Šta je novo?

rename

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
Pa ne treba petilka. @darth_zool-ova prva 2 primera so čista elegancija. Jedino bih umesto ls ubacil ls -I 'slika*' zbog efekta kojeg je pomenuo mada ni to nije sigurno jer može biti i fajlova sa drugim ali prihvatljivim nazivima ili neki folder.

edit: htedoh reći, zakaj for petilka? while je brži, nema petljajo sa povećanjem countera tako da, ako buš prepravil svojega primerja?;)
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da instaliram Metamorphose2 u Manjaro, prvi put ja trazio setovanje jezika , izbor jr bio 3 jezika, sad nisam isao do kraja s instalacijom nego sam napravljeni fajl instalirao ali ne sa octopi. Sad je pokazao sasvim drugi menu u kojem je ponudjeno dosta jezika i jos neka setovanja. Sad radi a kako ne znam jer python je 3.7 a oni kazu da radi samo sa pythonom < 3. moram da vidim pokretac, mozda ga poziva direktno sa pythonom <3
 
Pa ne treba petilka. @darth_zool-ova prva 2 primera so čista elegancija. Jedino bih umesto ls ubacil ls -I 'slika*' zbog efekta kojeg je pomenuo mada ni to nije sigurno jer može biti i fajlova sa drugim ali prihvatljivim nazivima ili neki folder.

edit: htedoh reći, zakaj for petilka? while je brži, nema petljajo sa povećanjem countera tako da, ako buš prepravil svojega primerja?;)
Pitas mene ili njega?
 
Poslednja izmena:
To kad se pokreće prvi put, odabira se jezik UI-ja. Pa radi li, jesi probao ono tvoje?

Edit: koliko vidim mogla bi da se instalira i na Fedori i još nekim drugim rpm distroima: https://pkgs.org/download/metamorphose2

Da ali totalno razlicito u Manjaru, kod prve instalacije izbor je tri jezika ali posle program nije hteo da radi. Ja sam tad totalno deinstalirao i drugi put kad sam instalirao nisam zavrsio instalaciju kroz Octopi nego sam napravljeni program instalirao sa drugim programom koji je iskljucivo za programe koji se prave iz AUR-a. E taj drugi put trazio je izbor jezika ali sad je na listi bilo mnogo vise jezika i postojale su jos neke opcije za podesavanje. Posle toga program je ladno proradio uprkos tome sto je python verzija 3.7 a svuda pise da radi samo sam pythonom < 3. U nekom drugom linuxu gde mi je python 3.6 nece da radi.
 
Ја се и не сећам да ме је инсталација на Арчију уопште питала за језик. Користио Октопија али он ионако све AUR инсталације провлачи кроз терминал.
 
ali sad je na listi bilo mnogo vise jezika i postojale su jos neke opcije za podesavanje. Posle toga program je ladno proradio uprkos tome sto je python verzija 3.7 a svuda pise da radi samo sam pythonom < 3. U nekom drugom linuxu gde mi je python 3.6 nece da radi.

Negde ima da se skine verzija novija i od 0.9 sa webupd8 ppa. Rekao bih da si nju instalirao a ona, eto, radi i sa novijim Pythonom. :)
 
Negde ima da se skine verzija novija i od 0.9 sa webupd8 ppa. Rekao bih da si nju instalirao a ona, eto, radi i sa novijim Pythonom. :)
Mozda je u AUR-u promenjeno u medjuvremenu pa je druga instalacija i zato radi. Naterao sam ga da radi i pod verzijom pythona > 3 tako sto kod statovanja pozovem u pokretacu python2.7 da pokrene program.
Evo gledao sam AUR nije to, verzija je metamorphose2 0.8.4-1, mora da je neki patch. Koji ti je ppa webupd8 i gde ima ta verzija > 0.9
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod:
deb http://ppa.launchpad.net/nilarimogard/webupd8/ubuntu bionic main
ovo mi je u Kubuntu 18.04
 
Poslednja izmena:
Vid sad ovo:
Manjaro je testing grana
Kod:
lega99@Manjaro-1608 ~]$ lsb_release -a
LSB Version:    n/a
Distributor ID: ManjaroLinux
Description:    Manjaro Linux
Release:        17.1.12
Codename:       Hakoila
[lega99@Manjaro-1608 ~]$ python -V
Python 3.7.0
[lega99@Manjaro-1608 ~]$

slika pokazuje 0.84 verziju i python 2.7.15 a ja koristim Python 3.7.0 kao sto komanda pokazuje, u .desktop fajlu nema reference da poziva python 2.7.15
Selection_005.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod:
~$ python -V
Python 3.6.6

