Šta je novo?

Koji jeftiniji kinez

amdpower

...on thin ice...
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruke
3,823
Poena
325
Sta mislite koji je bolji Cubot Cheetah 2 ,Elephone P8000 ,Doogee F5 DS ili Ulefone Metal ?
 
Gde kupujes telefone i po kojoj ceni? Svakako ne bih uzimao nista od navedenog.

Posto vidim da cene tih telefona idu do 130-140$, preporuka u tom budzetu je Redmi 5 Plus. Nesto vise od toga, Redmi Note 5 3/32, za manji budzet Redmi 5 ili Redmi Note 4.

Moze i Mi A1 ako zelis stock Android.
 
Poslednja izmena:
Ok hvala,mislio sam pogledati na kp,outlet...

REDMI 4A 2GB/16GB 90€

REDMI 5A 2GB/16GB 98€

Ovi gore pomenuti imaju po 3gb rama.
 
Poslednja izmena:
Ne valjaju ti modeli.

Prati oglase, skoro sam uzeo Redmi 5 za 100e, star 5 dana, preko oglasa na forumu. Pre nekog vremena Redmi 3x za prijatelja, malo stariji fon, ali odlican i bolji od tih koje si naveo za manje novca.

Gledaj Redmi 3x, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 4X, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi Note 3(Pro), Redmi Note 4(X)..

Redmi 5a, 5a prime, note 5a prime, u principu sve sto ima A na kraju, kao i Redmi 6(obican, ne samo sa A na kraju)-za izbegavanje.

Eventualno Nokia 5, P9 Lite, Honor 7 Lite, Honor 8 Lite..
Mada dobar deo od toga bi morao da trazis polovno..
 
Odakle iskopavas te kung fu kineske telefone?

Ili neki Xiaomi bez A u nazivu, ili nesto od drugih koje sam naveo u poruci, ili LeTV.
 
redmi 4X ili redmi note 4X
 
Iz prvog posta su svi fonovi iz WinWIn outleta. Ako daješ keš, bolje pazari na KP neki Xiaomi za iste pare.
 
Ni pod razno uzimati polovne telefone iz outlet-a, pogotovo ne kung fu kineske.
 
Ja sam uzimao. Jer su to telefoni koji su već sređeni (boljke koje ih more, tipa usb ulaz za punjenje, mikrofon i sl.). Uzeo nekoliko i opekao se samo sa Bluboo Maya. Otišao mikrofon. Zamenjen u garanciji.
 
Sta fali Redmiju 6?
Baterija i chipset down-grade u odnosu na Redmi 5, ostalo slicno, a skuplji je. Realno krs fon, ne znam sto bi neko ono uzeo.

Za isti novac bih uzeo Redmi 5 bez razmisljanja, a Redmi 5 kosta i manje.
 
Zanimljivo, Nokia 5.1 i Sony XA1 su dobri a Xiaomi ne valja iako ima bolji chipset i bateriju. I Redmi 6 par evra jeftiniji od 5ice.
 
Poslednja izmena:
Ko kaze da su 5.1 i XA1 dobri telefoni? Ja to ne bih ni razmatrao.

Od MediaTek-a samo P60 i jaci, ali noviji, ostalo ne vredi nista.
 
Xiaomi se prvenstveno kupuje zbog dobrog hardvera za ulozen novac, Redmi 6 ima low-end MediaTek i bateriju su osakatili u odnosu na Redmi 5, koja je vec bila osakacena u odnosu na Redmi 4 koji je imao 4000mAh.

Sony ljudi uzimaju prvenstveno zbog brenda, pa onda kamere i softvera. Nokiu uzimaju zbog Android One programa i izrade.

Ovo pricam za siroke mase, meni je MiUI odlican, ima gomilu opcija, radi odlicno, ne usporava vremenom, ima dosta bolju podrsku od Samsung, Huawei, Motorole i vecine drugih proizvodjaca u midrange segmentu.
 
Pa zato i kazem, mozda je on nesto slabiji od Redmi 5 ali nije nesto drasticno losiji a manji je, sto je meni npr. bitno. Razmisljam se da li Redmi 6, Nokia 3.1 ili za 20e vise J6 ili A2 lite. Ili polovan P9. Da ima dobar polovan 4X uzeo bih to, bolji mi ne treba.
 
A2 Lite je klasa iznad svih navedenih.
 
P9 je polovan telefon, star dve godine, podrska je istekla, a softver je los.

Na njemu je mozda bolja kamera, chipset je jaci i to je to. Za vecinu se ne isplati uzimati ga.
 
Da vaskrsnem temu malo, kakva kupovina je Xiaomi Redmi S2 3/32 za 135€? Na papiru deluje odlično za te pare, koristila bi ga totalno nezahtevna, starija osoba, tj najzad sam ubedio taštu da ne uzima više krš telefone kod Telesmora, već da uzme popust na pretplatu, a telefon po normalnoj ceni sa oglasa.
 
15ak eura vise i imas Redmi Note 5 3/32, neuporedivo bolji po svemu.
 
I ovo je nategnuto što se cene tiče, 135 je max budžet, a RN5 4/64 i sam koristim tako da znam kakav je :). Ne sećam se koliko je bio Redmi S2 kad je izašao, ali sam bio ubedjen da je sad oko 120€, čudo da nije to palo barem ispod 130.
 
Ima polovnih za 135 prakticno novih, mada ne znam da li polovni dolaze u obzir..

Pogledaj i Redmi 5 3/32, njih ima novih u tom budzetu, kompaktniji je, ima isti chipset(SD 450 je blago underklokovani SD 625), a imace prilicno bolju autonomiju jer ima vecu bateriju i manji ekran.

Majci sam uzeo Redmi 5 star 5 dana, traje joj baterija po 3-4 dana, radi kao sat :)

Mislim da je greota ne uzeti Note 5(za klasu bolji chipset, kamera, autonomija, ekran), ali ako je budzet vec protegnut, nema sta da se prica..
 
Poslednja izmena:
Da, i Redmi 5 je u opticaju, samo je dosta stariji model od S2.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno