Šta je novo?

LG V40 ThinQ

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,156
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
V40 render



Steta sto ima notch. Bice to super uredjaj, samo da ga ne osakate sa baterijom jedva prosecnog kapaciteta za toliki displej i mocan hardver.
 
LG V40 ThinQ will have stereo Boombox speakers and Quad DAC
The five cameras of the LG V40 ThinQ have also been detailed. On the rear there will be a regular 12MP f/1.5 unit with large 1.4µm pixels, an ultra-wide 16MP f/1.9 1.0µm snapper and a 2x telephoto 12MP f/2.4 camera with 1.0µm sized-pixels. On the front there will be two cameras, an 8MP and 5MP, presumably with regular and wide-angle lenses.

Ako je tacan podatak to onda moze da znaci da ce senzor primarne kamere biti IMX333 (S8/+, N8), IMX345 (S9/+, N9) ili IMX363 (vivo nex, mi8 itd.), svi su 1/2.55''/1.40 µm sto je konacno apgrejd, jos od G4 nisu koristili veci senzor glavne kamere.
 
Poslednja izmena:
Ja ne verujem da opet nema stereo!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
$900 LG pa ovo je genijalno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mislim da su i definitivno preterali ovog puta. Kao da su se odlučili na samouništenje. Tri kamere. Lepo. Koristiću makar jednu. Selfi pravim tri komada na godinu dana, pa mi to nije interesantno. Mislim, ok je to telefon, ali 900 dolara?!? Stvarno su otišli predaleko, i to ne samo LG, već svi oni zajedno. I to ga izbacuju u sendviču između novog Ajphona i sledećeg Google telefona po tolikoj ceni. Selfdestruct!

Trebalo je da počnu sa 750, ili makar 790. Bili bi konkurentni. Ovako... da imam 900 dolara sigurno bih pre pomislio na Pixel3 nego na LG.

Nadam se da će hitno da koriguju početnu cenu i tako se poštede još jednog razočaranja. Meni se njihovi telefoni u suštinu dopadaju, samo da se trgnu, da ih malo skrate, a rašire (suviše visoki) i otarase se one "sline od zuba".

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Biće fazon 799$ :) a veći to jest XL 1000$. :)

Ovaj v40 je na toliko polja omasen telefon u ovom trenutku da je to strasno. Sreća što lg ne zavisi od telefona jer bi završio kao htc



Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ne verujem da ce biti tolike cene pre svega , a ni tolika razlika , ocekujem 3 na 999$ a XL na 1099 ili 949 i 1049....moze im se jednostavno...:

Tako nekako....
 
@Vicend87, Huawei Mate 9, za kojeg nisam imao potrebe da ga menjam duze vreme(on je i sad ostao kod mene kao "sekundarni" tel.) i pre toga sam imao samo flagship-ove razlicitih znamki(Android OS/najvise Samsung-ove).
/... iOS me ne zanima, sto ne znaci, da mislim, da je los isl.).

Inace, razumeo sam tvoje pitanje ...
Kako god, zahtevan sam korisnik, tako da nema polemike(osim stvari razlicitih ukusa/subjektiviteta), da je 'V' serija odlicna. Prvi put imam LG tel. i nije mi zao, da sam se odlucio da isprobam 'V' liniju.
Nadam se, da tako i ostane.

Uvek imam i koje kritike, sto u tom primeru npr., da LG radi veliku gresku, da vrlo (pre)kasno salje svoje vodilne proizvode na neka trzista(EU/Evropa nije "treci svet" i nije ni "malo" trziste) i tako sam sebe puca u koljeno. Koliko znam, spor je i kod nadogradnji OS, sto je lose ali uverit cu se i sam u to.
LG je vec pre neko vreme otvorio poseban centar, koji je zaduzen samo za nadogradnje(OS) ali "nezavisno" od toga, brzinu nisu poboljsali.

LG V40 ThinQ radi odlicno i u kombinaciji sa bojom koju imam(Moroccan Blue), on je stvarno prelep. Takodje njegova izrada je na vrhunskom nivou(za ovo> BRAVO).
Na moje iznenadjenje, kod nas dosla je jaca verzija(128 GB) pa sam onda rekao, to je to. :)

Inace ne postoji tel.(specifikacije/funkcije, ergonomija, itd.), nista ne postoji, sto bi bilo perfektno pa se posle odlucimo za "slatke greske i nedostatke", koje/i postoje za sve i svasta.

Nadam se, da smo se razumeli, jer nije to "moj jezik". :)


Lep pozdrav iz Slovenije.
 
Poslednja izmena:
I da napisem jos ovo, sto je takodje i za mene vrlo bitno i imao sam jaku dilemu u vezi toga ... Autonomija baterije je vrlo dobra s obzirom na njenu "velicinu"/kapacitet. Prijatno iznenadjen.

Ovaj test ispod je realan, makar sam imao kod sebe jos bolji rezultat, iako sam telefonu dao tek prvi cikal punjenja i terao ga non-stop(+7h SOT):

https://youtu.be/3H9M3ay7GvQ
 
Da podignem malo temu, za ovaj tel izasao prosle godine, a potcenjen kao i vecina poslednjih LG modela. Zbog totalno cudne politike LG-ja plasiranja novih modela i loseg marketinga, cesto svaki njihov model u recenzijama bude okarakterisan kao jedan od najpotcenjenijih telefona.
Model je takoreci i dalje aktuelan s obizirom da njegov naslednik V50 jedva da moze da se nadje negde u prodaji. Ja sam V40 uzeo na ebayu preko prodavca iz USA koji po bagatelnim cenama (210USD) valja gotovo nove telefone (grade A, stanje 9 ili 10/10) skinute sa mreza. Verzija USA factory unlocked, otkljucan i radi na svim mrezama i frekvencijama u celom svetu. Rucno sam ga azurirao na android P.

Nakon par mececi koriscenja, malo utisaka.
Kao dugogodisnji korisnik modela iz V serije V20, vreme je bilo da predjem na novi cisto promene radi, iako V20 radi i dalje kao podmazan. Posto je ovde dosta popularan Xiaomi, mnogi moji prijatelji i rodbina ih koiste te sam u svakodnevnom dodiru sa njima, svidjaju mi se mnogi modeli i odnos cene i onoga sto dbijate, a i upoznat sam sa sistemom te sam imao dilemu da li neki Xiaomi, ali ipak uzeh LG V40. Vidim da inace, za V40 nesto ne pada cena kod nas, posto ih ni nema mnogo u ponudi. Moj model je single sim 64/6 Tu je i ulaz za memorijsku. Ceo telefon deluje jako lepo, kvalitetno uradjen i dosta je tanak. Posle V20 ipak je presudio audio, mogucnosti kamere i softver (navika). Jednostavno i dalje sa ugradjenim DAC pojacalom najbolji zvuk koji neki tel nudi na izlazu za slusalice. Koristim tel bas cesto za slusanje muzike i ne znam kako bih posle ovakvog kvaliteta presao na nesto losije. Sto se tice UI, primetno je LG izbacio bloatware, sve je glatko i meni intuitivno i jednostavno (za razliku od Xiaomija gde mi se njihov UI niako ne dopada, po meni previse konfuzna podesavanja i gomila xiaomijevog bloatware-a). Tu mi se ne dopada sto je LG izbacio i mnoge neke svoje korisne app u cilju ciscenja sistema, pa neke zamenio sa gogole-ovim. Na srecu LG je od svojih app ostavio svoju galeriju app koja je i dalje vrhunska sa opcijama. Kalendar koji i je bio odlican zamenio je s google-ovim koji mi se ne svidja, pa sam skinuo LG apk i instalirao stari. FM radio je ostao, dok je izbacen IR. P-oled ekran je fantastican. Vidljivost odlicna. Baterija od 3300 nije vrh u odnosu na mnoge druge proizvodjace, ali opet vise nego sto sam ocekivao. Tu je zasluzan oled ekran i dobro optimizovan sistem. Sto se tice kamera (2 prednje klascna+wide, 3 zadnje klasicna, wide, telefoto), opet stvar navike. Kao sto sam i govorio za prethodne V modele, ovo nije kamera namenjena za one koji zele samo klikni i slikaj. U tom slucaju na automatici slike su zaista zadovoljavajuce, kvalitet wide kamere je dosta poboljsan i kao i do sada nema uopste distorzije slike. Ali tek prava stvar je manualni mod sa i dalje vrhunskim softwerom koji je prosiren sa jos gomilom opcijama, tako da za one koji se koliko toliko razumeju u podesavanja pri fotografisanju, mogu se dobiti zaista vrhunski rezultati. Uz Graphy lg softverski dodatak u kamera aplikaciji, manualni mod je svakom amateru mnogo laksi. To je on line baza fotografija profesionalnih fotografa uradjen ovim telefonom i izaberete fotkku sa slicnim ambijentom koji slikate te vam se priakzu i automatski podese parametri kamere ISO, blenda, ekspozicija, shutter speed kao za tu fotku. Pored svih ozbiljnjih alata, ni onih caka sa decijim i raznim 3d zezancijama i intervencjama i filterima ni malo ne manjka, kao i kombinacija snimaka sa vise kamera odjednom i gomile modova video snimanja, Trebalo mi je nekoliko dana da istrazim sve mogucnosti sofvera kamere. Takodje, postoji G cam port sa konfiguracijom bas za ovaj V40 model i lepo radi, izbacuje fotke sa vise detalja. Ali posto sam ja navikao na manuelna podesavanja, radije koristim stock kameru i cesto sacuvam RAW te kasnije vrhunski kvalitet obradim u psd. Cekam neki koncert da snimim zvuk u HiFi kvalitetu, posto i u tom segmentu bi kao i prethodni V modeli trebao da briljira. Sve u svemu tokom koriscenja stice se bas utisak da je ovo jedan ozbiljan model telefona i veoma dobra nadogradnja mog prethodnog odlicnog V20.
Problem je naci ovde bilo kakvu opremu za njega, te se sve cekalo sa alija, ali ok. Posto telefon zaista jako lepo izgleda, zao mi je bilo da ga strpam u neku armor robusniju masku, pa ga nosim u obicnom providnom silikonu.
Uglavnom za sada veoma zadovoljan, jos koliko sam ga platio.
 
