Šta je novo?

muke sa nvidia driverima

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, win7 64bit, u kompu bila uboga nvidia 7300LE, za koju su zadnji 64b drajveri po nvidiji bili 309.08, instalirani bili i sve je radilo ok.
zamenio grafu, ubacio gt630, sklnuo 411.70, medjutim kad ih raspakuje i proveri system compatibility, kaze da nemoze na ovu verziju windiwsa da idu. uradio sam i DDU deinstall i na clean install, i opet isto.
instaliram ponovo te 309.08, sve prodje ok, preko nvidia expirience, mi kaze da ima nove drajvere i skine mi 381.65, i uredno ih instalira.
sad preko nvidia expirience mi kaze da ima 411.70 za skinuti, ali mi prilikom pokretanja instalacije, prijavi da nemoze da nastavi, znaci opet isto.
uradio iz safe moda opet deinstall sa DDU, i pokrenuo 411.70. i nece, opet kaze da nemoze na ovu verziju windowsa.
instalirao ponovo 381.65 bez problema, i sad sam trenutno na njima.
da je grafa neispravna, nije..... igrao sam juce ceo dan COD MW i Quake champs, doduse na LOW, ali nijednom nista nije zabagovalo niti stucnulo.
sta da radim, kako da instaliram najnovije drajvere, u cemu moze biti problem?
win7 64b je star nedelju dana, ni on nije ubagovan od koriscenja da tako kazem....
 
Ja mislim da nema razloga da instaliraš novije drajvere. Od novih drajvera koristi imaju uglavnom nove grafičke, a to 630 svakako nije.
 
Da li ti je ažuriran Windows i .NET Framework?
 
ali planiram sledece nedelje dodati jos ram memorije i noviju grafu, mozda gtx1060, i sta ako mi bude pravilo isti problem?
 
Nvidia je ukinula podrsku za tu graficku od 2015 godine , zadnji koji moze da se skine je 309.08 noviji ne mogu to je zadnji.
 
@Zekovic, 7300le je bila unutra ako nisi citao do kraja i za nju su zadnji 309, sad je gt630....
 
Što se tiće .NET-a, mislim da najnovija verzija ne obuhvata sve prethodne (npr. ako je nešto pisano za 3.x ne znači da će da radi pod 4.x). E sad, nisam uspeo da nađem nigde da je uopšte potreban, a ako i jeste, potreban je samo za dodatne programe, poput NVIDIA Control panel-a ili GeForce Experience-a. Ako uspeš nekako da raspakuješ instalaciju, možda ti uspe da ručno, iz Device manager-a instaliraš drajvere, tako što ćeš reći Windows-u koju fasciklu da pretraži. Međutim, koliko vidim, NVIDIA je prekinula podršku za Fermi kartice, a ova GT 630 ima i Fermi i kepler izdanja https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_600_series#Products pa je pitanje koja je tvoja.
 
probao sam i rucno na update driver da usmerim na folder hde je raspakovano, i nece, kaze, vec je najbolji driver instaliran....
ma svakako sledece nedelje uzimam gtx1060 pa cu onda da vidim sve sta se desava....
 
Nazad
Vrh Dno