Šta je novo?

Upgrade postojece konfig.

PDESD

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2008
Poruke
134
Poena
320
Pozdrav ljudi,
Doslo vreme da se apgrejduje konfa stara oko pet godina, u fokusu gejming.
Budzet nije odredjen, sklopio bih nesto 30-50% jace. Preferiram polovne komponente uz garanciju.
Trenutno:
CPU: i5-2500K, CM Hyper 212 EVO
MoBo: Asus P8Z68-V PRO/GEN3
RAM: Crucial Ballistix Sport VLP 2x8GB
VGA: Palit GeForce GTX 970
Chieftec CFT-650-14CS

Hvala unapred na pomoci i predlozima :wave:
 
Koji m.2 od 250gb da uzmem?
Da li je Samsung 970 najbolji izbor?

Kupio sam tomahawk plocu, 2600x i 16gb rama na 3000.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ni jedan. Uzmi 500GB Sata SSD za isti novac.
 
Onda iskljucivo SATA ssd, nVME za gaming nema apsolutno nikakvo znacenje.
 
Ljudi hvala vam puno na predlozima, zaboravio sam napomenuti da me overklok ne zanima, necu se zezati sa tim jer nisam strucan u tome.
Svidja mi se ta varijanta sa i7 i novom grafom. Mislim da bih isao u tom pravcu. Neki predlog za hladjenje? Tu bih uradio jaci apgrejd.

Mani Intela...nije ok rešenje više, kao što je do skora bio. Em je skuplji em im se platforma menja često, dok kod AMD-a imaš laku mogućnost kasnije nadogradnje boljim procesorom, jer će AM4 Socket ostati do kraja 2020 godine i budućeg Ryzen 3 procesora.

Ryzen 2600 ili 2600x uzmi sada, a kada se pojavi Ryzen 2 ( jul 2018 ), razmotri kasniji upgrade tokom jeseni ili zime 2020.
 
@ivan
Razmislicu o tome svakako... Da li to znaci da bih mogao dobiti 500gb za priblizno slicnu cenu? Moze konkretno neki predlog? Budzet je 70ak evra kod madjara

@kosta
Napisao sam gore da sam vec kupio 2600x...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da, za 9.000 512GB Intel 545s sa 5g garancije u domacoj radnji.
 
@ivan
Razmislicu o tome svakako... Da li to znaci da bih mogao dobiti 500gb za priblizno slicnu cenu? Moze konkretno neki predlog? Budzet je 70ak evra kod madjara

@kosta
Napisao sam gore da sam vec kupio 2600x...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

oh, sorry, promaklo mi je. Svaka cast, fantasticna odluika !!! Videces da ces imati veliku zelju za upgrade, cim se na leto pojavi Ryzen 2 sa 3000 serijom desktop procesora.

Sto se tice m2 ssd, ja bih ti preporucio da kupis Samsung 970 Evo Plus, kapacitet sad ne znam koji hoces.
 
Nadam se da cu biti zadovoljan.
Razmisljao sam pre nove god da sacekam leto i ryzen 3000 ali nisam bas toliko strpljiv a sto kazes podloga je dobra za upgrade :)

Ivan me je pokolebao pa sad gledam u pravcu nekog ssda od 500gb, radije samsung nego intel, mada iskreno ne lagerujem ja previse stvari pa mi je i trenutni ssd od 120 uglavnom bio dovoljan kao sistemski...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da, samo jedina mana trenutnih X470 čipseta je to što ne podržava PCI-E 4.0 standard, a to je nešto što će biti ogromna novina kod Ryzen 3000 procesora. No nebitno, upgrade će biti itekako dobar, čak ionako ne budeš imao sve mogućnosti koji će doneti nova platforma.
 
Pa nije opasno, jedan upgrade maticne a ne kao kod intela, za svaku sitnicu vec 10 serija, svaka sa novom plocom...

A i sa Ryzen 2 ce da tera lagano do Ryzen 4 bez problema. Jedini pravi upgrade moze da mu bude DDR5 memorija, nvme SSD za OS.
 
AMD je rekao da će održavati kompatibilnost sve do 2020 godine, što je zaključno sa Ryzen 3 procesorom koji će se pojavitri negde tokom 2020 godine...

Ryzen 4 će, verovatno, imati podršku za DDR5 memoriju i shodno tome, socket će biti promenjen. Ali, to dolazi tek 2021...
 
Onda jos bolje, mislio sam da B450 ploce nece podrzavati Ryzen 3.. Neko rece skoro al me mrzelo da trazim potvrdu na netu.. :)
 
Proveri iskustva sa tom Adatom, jedinu alternativu na polju ssd-a i nvme-a dajem WD-u i Intelu, pritom da WD nudi vise ono bang for the buck.
 
Ne vredi, greje se i nije pouzdan disk.

Uzmi Intel 545s 512GB za 1.000 dinara manje.
 
Ipak uzeo samsung 960 evo.

Sta predlazete za hdd?
Budzet je 70e, kapacitet 1tb, ne treba mi vise prostora, dovoljno za par igara i po koji film. Bitniji su mi brzina i pouzdanost.

Favorit mi je WD Black.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Za 70e mozes uzeti 3TB HDD, zasto bi uzeo 1TB HDD?

Uzmi Toshiba P300 3TB..
 
Video sam da predlazes tu Toshibu ali mi je realno previse tih 3tb. Znam da nikada necu popuniti ni onih 1tb (ko sto nisam ni do sada), pa iz tog razloga idem na max 1tb i povecanje kvaliteta za isti budzet...

Znaci, odredio sam max 1tb kapacitet i max budzet 70e. E sad, pitanje sta se najbolje uklapa u te parametre...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Za 70e imas 480/500/512GB SSD-ove, razmisli i o tome ako ti ta kolicina prostora nije mala.

70e je previse za 1TB HDD, dobri 1TB diskovi su nesto vise od 40e..
 
Ne znam da li ima WD Gold za te pare ili je skuplji? Ako ima, uzimaj.
I kao vlasnik nvme ssda(bas tog 960), slazem se da je isti bacanje para i da treba uzeti obican ssd.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dolaze u obzir iskucivo 1tb, eventualno 2tb diskovi. Budzet je do 70e. Hocu za taj novac sto kvalitetniji disk da uzmem. Koliko sam trazi WD Black 1tb nema konkurenciju.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno