Šta je novo?

nvidia 970 black screen

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Drugari

problem sa grafickom asus 970 turbo oc. Tokom noramlnog rada, slurfovanje, video i tako neke obicne stvari komp radi dobro. Ali cim opteretim graficku, render, igrica ili tako radi neko vreme i samo se iskljuci crna slika. Nekada se desi da mi se zamrzne slika i stoji slika kom radi, pa moram da restartujem komp. Znam da je graficka posto u pozadini sve radi i dalje, nekada se cuje zvuk kako je iskljuceno onaj poznati zvuk kao usb kada se izvuce. Probao sam da testiram graficku nekim test programom radi neko vrem i samo se iskljuci. Crna slika i to je to. Da li je mogu ce da je stigao sudnji dan? Probao sam razne drajvere, nove, stare i sve je isto. Deinstalirao instalirao ponovo i isto.

Heaven Benchmark 4.0 stavio sam rezoluciju na 2k i pustio da radi reko da je opteretim ozbiljno. fps se krece od 25 do 60 zavisi od scene. Kada namestim da kuleri rade normalno automatika maksimalno do 66C uspe da dogura i puca. Krene Crni ekran i sve po starom. Kada namestim da ventilator radi punom snago, graficka radi dogura na 60 do 61C i tu varira temperatura. Ali u samom bencmarku desava se neko cudo. Animacija koja se vrti prvi krug radi dobro, drugi krug opet isto, vec posle krecu anomalije tako sto modeliki kao sto je leteci brod postaje proziran kao da je transparentan i kako se kamera blizi tako se delovi broda pojavljuju. Kule dvorca isto gubi se pod vidi se kroz pod. Da li to zanci da polako graficka ide u vecna lovista ili moze nekako da se spasi?

HVALA!!!
 
Probaj sa drugim drajverom.
Ali 99% da je graficka otisla, tacnije memorija na njoj, sto rezultuje pojavom artefakata i gubljenjem slike.
 
degradiran čip.možeš da pokušaš sa anderklokom/andervoltom ali tačno na koliko da smanjiš moraćeš da sačekaš nekog sa većim iskustvom sa 970ticom, na njima nikad nisam radio andervolt pa nemam ni ideju šta bi moralo da bude stabilno.

onako prljavo iz nekog generalnog iskustva ako neće da radi na 800mV i nekih 700/1000 mhz neće niti na jednom podešavanju.
 
Da ta je. *mjau**mjau**mjau*, sva sreca pa photoshop i illustrator rade. Premier ako je veliki fajl i neka 2k ili 4k rezolucija na pola puca. Tako da render radim samo preko cpu. Maya luduje kada imam modele sa mnogo poligona. Cekacu 2070 da se pojavi pa videcu moram sto pre nesto uzeti. Posto nije sigurno ni do kada ce i ovako da radi. Juce se desilo da se gasi dok sam ubacivao slike sa kartice na komp. Da otvorim sliku samo pukne.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
hajde ti izvadi kartu i resetuj bios (vadi bateriju,iskopčaj iz struje,pritisni power on par puta i čekaj dok ti ne dosadi) i vidi kako će na integruši da se ponaša.
 
hajde ti izvadi kartu i resetuj bios (vadi bateriju,iskopčaj iz struje,pritisni power on par puta i čekaj dok ti ne dosadi) i vidi kako će na integruši da se ponaša.
Poslusao sam tvoj savet. Primetio sam da graficka pri vecem opterecenju gubi napon. Izvadio iz kompa, ocistio kuler, uzeo sam kontakt sprej namazao ulaze gde ulazi kabal za dodatnu struju, stavio drugi kabal i njega sam malo naprskao. Na ploci sam obrisao pci-e slot malo na krpi poprskao kontakt sprej i vratio graficku na mesto. Dodatno sam je pritego da ne landara. Upalio komp radi ave ok. Probao heven benchmark izgurao je deset kruga i uradio test bez ikakvih problema. Temeratura se kretalanoko 68 - 71c. Pustio sam Far cry 5, 2k rezolucija sve na ultra osim anti aliasing na minimum. Dva sata igranja igrica radila kao podmazana. Probao sam 3d mark odradio je ceo test do kraja bez prekida. Izgleda da je kartica nekud gubila kontakt ili nije lepo legla u pci-e slot ili kabal za struju nije ispravan, posto sam primetio da kada ga pomeram lampice na grafickoj su postale crvene. Tada odradim celu proceduru. Nadam se da je sve uredu.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno