Šta je novo?

Računar ne podiže sistem sa drugim HDD

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Problem je počeo juče da se pojavljuje kada sam reinstalirao Windows 7, i neće da se startuje Windows.
Međutim kada se HDD isključi, sistem se podiže normalno. (Na SSD mi stoji samo sistem, na HDD su mi drugi podaci).
Do sada mi se nikada nije desilo tako nešto pa ne znam šta može da bude?
 
Ma nije, sve sam proverio.
Samo krene ono "Windows is loading files"... I izbaci mi "Reboot and select proper boot device".
I čim izčupam kablove od HDD-a, restartujem komp, odmah pali sve normalno.
 
Зато ја откачим све дискове кад инсталирам неки windows и после су независни. Откачи хард, одради пар Bootrec команди и решићеш проблем.
 
Meni se tako nešto desilo iz čistog mira neće više da butuje kada sam isključio HDD on radi. Moja ploča ima dva porta Asmedije i dva porta Intel. Sa intelovima je odbijao da radi dok kada sam ga bocnuo u Asmedijine tada je radio još neko vreme oko godinu dana, dok nije iz čista mira samo puf i kaput i ode 1.5TB Green WD u večna lovišta baš mesec dana posle isteka garancije. Odoše svi podaci u oblake zauvek.:mad:
 
Bio je otkačen HDD dok sam instalirao sistem, samo SSD je bio u njemu.
Imaš li neki tutorijal za taj Bootrec gde nogu pogledati...
 
Хм, ако си инсталирао док је био само SSD, нема потребе да чачкаш bootrec, једино остаје варијанта да редослед стартовања у биосу мало брља. Проучи то мало пажљивије.
Bootrec служи да врати boot део ако је отичао на други хард или забрљао.
 
Isto se i meni desilo pre 2 dana. Isto sam iskljucio HDD i instalirao na SSD i kad sam vratio HDD nije hteo da se digne sistem, prikljucim HDD na drugi kompjuter sa SSDom ista prica. Resio sam tako sto sam ukljucio HDD dok je kompjuter bio ukljucen i restartovao i nekako je proradilo
 
Clear cmos? Jesi li probao?
 
Drugari, rešen problem.
Nije bilo do BIOS-a, resetovao sam ga, vadio bateriju, čistio Cashe memoriju, skenirao ceo komp 2x, šta sve nisam pokušao, problem je bio isti.
Uđem ja u Disk Management da vidim moglu li išta uraditi tamo, kad vidim da postoje 4 particije. C: (SSD) D: (HDD) E: (HDD) i jedna Unlocated od nekih 500MB.
Padne mi na pamet da možda to pravi problem, jer dok je taj HDD nekada bio Bootabilan sa sistemom na sebi, tih 500MB je pri instalaciji sistema sam izdvajao, tako da ja njih pripojim D: particiji.
Nakon restarta, sve se uključilo normalno. Znači u tome je bio problem. :)
Hvala svima na pomoći, eto, kakve sitnice mogu problem da naprave.
 
Делује да је ипак намештено да систем прво погледа хард па SSD. Да је на харду остао windows, он би га стартовао, овако је остао само део који му каже да ту има нечега и он ту стане. Сада си обрисао тај део па систем иде на следећи драјв. Да је подешено да прво иде на SSD, не би уопште било битно да ли на харду постоји ОС или не постоји или је остао део претходног.
 
Na hardu odavno nema sistema, i taj hard radi 2 godine ovako. Ne znam šta mu bi od jednom.
Ali je čudno to što ja i u BIOS-u podesim Boot device (mada već automatski stoji SSD), i on povlači sa harda, e to mi je bilo nejasno kako.
Sve u svemu - rešeno! :)
 
Nazad
Vrh Dno