Kod:
deb http://ppa.launchpad.net/nilarimogard/webupd8/ubuntu bionic main

Kod:
$ uname -r
4.18.11-041811-generic

Pokretac:
Kod:
python2.7 /usr/share/metamorphose2/metamorphose2.py -w 3.0
Paz sad ovo 0.90 verzija sa onog ppa ali nece da radi ako u .desktop fajlu ne stavim pokretanje programa sa python2.7
Избор_015.png

I ovde pokazuje python 2.7.15 a aktivni python je 3.6.6 kako komnada pokazuje
 
Poslednja izmena od urednika:
Оволико истраживања о програму који ти у принципу није битан и за посао који можеш да одрадиш на 100 начина? Па бар да добијаш неку кинту за то што радиш. Другар је скоро отишао у пензију и сада лешкари у викендици ако није отишао на оближње језеро у рибе а ти истражујеш неке питоне. ;)

Шта мислиш, зашто су ми DC и Крусејдер једни од главних алата? Да не јурим посебне програме за сваку ситницу.
 
Оволико истраживања о програму који ти у принципу није битан и за посао који можеш да одрадиш на 100 начина? Па бар да добијаш неку кинту за то што радиш. Другар је скоро отишао у пензију и сада лешкари у викендици ако није отишао на оближње језеро у рибе а ти истражујеш неке питоне. ;)

Шта мислиш, зашто су ми DC и Крусејдер једни од главних алата? Да не јурим посебне програме за сваку ситницу.

Nije mi nikad trebala ovakava varijanta, radio sam rename preko komande dela imena fajla xenial u bionic, sadrzaja fajala ali nikad nisam imao ovakve fajlove sa kiometarskim nazivima koji su totalno bezveze.
Radio sam preko komande rezize ili konverzija iz jpg u png.
Najlakse je preko komade koju je covek dao, morao sam da istrazim zasto nece ili zasto oce jer je to prvi program koji preporucuju na netu. U Manjaru mi bas nije jasno kako je uspeo da se instalira ali ne octopi-terminal, instalirao se octopi-terminal pa poseban program za instalaciju a nije octopi. Plus prvi puta kad se instalirao ponuda 3 jezika i posle ne radi, druga varijanta sasvim drugacija ponuda na startu programa i program radi. Jednostavno ne volim neresene stvari i neobjasnjive. RR distroi forsiraju novije verzije pythona, koliko sam citao u Calculate podrska za python <3 jos 2 godine.
 
Vid sad ovo:
Manjaro je testing grana
Kod:
lega99@Manjaro-1608 ~]$ lsb_release -a
LSB Version:    n/a
Distributor ID: ManjaroLinux
Description:    Manjaro Linux
Release:        17.1.12
Codename:       Hakoila
[lega99@Manjaro-1608 ~]$ python -V
Python 3.7.0
[lega99@Manjaro-1608 ~]$

slika pokazuje 0.84 verziju i python 2.7.15 a ja koristim Python 3.7.0 kao sto komanda pokazuje, u .desktop fajlu nema reference da poziva python 2.7.15
Pogledajte prilog 258099

Python je programski jezik koji je imao trnovit prelak za verzije 2 na 3, mnogi su ostali na dvojci ali nece jos dugo. Kako bilo, jos uvek vecina distribucija odrzava obe grane, samo sto se drugacije zovu paketi zavisno od distribucije. Negde je trojka nazvana python3 a dvojka je ostala samo python dok je u slucaju Archlinuxa i derivata trojka samo python a dvojka je u paketu python2.

Kod:
/usr/bin/python --version
vraca
Kod:
Python 3.7.0
dok
Kod:
/usr/bin/python2 --version
vraca
Kod:
Python 2.7.15

Ako si instalirao programe koji imaju neki od dve grane pythona kao medjuzavisnost onda imas obe grane instalirane na sistemu.
 
Nije mi nikad trebala ovakava varijanta, radio sam rename preko komande dela imena fajla xenial u bionic, sadrzaja fajala ali nikad nisam imao ovakve fajlove sa kiometarskim nazivima koji su totalno bezveze.
Ја сам одувек пре бирао програме него терминал, осим за основне потребе. Због навике из Пенџера увек имам инсталиран DC који је прављен као фајл менаџер са два панела али и као што вернија копија TC-у па су ту и команде на које сам навикао, као што је multi-rename.

