Šta je novo?

Waterfox

calexx

Slavan
Učlanjen(a)
15.10.2013
Poruke
7,945
Poena
420
Нисам нашао тему баш о овој замени за Firefox па да питам овде а ако ипак постоји тема, лако ћу да се пребацим.

Од како је Firefox решио да промени принципе рада и укине додатке и теме (у облику какви су били) и уведе нови облик, мени уопште не одговара да га користим. Навикао сам на неколико додатака (због којих сам прескакао и остале претраживаче) и без њих више и не могу. Не видим замене тј код неких су у најави а за неке постоје алтернативе али не нарочито јасне, мада нема за оне које хоћу. Ајде за тему која ми се свиђала, то је мање битно, ајде за додатак који је лечио једном промењен распоред букмарка и осталога али без TabMixPlus или DTA (мада видим неке downloadere па то још и можда реше) као и неколико ипак мање битних ми се не ради. ;)

Погледао сам неке верзије и коначно ми је Waterfox деловао најсличнијим ономе што хоћу. Ипак, има један проблем који ме нервира, вероватно то и може да се среди али не знам ни како да тражим.

Давно сам направио неке "пакете" букмарка и када хоћу да их погледам, само изаберем да отвори све из пакета у табовима. Проблем је што он онда отвара оно што је било код последње посете а не тренутно стање. Рецимо одем на неки форум и тамо пише да је сада толико и толико сати ... а то је време претходне посете. Рефреш и онда ради нормално. Ако ипак отворим тај "пакет" као списак и кликћем редом по линковима, он онда ради нормално. Firefox нема тај проблем, он увек одради рефреш стране пре отварања на било који начин.

Да ли постоји нека друга Firefox верзија у којој раде старе екстензије? Нешто треће? Неки претраживач који има додатак типа TMP тј свих оних ситница које могу да се подешавају? Ко га користи, зна на шта све мислим.
 
Да одговорим сам себи кад неће нико други. ;) Ишао сам другим смером, отворио Waterfox са новим профилом и све ради ОК. Онда кренуо редом, најсумњивији је био TabMixPlus па сам га искључио ... и то је то. Онда је било лако да нађем кривца, опција Load tabs progressively when you open more then xx tabs и онда би он отворио први таб па после како који кликнем. Не знам и даље зашто их није рефрешовао али сада ради, повећао сам број на огроман (вероватно бих могао и да искључим то) и сада се све нормално отвара. Вероватно ћу да се вратим воденој лији, ватрена је почела много да се мангупира. ;)
 
Ma i Waterfox ce biti kao Firefox za godinu dve nece moci neki pluginovi i slicno.
 
То је много, ако толико опстане, остаће тако. После оволико година да изврну све наопачке ... као да екстензије нису ни постојале. Firefox је повукао толико лош потез да сам први пут у последњих ~13 година размишљао да их напустим и само овај водењак одлаже тај потез.
 
То је много, ако толико опстане, остаће тако. После оволико година да изврну све наопачке ... као да екстензије нису ни постојале. Firefox је повукао толико лош потез да сам први пут у последњих ~13 година размишљао да их напустим и само овај водењак одлаже тај потез.

Takodje sam i ja presao na Waterfox, isto kao i ti sam imao instaliran Quantum, godinu dana. Nervirao me, sto zbog nedostataka add-onova, sto zbog povremenih losih sesija, recimo bukvalno mi ucitava jedan sajt po pola minuta, dok Chromium i Waterfox ucitaju odmah, to mi se nije desavalo bas toliko cesto, ali kad se desi, poludim, nisam mogao da se naviknem na promene, isto mi je neverovatno da FF vise ne prihvata stare ekstenzije, bilo ih je mnogo i bile su korisne. Nekako mi se ne svidja kako radi, ni interface. Vratio sam se na Waterfox, ispunio svoje zelje, neka radi tako jos godinu-dve, pa opet je super. Inace, omiljena tema mi je tangofox, zajedno sa tangofox-extras.

Evo i Chrome je promenio svoj interface, pa sam morao da se vratim na verziju 69, koja je poslednja Chromium verzija sa onim autenticnim izgledom, i oni su morali da pametuju. Sve je to razumljivo, pokusavaju da idu u skladu sa tehnologijama, da naprave nesto novo, izmene izgled, ali nesto mi nisu bas kreativni, da barem ostave da moze ranija tema da radi...
 
