Šta je novo?

FPL

uhvatio si ga manje vise bas kad treba, jer mu je prvi deo polu sezone bio dosta losiji od drugog dela... po zvanicnoj FPL statistici, Firmino je deveti napadac po value metrici
 
Bas kao i Fraser, Wilson i jos par jeftinih igraca, ubodu ponekad i zato ih imam u timu jer za tu cenu svakako nemam koga dovesti. Ja cu vratiti Pogbu jer se sad bas zaleteo od kad je Murinjo otisao i taman ga uparim sa Rashfordom. A za golmane ne znam da li ici na neke jeftine, imam Kepu ali je on bas rupa, u pocetku sam imao Edersona i bas kad sam ga prodao on je poceo da donosi bodove, tako da po tom pitanju nisam pametan. Jedino sto mislim da su ovi jeftiniji golmani odradili sta su imali i natukli dosta bodova.
 
Ja sam sad uzeo wildcard I odradio remont ekipe, doveo rashforda, pogbu, robertsona, alonsa I sanea pa ćemo da vidimo
 
Bas kao i Fraser, Wilson i jos par jeftinih igraca, ubodu ponekad i zato ih imam u timu jer za tu cenu svakako nemam koga dovesti. Ja cu vratiti Pogbu jer se sad bas zaleteo od kad je Murinjo otisao i taman ga uparim sa Rashfordom. A za golmane ne znam da li ici na neke jeftine, imam Kepu ali je on bas rupa, u pocetku sam imao Edersona i bas kad sam ga prodao on je poceo da donosi bodove, tako da po tom pitanju nisam pametan. Jedino sto mislim da su ovi jeftiniji golmani odradili sta su imali i natukli dosta bodova.
Fraser mi se čini produktivniji nego Gross prošle sezone...Wilson odličan takođe, imao sam dugo obojicu, planiram ih vratiti kada se bude znao raspored BGW i DGW
Ja sam sad uzeo wildcard I odradio remont ekipe, doveo rashforda, pogbu, robertsona, alonsa I sanea pa ćemo da vidimo
Salaha nisi!?
Alonso mi je jedan od omiljenih, ali pitanje je da li će se vraćati u formu iz prvih desetak kola, ja ga izbacio poodavno, od CHE tu mi je Luiz već nekoliko kola...
Sanea držim još malo, i posle prtina, em nema desnu nogu, em mu mesto nije sigurno kad se Mendy vrati (mada kod Pepa kome i jeste sigurno mesto)
Pogbu ne volim (pogotovu kao simpatizer ManUtda) ali ga neću još dugo moći ignorisati (na uštrb Martiala koga u zadnje vreme nema nigde)... Rasford trenutno svakako nezamenjiv...
Merkam DCLa, Jesusa, i videćemo koga iz Spursa...

F1
 
Alonsa sam pre nekoliko kola zamenio sa Luizom jer je preskup za ono sto trenutno nudi, a svakako sam mislio da bih trebao da imam jednog iz CHE odbrane...
Sa Hazardom nekako bas nemam srece, jer dok mi je u timu mahom ne uradi nista, a kad ga sutnem onda poludi sa poenima....
Pogbu ni ja ne volim, ali sam ga sad ubacio u tim, pa cemo da vidimo... u planu je potencijalno i Rashford, ali videcu vec....
Jedna od "vecih muka" mi je sta da radim sa Aubameyangom.....
 
Alonsa sam pre nekoliko kola zamenio sa Luizom jer je preskup za ono sto trenutno nudi, a svakako sam mislio da bih trebao da imam jednog iz CHE odbrane...
Sa Hazardom nekako bas nemam srece, jer dok mi je u timu mahom ne uradi nista, a kad ga sutnem onda poludi sa poenima....
Pogbu ni ja ne volim, ali sam ga sad ubacio u tim, pa cemo da vidimo... u planu je potencijalno i Rashford, ali videcu vec....
Jedna od "vecih muka" mi je sta da radim sa Aubameyangom.....
I meni je Alonso problem iako sam ga opet ostavio u timu, upario sam upravo Pogbu sa Rashfordom jer mislim da ce pokidati obojica u sledecih par kola a Azar i mene muci a ne bih bas da ga prodam. Obamejan i Lakazet su mi leteli iz tima odavno, ne mogu vise da ih gledam. Najvece pitanje koga za kapitena, pogba, rashford, salah.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Timovi mogu da se prave za novu sezonu. Naravno, bice jos ubacenih igraca do pocetka, ali neki okvirni tim moze da se skocka.
 
Ih, još prvi dan napravio draft [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Draft sam prosle godine potpuno zaboravio da igram... Iskreno ne znam dal mi to uopste treba u zivotu pored klasicnog FPL-a.
 
Draft sam prosle godine potpuno zaboravio da igram... Iskreno ne znam dal mi to uopste treba u zivotu pored klasicnog FPL-a.
Mislio sam na draft/nacrt fpl tima za ovu godinu [emoji1]...
Takođe ne igram fpl draft

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Liga preimenovana i obnovljena...
Kod: nklxvu


Takođe, ako ste zainteresovani da ubacimo neke uloge, možda bude interesantnije, u duhu foruma po neku količinu XRPa.
Jedna od ideja može biti da se nagradni fond podeli kao 1.mesto 40% , 2. 30% , 3.20% i igrač sa najviše poena u kolu 10%
Naravno nikakve sumanute cifre...

N960F
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ušao u ligu :)
 
Jos samo malo i krece ludilo kao i svake godine. Srecno ljudi :)
 
Još sam u dilemi da li 442, ili 352, čak su mi padala na pamet i 343 sa tri špica oko 6-6.5
[emoji1]

N960F
 
Koliko vas ima u toj ligi?

Nisam igrao FPL, igrao sam odaaaaavnooo još dok je bio Fantasy preko B92 sajta.

Primate li amatere u tu ligu?
 
Ne može edit.

Ušli smo moj brat i ja, nadam se da je to OK: Filthy Goats i Bookmaker FC
 
Naravno da je ok, nebitan je staz i iskustvo
Meni je npr prosla sezona (koja mi je treca za redom) bila najgora.
 
Meni sve to zavisi od igraca koje imam i utakmica koje se igraju, tj protiv kojih timova igraju.
Ma džaba na početku, sem ako ne misliš da pucaš odmah wildcard u slučaju loše selektiranog tima. Pogotovu ako odeš na varijantu 11 skupih i 4 najjeftinija moguća, ti nema menjanja mnogo formacije. A može se desiti i po koja povreda kao sinoć sa Alisonom, i odmah pada početna koncepcija u vodu. Ti si koliko toliko izbalansirao tim pa ti mogu sva trojica sa klupe ući, kod mene i baš ne, već sam uzeo 11 igrača koji bi trebalo da su manje vise nezamenljivi i donekle fixture proof...
I meni je ovo treća sezona, prve dve sam dosta eksperimentisao, ove ću gledati da to smanjim (pogotovu broj transfera).

N960F
 
Pa dobro, ti ako uzmes tri najjeftinija igraca koja ni ne igraju, onda je jasno da moras da razmisljas o formaciji. Ja i kad uzmem jeftinije gledam da bude igrac koji ce igrati, tako da mogu da menjam od kola do kola u zavisnosti ko s kim igra.

Naravno, ovo sa Alisonom mi nikako ne odgovara, cak mi nije bi ni prvi izbor, ali Fabijanskom je stajalo da mozda nece igrati, pa sam menjao golmane... Nije morao bas prvo kolo da se povredi, ali nadam se da nije nista ozbiljnije.
 
Pa dobro, ti ako uzmes tri najjeftinija igraca koja ni ne igraju, onda je jasno da moras da razmisljas o formaciji. Ja i kad uzmem jeftinije gledam da bude igrac koji ce igrati, tako da mogu da menjam od kola do kola u zavisnosti ko s kim igra.

Naravno, ovo sa Alisonom mi nikako ne odgovara, cak mi nije bi ni prvi izbor, ali Fabijanskom je stajalo da mozda nece igrati, pa sam menjao golmane... Nije morao bas prvo kolo da se povredi, ali nadam se da nije nista ozbiljnije.


Zašto je Draft interesantniji od klasičnog fantazija? Zato što je suština klasičnog fantazija svedena na svega nekoliko igrača koji nose gro poena (Salah, Kejn, Sterling, Obamejang)... Ko uzme 2 od ovih navedenih igrača - potrošio je 1/4 resursa. I, onda se svodi priča na to ko će, među jeftinim igračima, da ubode. Eventualno dobro biranje kapitena ima dodatni uticaj.

Zato je draft interesantan (idealne draft lige su 6-10 ljudi). Ne mogu dva tima da imaju istog igrača. Faktor sreće (lutrija) može da bude bitan samo u startu - u zavisnosti kako mašina definiše redosled drafta.

Sklopi tim u zavisnosti od raspoloživih igrača, mudro menjaj shodno osvojenim bodovima u prethodnom kolu, trguj sa protivnicima - to je to. U klasičnom fantasy-u bar 50% igrača gleda global redosled posle prvih par kola...i naravno, većina se trudi da kopira vodećih 10-15 igrača.

P.S. kako mi je drago što Salah danas ništa nije uradio (iako ga imam u timu). Osećam da ga je preko 75% "vlasnika" stavila za kapitena u ovom kolu. Eventualno Sterlinga, mada je za šablonce Salah bio logičniji izbor danas od Sterlinga, iako je Egipćanin igrao celih 120min u sredu u super kupu Evrope, ipak su Redsi imali daleko lakšeg protivnika i lakši meč.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa da, draft mi se svidja kao koncept, ista prica kao NBA fantasy... Krenuo sam da igram pre sezonu, dve, ali nisam bio konstantan tako da sam digao ruke od drafta... Bilo bi mi kul da se sakupi dovoljno ljudi, pa da igram sa ljudima koje znam, ali me je uvek mrzelo da cimam ljude za tako nesto, a i pitanje je koliko ce oni biti konzistentni, jer ako pola igraca ne igra, draft ni nema poente vise.
 
Postoji li interesovanje da napravimo draft večeras ? Eto 6 ljudi na primer
 
Ajde ako se neko još javi, može večeras, može i do petka jedan dan. Pa da krenemo od 3 kola, ne kasnimo mnogo. Napravio sam ligu, samo da se dogovorimo dan i vreme.
 
Poslednja izmena:
Ok... Kontam da bi i ZeeGerman kao i djurkash mozda. U tom slucaju bi nam falilo jos dvoje.
 
Ok... Kontam da bi i ZeeGerman kao i djurkash mozda. U tom slucaju bi nam falilo jos dvoje.

Taj neće igrati draft sigurno.

Enivej, ja sam za, naravno. Samo, ako nas nema bar 6 - ne vredi gubiti vreme. Drugo, ide reprezentativna pauza...pa bi recimo sam draft (ako nas bude) bilo dobro zakazati nakon pauze, i to recimo dan-dva pred peto kolo, u 20h ili 21h. Čisto da sve bude lako za ispratiti i da svi budu prisutni. Neodgovarajući tajming za samo jednog igrača čini draft nevalidnim (besmislenim).
 
Aj prvo da vidimo ima li uopste zainteresovanih.
 
Taj neće igrati draft sigurno.

Enivej, ja sam za, naravno. Samo, ako nas nema bar 6 - ne vredi gubiti vreme. Drugo, ide reprezentativna pauza...pa bi recimo sam draft (ako nas bude) bilo dobro zakazati nakon pauze, i to recimo dan-dva pred peto kolo, u 20h ili 21h. Čisto da sve bude lako za ispratiti i da svi budu prisutni. Neodgovarajući tajming za samo jednog igrača čini draft nevalidnim (besmislenim).
Naravno da necu, pogotovo sa gore spomenutom individuom [emoji1]

Da me ne shvatite pogrešno, sviđa mi se fantasy, ali nemam vremena više od ovoga koliko mi sam fantasy oduzima, i to je prevashodno razlog.

Postoji i drugi razlog, ali to je malo duza priča, pa ću pokušati da je skratim...
Drugar s kojim sam proveo praktično celu osnovnu i srednju školu u klupi i sada mi je kum, je mnogo voleo Azru i Štulića. To samo po sebi nije ništa loše naravno, ali me je toliko smarao sa tom muzikom u mojih 12-13 godina, kada nisam shvatao koliko je ona zaista kvalitetna, da sam je zamrzeo, i istu nisam zaista počeo da cenim do svoje 18godine...
E, na isti fazon, gore spomenuti lik me toliko smarao (kao i vas po zadnjem postu) prošle godine sa draftom, da iako je možda bolji od Fantazija, ja ga svakako neću igrati u dogledno vreme [emoji1]

N960F
 
Nazad
Vrh Dno