Šta je novo?

Asus p8z77-v le problem, EPU swith lampica odjednom sija crveno

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Sve je radilo savrseno uredu, a onda sam danas zamenio kuler na procesoru, umesto box-a sam stavio neki bolji, i kad ukljucim komp u struju, EPU switch mi stalno sija crveno, sto se nikad ranije nije desavalo... i kompjuter mi se normalno ukljuci, normalno radi, kuler radi vrhunski, sve je normalno, ali me nervira zasto mi ta lampica sija crveno?
 
Da nisi pomerio EPU prekidač? Da li pre zeleno svetlilo? Proveri i podešavanja za Epu u biosu.

Kakve su temperature, možda nije dobro legao kuler? Clear Cmos dal' si probao?
 
Poslednja izmena:
Postoji mogucnost da sam tokom mucenje oko postavljanja kulera, slucajno pomerio taj prekidac, mada nikad tu nije svetlo nije svetlelo, ni zeleno, tako da ga mozda nisam ni pomerio, ali sacekacu ostale predloge, pa mozda probam i da ga pomerim.
Nisam primetio epu u biosu, pogledacu sad bolje.
Temperature su odlicne, proc ne prelazi 60 stepeni, a pre je bio oko 70.
Izvadio sam cmos bateriju na 15 min i nije bilo pomoglo, jedino da probam da je ceo dan izvadim.
Kolko je ovo uopste opasno, za sta sluzi EPU, nadam se da nije nesto oko struje? plasim se da nisam mozda neki kabl na maticnoj ili napajanju izvukao malo pa da zato svetli, mada ja ne primecujem da je bilo koji kabl bar malo izvucen.
 
U kojo poziciji je prekidač Enable/Disable, kako piše u uputstvu Epu led svetli kada je prekidač na Enable? Podrazumevana pozicija je Disabled.

Tu piše šta radi:
http://event.asus.com/epu/
 
Sad sam proverio, na maticnoj je prekidac na desno, to jest na disable, sto i jeste po defaultu, tako da ga nisam slucajno zakacio, i gledao sam u biosu i tu stoji na disabled... a sija crvenom bojom njegov led, tako da je cudno ne samo sto sija, nego sto sija bas crvenom, a na maticnoj imam jos jedan led za system stand by/ power i on je oduvek sijao zelenom bojom, tako da mi deluje da nesto nije uredu sto mi ovo sija crvenom, ali blage veze nemam sta je u pitanju i za sad sve lepo radi.
 
Prebacio sam prekidac u enable i vise ne sija, cudno, ali dobro je, nerviralo me je sto sija crveno.
 
Nazad
Vrh Dno