Poslednja izmena:
Imao nekih problema koji su se javljali periodicno sa novijim FIrefoxovima, te odlucio da nakon nekoliko godina batalim i predjem na Waterfox.
Za sada je jako dobar. Oseca se nekako vrlo lagano, kao da je aplikacija od 650 kilobajta a ima sve sto i firefox , pa cak i neke funkcije koje onaj nema - disable updates.
Neki addonovi ne rade, ili ja jos nisam provalio kako da ih nateram da rade, ali nije problem jer nisu krucijalni a i postoji alternativa.
Zauzece resursa mi se cini neverovatno - Firefox sa par upaljenih tabova i yt videom je arcio cpu oko 18% skoro konstantno, Waterfox u proseku oko 4% sa istim tabovima. GPU u oba slucaja oko 7% u proseku, kada je aktivan yt tab.
 
Meni se desavalo da poneka verzija waterfoxa baguje,sto je normalno i za sam firefox,doduse nesto manje.
 
Meni je firefox poceo od skoro da jede ram 100% i cpu 100% sa samo jednim ili 2 otvorena taba, do skora sam otvarao po 15 taba i radilo bez greske. Sve zivo sam probao, guglao na netu, cackao pagefile, instalirao starije verzije, petljao po about:config, brisao kes, menjao win, verzije firefoxa, poceo je da mi laguje racunar jer mi jede 100% svih resursa, odjednom se sve poremetilo. Sa svakim azuriranjem firefox sve gori i gori. Ljudi se ovde zale da im firefox dnevno vrsi po 20gb upisa na ssd. Probacu i ja taj Waterfox, nadam se da mi neka komponenta nije pri kraju.
 
Meni FF radi normalno. Jesi li proverio ekstenzije? Dešava li se isto u private?
 
Meni je firefox poceo od skoro da jede ram 100% i cpu 100% sa samo jednim ili 2 otvorena taba, do skora sam otvarao po 15 taba i radilo bez greske. Sve zivo sam probao, guglao na netu, cackao pagefile, instalirao starije verzije, petljao po about:config, brisao kes, menjao win, verzije firefoxa, poceo je da mi laguje racunar jer mi jede 100% svih resursa, odjednom se sve poremetilo. Sa svakim azuriranjem firefox sve gori i gori. Ljudi se ovde zale da im firefox dnevno vrsi po 20gb upisa na ssd. Probacu i ja taj Waterfox, nadam se da mi neka komponenta nije pri kraju.
Пробај Librewolf.
 
Sve ekstenzije sam pobrisao, obrisao sam i firefox i instalirao opet, probao i u private, koristim ga 10 godina i nikad ovako nije bilo lose. Probao sam i iz safe moda - Isto se desava i sa operom. Isto se desava i na desktop i laptop racunaru. Ima po 30 firefox procesa u task menadzeru sa samo jednim ili 2 otvorena taba. Probacu i taj Librewolf. Najmanje resursa mi za sada jede microsoft edge.
 
Poslednja izmena:
Sve ekstenzije sam pobrisao, obrisao sam i firefox i instalirao opet, probao i u private, koristim ga 10 godina i nikad ovako nije bilo lose. Probao sam i iz safe moda - Isto se desava i sa operom. Isto se desava i na desktop i laptop racunaru. Ima po 30 firefox procesa u task menadzeru sa samo jednim ili 2 otvorena taba. Probacu i taj Librewolf. Najmanje resursa mi za sada jede microsoft edge.
To je onda neki drugi problem. Koji računar je u pitanju, CPU, RAM?
 
2 razlicita racunara su u pitanju na kojima je sve funkcionisalo super do skora - rutina koriscenja browsera mi je ista, uvek su mi bar 10 taba otvorena i sve ok, od skoro je poceo firefox mnogo procesa da otvara u task menadzeru sa jednim otvorenim tabom od kad sam ga azurirao na najnoviju verziju, posle sam vracao i stare, nista nije pomoglo. Valjda cu resiti, svasta sam isprobavao. Moguce da sam nesto zeznuo i sa pejdzfajlom i superfechom, i to sam cackao.
 
FF pravi više procesa, to je normalno ponašanje, kao i za Operu/Chrome itd.
 
Nazad
Vrh Dno