Шта се препоручује је мени мање важно, линух корисници више воле да куцкају, ја да кликћем. ;)
 
Kod:
[lega99@Manjaro-1608 ~]$ /usr/bin/python --version
Python 3.7.0
[lega99@Manjaro-1608 ~]$ python -V
Python 3.7.0
[lega99@Manjaro-1608 ~]$ python
Python 3.7.0 (default, Sep 15 2018, 19:13:07) 
[GCC 8.2.1 20180831] on linux

Koliko sam ja citao obe ove komade su iste a pokazuju koji je python glavni, postoje ali me mrzi da trazim kako se postavlja ako ima vise verzija pythona koji je glavni na systemu. Ok ako imam vise verzija pythona ali imam i u tom drugm linuxu i tamo je 3.6.6 i program ne radi ako mu eksplicitno ne navedem da ga startujem sa python2.7. Manjaro je malo specifican jer koliko ja vidim i dalje iako je KDE i ovi manijaci sa plasmom forsiraju 64 bita u Manjaru vidim kako instalira i dalje 32 bitne programe iako sam instalirao 64 bitni Manjaro. Evo i sam kaze da je default python 3.7.0 objasnjenje sa neta $ python
Python 3.7.0 (default, Sep 15 2018, 19:13:07)
 
Poslednja izmena od urednika:
@calexx,

Pa i ja biram programe pre nego komande, neke stvarcice idu preko komande i to ima gotovo na netu i ne moram da trazim ni program niti da eksperimentisem. Najbrze na klik ovo sto je meni trebalo je iz Dolphina kako je Space Beer napisao. E sad kad sam se uhvatio za ovo hteo sam da rascivijam sta i kako ali linux je linux, ceto mi dodje da snimam sta radim pogotovo ovo sa Manjarom, dva pokusaja instalacije rezultat razlicit.
 
увек имам инсталиран DC који је прављен као фајл менаџер са два панела али и као што вернија копија TC-у па су ту и команде на које сам навикао, као што је multi-rename.

Još kad bi multi rename u DC radio.:d A kad se uključi regexp, pokazuje syntax error ako se upiše *, pa kako se pali gasi counter? Ništa jasno...:D Ajde ako možeš, uradi ovaj legin primer pa baci shot prozora koji je odradio potrebno.

Edit: nađoh, radi ali nije intuitivno kad mora da se čita help. Nije to to onda...:D A i nema Undo ako se u zadnji tren predomisliš.
 
Poslednja izmena:
Па где је проблем? У поље са именом фајлова прво упишеш како да се зову после промене (оно слика) а уместо [N] убациш [C] па ће после имена да ређа бројеве. За разлику од делфина који само ређа бројеве, овде можеш да бираш безброј опција.

едит: нашао си .... али не видим шта није било јасно у старту. А можда сам и ја некад читао ТС хелп па запамтио. ;)
E sad kad sam se uhvatio za ovo hteo sam da rascivijam sta i kako ali linux je linux, ceto mi dodje da snimam sta radim pogotovo ovo sa Manjarom, dva pokusaja instalacije rezultat razlicit.
Ма знам, само што ја почињем да избегавам то исправљање Дрине. Тренутно имам пар проблема која сам малопре пробао да решим али сам брзо одустао. Tvtime ми брља, tvtime_patched неће да се инсталира јер су неку зависност променили па је отишло у петљу. Waterfox је постао очајан а Mozilla је почела са већим сакаћењем него што је урадила плазма. А можда и поставим теме.
 
едит: нашао си .... али не видим шта није било јасно у старту. А можда сам и ја некад читао ТС хелп па запамтио. ;)

Učinilo mi se da su vrednosti za polje Name predefinisana i da tu ne treba upisivati ništa i sve kucao u "replace...":d. Pozaboravljao, nemam više potrebu za double pane menadžerima.
 
Мени је битније што имају брдо функција и што су тастатура и мишко углавном равноправни па радим како ми је лакше. Навика од NC.
 
