Šta je novo?

Redmi Note 5 VS A2

IONE

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruke
245
Poena
170
Da li je neko imao priliku da se upozna sa oba uredjaja?
Koje su prednosti i mane oba modela u realnom radu?

Minimum: baterija dan(5 sot), normalan signal, zvono, zvuk pri razgovoru(i preko spikerfona)...
Maksimum: da kuva rucak, kaci zavese, cuva decu, cepa drva...
 
A2: Kamera, GPU deo chipseta(bolje rade zahtevne igre), Android One.

RN5: Baterija(ogromna razlika, ali i A2 bi trebalo da izvuce 5h SoT), 3.5mm izlaz sa slusalice, slot za SD karticu, MiUI i cena je bolja.

Nisam koristio A2, koristim RN5, odlicno radi.
 
Xiaomi телефони генерално немају сјајан звук када се прича преко спикерфона. За RN5 не могу да тврдим али А2 има тај проблем са поништавањем буке.
 
Hvala na brzim odgovorima, nisam imao prilike da se "igram" sa modelima iz naslova i znace mi vasi postovi.

Telefon je rodjendanski poklon za moju dragu, godinama se druzimo sa Xiaomi telefonima i to lepo prijateljstvo bi(h) da nastavimo sa A2 ili Note5 modelom.

Draga(oboje) obozava MIUI tako da MIUI ili One nije toliko bitno kao i 3.5 ulaz...

Baterija VS kamera je dilema(za sada).

Ako imate jos neki predlog sta od telefona do 220 eura da pogledam pucajte...
 
Iskreno, Mi A2 jeste mozda vise zenski fon, tanji je, elegantniji zbog unibody kucista, bolja prednja kamera za selfije, a i zadnja...e sad...mislim da to nije neka velika razlika, a opet i Rn5 izgleda poprilicno lepo, cak mi je interfejs lepsi na miui 10, nego na stock androidu...baterija je odlicna, ima i mogucnost da se stavi memorijska, itd...ako voli mnogo da cvaka telefon, ta baterija ce bas napraviti razliku...a sto se kamere tice, ovde imas neke primere i ceo test Redmi Note 5, koji sam napravio posle kupovine... :)

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?430317-Xiaomi-Redmi-Note-5-najbolja-kupovina-do-200e
 
Hvala na brzim odgovorima, nisam imao prilike da se "igram" sa modelima iz naslova i znace mi vasi postovi.

Telefon je rodjendanski poklon za moju dragu, godinama se druzimo sa Xiaomi telefonima i to lepo prijateljstvo bi(h) da nastavimo sa A2 ili Note5 modelom.

Draga(oboje) obozava MIUI tako da MIUI ili One nije toliko bitno kao i 3.5 ulaz...

Baterija VS kamera je dilema(za sada).

Ako imate jos neki predlog sta od telefona do 220 eura da pogledam pucajte...
Mada je hardverski slabiji od oba ,mislim da ce joj se mate 10 lite svideti.Po meni veoma lep telefon,i imas ga za taj novac.
 
Za sada je Redmi favorit.
10 Lite ne prolazi.

Sta mislite o Motoroli Moto X4?
Nju mogu da uzmem preko paketa u VIP-u?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Dosta losija od RN5.
 
Nazad
Vrh Dno