Šta je novo?

Samsung Galaxy A6/A6+ (2018)

sokratbg

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2006
Poruke
435
Poena
345
Pokusavam da nadjem iskustva iz prve ruke ali nista osim zvanicnih recenzija.
Ako neko ima licna iskustav sa samsungom A6 bilo bi lepo da ih podeli.
Ako neko zna kod dual sim modela dal podrzava 4g+3g ili 4g+2g.
Hardver za A6 je isti kao i na a3 2017, j5 2017 i j6 2018.
Znaci licni utisci bez debate za te pare bolji je...:)
 
Sad videh temu.
A6 super telefon, ja sam presao sa s8plus na njega, u radu nisam video neko lose iskustvo. Otvara skoro pa istom brzinom aplikacije, vise drzi kesirano sa 3 giga u odnosu na s8plus sa 4. Telefone identicno koristim, iste aplikacije instalirane. Ekran odlican, jes da je 720p al bas je fin panel, jedino kada se bas zagledas i priblizis telefon vidi se razlika u odnosu na 1080. Baterija 2 dana lagano, npr izvlacio sam 4:40h SoT na wifi za prvih 50% baterije sto je sjajno.
Izrada telefona je top, nosim ga bez kejsa, sve pohvale tu. Zvucnik onako, na dobrom je mestu po meni bolje nego ono dole kod ulaza za punjenje. Mozda cak i malo bolji zvucnik od s8.
Kamere su onako.. Kada ima svetla neki prosek, dok je manje svetla laguje ali dobro.. Za te pare tesko da moze sve. Pitaj jos nesto ako te zanima :)
 
Po ovome sada ispada da su S8 i S8+ malo bolji uređaji od A6 što iskreno sumnjam da je tako. Flagship da se stavi rame uz rame sa A serijom, kod Samsunga to do sada nije bio slučaj.
 
U radu, skrolovanju kroz aplikacije otvaranju aplikacija su isti. Tu nema razlike nikakve. Nisam igrao igrice tu je bolji s8 naravno. Najveca prednost s8 u odnosu na a6 je kamera i displej.
 
Što je i razumljivo, mada u 2018. da stave 720p baš im i nije pohvalno. Kinezi uveliko furaju FullHD ali dobro.
 
Taj kineski panel ne moze da se poredi sa ovim amoledom. Razlika u rezoluciji se vidi samo kada se priblizi telefon. Pri normalnom koriscenju toga nema. Ekran je stvarno odlican.
Ljudi beze od ovih telefona i odlucuju se za kineze i sam sam bio u dilemi i uzeo samsung. Ovaj UI mi odgovara skroz, nema bagova nema gluposti oko kojih moram da razmisljam sa kinezima. Izrada, velicina telefona, baterija, dobar rad sve ima ovaj telefon. Mislio sam da cu se bas smoriti posle s8plus ali nisam uopste. Svakako planiram s9plus za koji mesec ali ovaj telefon je odlican.
Jedini lag u radu koji sam video je kada se otvara onaj floating krug na fb mesindzeru. Doduse to je isto i s8 radio samo u manjoj meri.
 
Ja baš danas prelazim na Xiaomi na S9 plus i vraćam se na Samsung :).
 
Mi 8 ima odlican amoled panel. Jedini kinez kog bih kupio :D
 
Ima li neko u medjuvremenu da je koristio A6 dual sim, zanima me dal podrzava 4g+3g ili 4g+2g.
 
4g+3g
Izuzetno bled telefon.
Ekonomska klasa, a tu ga dere xiaomi.
 
Nazad
Vrh Dno