Šta je novo?

Samsung monitor 24" - Senka u desnom ćošku [problem]

PooX

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2015
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav, uzeo sam pre neki dan syncmaster s24b420 samsung 24" monitor.

Na njemu imam VGA i DVI priključke. Fora, spojio sam sa vga u adapter vga to hdmi, i potom u grafičku kartu pošto na njoj nema za VGA podrška. I nakon nekog vremena se u gornjem desnom ćošku pojavila senka onako zatamljena deo slike, bukvalno kao senka. Uzeo sam DVI kabal i onda spojio redovno sa monitora na grafičku u DVI ulaz, razlika u kvalitetu slike se primeti, međutim i dalje postoji ta senka gore, mislio sam da kabal ne može izgurati. Radi se o 1920*1200 rezoluciji trenutno.

Viđao sam negde po netu da imaju neka rešenja gde se nekim predmetom udari ćošak i kao proradi ekran, međutim, ne rizikuje mi se to baš. ;D Pa me zanima da li je neko još imao ovakva iskustva i kako ih je rešio?

Btw, kad ugasim monitor i upalim nakon minut-dva onda slika bude sve extra i samo se nakon 10ak sekundi pojavi ta senka u ćošku desnom. Primeti se jako kada sam na nekom svetlijem sajtu ili programu, baš mi predstavlja problem jer je tamno.

Ne mogu slikati jer se ne može dočarati to tako kako je.

Hvala unapred ko pomogne. :D
 
nećeš sa cukanjem ništa da rešiš.ako imaš garanciju reklamiraj, ako nemaš prodaj.popravka teško može da se isplati, ako nađeš pouzdan servis koji ne naplaćuje dijagnostiku ponesi ali to je panel i to se retko,retko isplati.
 
Tu je problem. Nabavio sam od tog nekog servisa iz Subotice, tj šef za firmu uzimao polovne monitore pa ja pitao neku 24" ako imaju. Kapiram nema garancije jer je polovan, a opet šta mi može garantovati da će porpaviti il htet uzeti. Pa sam se nadao da ima neko rešenje jednostavnije.

Videću da ih nazovem pa pitati, nema mi druge. Mislio sam da je do vga kabla koji možda nije mogao preneti sliku, al sad stv ispada da je baš do tih led sijalica il nešto tako. ;D
 
pa rekao si da si probao i sa vga i dvi kablom,što isključuje kabl.naravno,uvek je dobra ideja poneti na provereno ispravan računar i testirati,ali ako sa dva različita kabla daje iste rezultate...plus,po simptomima teško može bilo šta drugo da se zaključi sem da je panel,a tu nema jeftine popravke.

najbrže i najprostije rešenje je da se iscimaš i nađeš relativno okej servis koji ne naplaćuje dijagnostiku.
 
Nazad
Vrh Dno