Šta je novo?

Laptop neće da upali. HP

Prava definicija tog procesora, sad skoro sam menjao plocu gde je taj AMD E1-2100, ono je kriminal i za 2007-mu a kamoli 2015 kada je kupljen. Bukvalno samo da svira mp3 ili radio nizasta drugo nije.
 
Kad vidim te laptopove sa AMD C50 , AMD C60 , AMD E1-2100 , AMD E-350 , AMD E-450 , AMD E2-1800 , AMD E2-2000 , AMD E1-6010 , AMD E1-2500 i slicno te laptopove izbegavam u sirokom luku.
 
Jesu spori ali oni iznad 1,5 GHz (dual core) jos i rade dosta pristojno na osmici uz lagan av program. Naravno, mora se uvek voditi racuna da se koristi browser koji podrzava hardversku akceleraciju html5 sadrzaja sa njihovim graf kartama a to je jedino firefox. Npr E2-1800 bez problema pusta 1080P na yt bez ekstenzije za forsiranje mp4 plejera - u firefoxu i njegovim derivatima. Chrome i derivati su blacklistovali graf karte APU-a pa nema ni hardverske akceleracije. Jeste procesor spor ali uz malo napora moze da se podesi sve da bude u prilicnoj meri upotrebljivo. Graf karta je bolji deo tih APU-a i svakom slucaju. Cak sam igrao Deus EX HR na E2-1800 u 1366x768 sa solidnim nivoom detalja pre par godina i to je radilo korektno.
Ah da, za te APU-e ima i problematicnih drajvera pa ne radi DXVA sa svakim drajverom, sto ima za posledicu lose performanse pri gledanju videa tj zahtevi za radom procesora su veci a UWD cip bleji. Ljudi koji se zale (na i inace slab procesor) uglavnom su zaboli i problematicne drajvere za graficku.
 
Poslednja izmena:
ovo je jedan od korisnijih postova ovde,bar koji sam ja pročitao,sad ako možeš da okačiš koji drajver valja,i ja bih to stavljao u stiki temu.
 
Zavisi koji je APU, instalirati drajver i isprobati da li radi DXVA u nekom video plejeru je decja igra.
 
Nazad
Vrh Dno