 
Poslednja izmena:
Da, tako sam i započeo instalaciju i ušao u bios. Mali milion puta sam instalirao Windows na laptopove i kompjutere prelaka je procedura. Ali jednostavno je ovde nešto zapelo i nešto sam gledao po yt i zato sam isključio legacy... Laptop se upali stiskam esc i samo se ovo desi, i tako slika stoji već 15 minuta. Čuje se ventilator,laptop radi u dole piše ovo... Stvarno mi nije jasno šta se desilo i zašto ništa ne reaguje. Ponaša se laptop kao da je prazan, moguće da je hard disk crkao jer je laptop bio mnogo spor.
Edit: sad čitam po hp forumu da se javlja ovaj problem kada hard disk crkne, koji hard disk treba kupiti za ovaj laptop?
Kad se pali brzo uzastopno pritiskaj ESC kada ti izadje lista pritisni f10 i ucice u bios zatim upali Legacy boot , secure boot ugasi.

Ako zapne odgledaj ovaj video:

https://youtu.be/-IYhSIADE2g

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nesto jeste crklo cim stoji i ceka, proverava neki hardver. Skini hard disk fizicki pa probaj bez njega, ako ulazi u BIOS onda je do njega. 99% mislim da je on, crkao mu kontroler i sad prijavljuje ko zna sta sto zbunjuje laptop i BIOS i zato ne ide dalje. Imam bas jedan takav trenutno na recovery podataka, 15.000din je vracanje podataka u mydata.rs.
U taj laptop ide 2.5" format ali uzmi SSD ako vec kupujes, na primer Kingston A400 120GB ili 240GB.
 
Hvala na savetu, pokušaću bez harda. Hvala i za preporuku, ali nema ništa bitno na laptopu... Javljam kad izvadim hdd
Nesto jeste crklo cim stoji i ceka, proverava neki hardver. Skini hard disk fizicki pa probaj bez njega, ako ulazi u BIOS onda je do njega. 99% mislim da je on, crkao mu kontroler i sad prijavljuje ko zna sta sto zbunjuje laptop i BIOS i zato ne ide dalje. Imam bas jedan takav trenutno na recovery podataka, 15.000din je vracanje podataka u mydata.rs.
U taj laptop ide 2.5" format ali uzmi SSD ako vec kupujes, na primer Kingston A400 120GB ili 240GB.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Izvadio hard disk upalio ga i opet ista priča... Šta još može biti problem?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja sam na Lenovo laptopu upalio FAST BOOT i UEFI i posle sam na jedvite jade usao u bios , na nista nije reagovao.
 
Sad bez hard diska više neće ni ekran da se upali kada se pritiska esc tokom paljenja[emoji23], samo se čuje kako radi a nit ima slike nit ičega...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Probaj da podignes GPT UEFI Windows 10 fles pa vidi jel krece instalacija:

d.PNG

Ako je upaljen UEFI boot krenuce instalacija , vrati hard disk sad posto nije on kriv.

Nema veze sto sad ne mozes da udjes u bios , probaj ovo!
 
Jel ima veze da li je file system fat32 ili fat jer sam stavio fat i cluster 64kb i jel pod podizanjem windows 10 misliš da samo ubacim usb i upalim laptop i on bi sam trebao da digne instalaciju?
Probaj da podignes GPT UEFI Windows 10 fles pa vidi jel krece instalacija:

Pogledajte prilog 258323

Ako je upaljen UEFI boot krenuce instalacija , vrati hard disk sad posto nije on kriv.

Nema veze sto sad ne mozes da udjes u bios , probaj ovo!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Stavi FAT32 ili NTFS , ako uspes da instaliras mocices iz Windowsa 10 da udjes u bios:



Posle ostavi UEFI BOOT posto je to preporuka za Windows 10.
 
Hvala kralju instalira se windows sada... Može neka preporuka kako da ubrzam rad ovog laptopa sa nekim novim hardverom?
Stavi FAT32 ili NTFS , ako uspes da instaliras mocices iz Windowsa 10 da udjes u bios:



Posle ostavi UEFI BOOT posto je to preporuka za Windows 10.


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pa isto kao i kod mene na Lenovu kad sam imao taj laptop nekako se upalio FAST BOOT kad sam upalio UEFI BOOT i onda nisam imao sanse da udjem u bios.

Koji procesor ima taj laptop reci da vidimo jel ce da koci Windows 10 na njemu?

Ima mnogo trikova da se ubrza Windows 10 kao naprimer ovaj:

 
Pa isto kao i kod mene na Lenovu kad sam imao taj laptop nekako se upalio FAST BOOT kad sam upalio UEFI BOOT i onda nisam imao sanse da udjem u bios.

Koji procesor ima taj laptop reci da vidimo jel ce da koci Windows 10 na njemu?

Ima mnogo trikova da se ubrza Windows 10 kao naprimer ovaj:

Evo specifikacija
30a118bf88fea5d9522a1e59c6649f01.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Au AMD E1-2100 je bas slab nesto slicno kao AMD C60 ne znam kako ce se na Windows 10 ponasati , probaj da odradis ono gore iz videa , na losem glasu je taj procesor.
 
obavezno isparticioniši disk da prva particija ima najviše 180gb a druga ostatak i na prvu (početnu) instaliraj win,sigurno nisu stavili šampiona brzine i taj hdd super ako može 60 ili više mb/s na početnih 180gb da izvuče.
 
Stavio sam prvu 150gb drugu ostatak oko 300gb... Ali džabe sam se mučio ne može ni film da se pusti a da ne baguje, hvala svima na pomoći

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
proveri i temperature,nema šanse da integruša nema neki hw acceleration ma koliko je cpu buđav...ako je do toga moraćeš da ga rasklopiš,očistiš i zameniš paste.

za filmove koristi mpc ili vlc,tako neki brži plejer i proveri jel osposobljena i jel radi akceleracija.ja sam puštao filmove na daleko buđavijem singl kor atomu.

na kraju proveri i taj hdd,skini i butuj strelec usb (ima i uefi boot,mada bi onda morao da reaguje na boot menu key,izguglaj koji je za tvoj laptop) i iz njega proveri brzine sa hdtune-om a stanje sa sentinelom.

na kraju krajeva morao bi sasvim lepo da radi sa nekim polovnim ssd-om sa oglasa (imaš 120gb za nekih 20tak e) i lakšim linux distrom ili 32bit sedmicom.
 
Taj laptop ima 1GHZ a realno u Windowsu radi na 994mhz neka proba Windows 7 Lite Home Basic sa linka koji sam dao gore , laptop je zreo za penziju nece se usreciti u buducnosti sa njim.
 
ali je bar pravi dualkor,meni je dell mini 1018 sa atom n singlkorom i jednim štapom ddr2ke radio okej za put i serije,doduše držao sam mislim lubuntu ili tako nešto na njemu,čak je i 720p zavisno od kodeka umeo da istera.480p je i jutjub terao.imao sam i starter na sličnom atomu i linux je radio značajno brže.u svakom slučaju bar linux nije teško staviti i testirati,ali pre svega da se proveri taj hdd.
 
Hvala kralju instalira se windows sada... Može neka preporuka kako da ubrzam rad ovog laptopa sa nekim novim hardverom?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Probaj nekim ssd-om i 8gb rama i instaliraj ako moze win7.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Taj laptop najbolje radi sa win 8.1. E sad, jeste bas slab ali uz malo paznje pri izboru programa moze da radi nekako. Win 10 nije za njega, a ni win 7, prosto se vuce. Win 8 radi osetno bolje od oba. Antivirus ne instalirati, defender neka radi posao i evtl periodicno skenirati sa npr Superantispywareom ili sl programom.
 
Poslednja izmena:
I iskljuciti sve Update posle instalacije drajvera, tad vec moze nekako da "Dise" ali dok su Update ukljuceni nema leba
 
Najbolje ti je rešenje da staviš lepo taj lt na oglase i kupiš neku poštenu mašinu. Sa ovim se usrećiti nećeš.
I dalje mi nije jasno kako je iko ikad mogao da kupi takav izmet od procesora ?
 
Nazad
Vrh Dno