Ok, :D nego, ako baš ne mora da bude na telefonu, meni su ovi dobra zamena za tvtime: https://www.pogdesign.co.uk/cat/
Ja sam se resio bede otkad mi je vodeno hladjenje poplavilo TV karticu i graficku, jest da je sve crklo ali vise se ne majem sa TV karticom. Imam SBB optiku i EON tako da ima svasta. Program vracam preko EON-a na PC, TV u startu nisu spojili za vracanje a ja imam UTP ali treba da ga lepim za plafon ali ne mogu vise da se pentram. Drugi TV mi je crkao tako da slaba vajda jer mi zena pici rijalitije do besvesti i facebook na mom mobilnom. Ubi se juce trazeci sta mi je kliknula pa dolazi notifikacija kao da je Viber a nije, neko g*vno ubacilo se u Chrome, najverovatnije je opet nesto pipnula a da nema pojma kad. Ber mi vise ne aka PC gde su mi iskakale karkondjule od tog Facebooka sa njegovim notifikacijama. Vidim sad i Firefox poceo da pusta notifikacije da iskace prozor i smara dal oces ili neces. Disable su skrkali stvaka ispod setovanja za kameru pa se otvori i unutra klikne da neces da to njesra radi.
 
@enterthevoid,

Evo resenja na /usr/bin je u Manjaru setovano python2 a u Kubuntu nije potrebno jer najverovatnije nema python > 3 ili je setovan python < 3 kao primarni

Kubuntu
Kod:
#!/bin/sh

PREFIX=/usr
MAIN=

#findPrefix
if [ -x /bin/rpm ]
then
  MAIN=`rpm -ql metamorphose2|grep metamorphose2.py`
  if [ -f "$MAIN" ];then
    exec python $MAIN "$@"
    exit
  fi
fi
#findPrefixEnd

#run
if [ -d "$PREFIX/share/metamorphose2" ]
then
  exec python $PREFIX/share/metamorphose2/metamorphose2.py "$@"
else
  exec python src/metamorphose2.py "$@"
fi

Manjaro
Kod:
#!/bin/sh

PREFIX=/usr
MAIN=

#findPrefix
if [ -x /bin/rpm ];then
  MAIN=`rpm -ql metamorphose2|grep metamorphose2.py`
  if [ -f "$MAIN" ];then
    exec python2 $MAIN "$@"
    exit
  fi
fi
#findPrefixEnd

#run
if [ -d "$PREFIX/share/metamorphose2" ];
then
  exec python2 $PREFIX/share/metamorphose2/metamorphose2.py "$@";
else
  exec python2 src/metamorphose2.py "$@";
fi;
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam se resio bede otkad mi je vodeno hladjenje poplavilo TV karticu i graficku, jest da je sve crklo ali vise se ne majem sa TV karticom. Imam SBB optiku i EON tako da ima svasta. Program vracam preko EON-a na PC,

A taj TVtime, pa to se tek ne razvija od kad... U pravu si, za PC neki online servis najbolje. Sa tv karticama uvek nešto.
 
Немам телевизор тј у дневној соби је неки прастари који је мајка гледала. Не сећам се када сам га последњи пут укључио. Нема чак ни видео улаз, једино за аналогну. Повезао сам DVB-C на монитор и то ради али није исто да гледам фул монитор или радим нешто и у прозору буде програм па мало ово, мало оно. А и HDMI свич мало брља, планирам да наручим неки са даљинцем, онда ће да буде лакше.

Пре линуха сам имао проблем са Пенџерима јер моја стара Pinnacle картица нема драјвере за х64 а када сам почео са линухом, претурао сам по програмима и нашао tvtime који је радио као доха. У једном тренутку је почео да брља, када затворим прозор, мутира ми звук. Скоро сам нашао неку поруку са жељом корисника, неко је питао да ли по затварању прозора може да се угаси звук јер ако не гледа, не мора ни да чује. Не знам ко је то одрадио али мени тотално мутира звук и увек морам по гашењу да укључујем. Решење је било у tvtime_patched који је то превазилазио. А од скоро ни он неће да се инсталира. Запне негде пред крај, у фазону да му фали freetype2-config или тако нешто. Проверио сам, нека од новијих верзија поменутог је избацила тај -config па се нуде алт варијанте, нуде се слични али другачији, неки печеви ... пробао један а онда инсталација прође тај део па запне на другом месту. Довољно да се изнервирам и одустанем.

Не одговара ми онлајн, који је програм за телевизију пристојан да пробам још неки?
 
Nazad
Vrh Dno