Poslednja izmena:
Nesto razmisljam o ovom telefonu, vidim da je na KP nov oko 350e, uzimajuci u obzir da jos uvek koristim V20 i da sam poprilicno zadovoljan s istim meni ovo deluje kao ok kupovina.
Za te novce verovatno je mi 9t pro bolji izbor gledajuci karakteristike ali taj telefon mi nikako nije legao.
Uzeo sam mi 9t, koristio ga nekih 7 dana i prosledio dalje u familiju.
Ne znam sta bi jos moglo biti zanimljivo u tom cenovnom rangu, gledajuci testove na netu v40 se odlicno nosi i sa skupljim uredjajima koji se mogu ovde naci na oglasima.
 
Ako se tebi svidja v40 kupuj šta te briga šta drugi misle. Najbolje napiši šta očekuješ od telefona , pa će na osnovu toga ljudi nabolje da ti pomognu.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ako prelazis sa V20 kao sto sam i ja i ako si zadovoljan njime kao sto kazes (meni je to bio jedan od najboljih i najzanimljivijih telefona koji sam imao) onda ces sasvim sigurno biti zadovoljan sa V40. Ne znam sta ti je bitno, ali svakako dobices bas lep onako premium filing uredjaj, izuzetno brz i fludan, kao i jos lepsi ekran, primetno duze trajanje baterije nego na V20. UI je slican, tako da ce ti biti poznato. Stock kamera softver ima gomilu novih caka, imas 5 kamera da se igras, ima da se skine google cam sa gotovim konfigurisanjem bas za ovaj model za detalnjije slike u auto modu, pogotovo nocu, a ono sto je meni bilo najvaznije je zvuk u slusalicama koji je i dalje uz ugradjen DAC vrhunski. Plus imaces telefon koji retko ko ovde ima :) Ja sam vise nego zadovoljan ovim modelom.
 
^Je l mozes da napises iskustvo sa baterijom? :) Navodno je osetno slabija od konkurencije? Sto se tice ostalog, deluje kao dobar izbor. Valjda LG vise ne pravi greske kao sa G4 i slicno kad su se kvarile maticne ploce...
 
Ja sam prijatno iznenadjen baterijom. Nije naravno kao na xiaomi-ju, ali za jedan lg vise nego ocekivano. Meni izvuce u proseku nekih 5 1/2 do max 6 sati sot. Uz podesavnja adaptive battery za aplikacije koje nisu nuzne u pozadini, pola dana wifi pola dana na mobilnim podacima, bluetooth mi je skoro pola dana ukljucen kao i gps, AOD stalno,... Uz neko prosecno koriscenje izvuce dan i po, nekad dva bez punjenja. Sto se tice nekih hardwerskih problema sa pločom koji su bili na nekim ranijim modelima, to je odavno jos od V20 modela prevazidjeno i sve sljaka bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno