Šta je novo?

Thinkpad T470 iskustva , misljenje

Meduza005

Poštovan
Učlanjen(a)
12.08.2017
Poruke
13
Poena
54
Zdravo svima, planiram da uzmem neki laptop za programiranje na linuxu i nasao dobru ponudu za ovaj laptop , bar ja tako mislim.
Laptop je polovan sa 3 godine garancije. Cena oko 750e

Zanima me da li je jos uvek ok kupiti ovaj model u 2018. godini T470?
Takodje ako je neko imao T seriju bilo bi super da podeli svoja iskustva.

Specifikacije:

Intel i5-7200U, Osvetljenje tastature, Senzor za prst
Intel HD Graphics 620,
256GB SSD M.2,
8GB RAM DDR4 2133,
14" FullHD IPS LCD 250 nit Panel rezoucija 1920 x 1080,
Wireless INTEL 8265 AC,

Kapiram da bih mogao da kupim neki quad core procesor u tom cenovnom rangu , pa se zato i dvoumim da li uzeti ili ne.

Svako misljenje bi mi jako pomoglo oko odluke. Tako da pomagajte. cheers
 
Nikako 89.000 dinara za laptop i5 7200u procesorom.
 
Pff bas mi se svidja taj Thinkpad. Ima samo model sa i7-7500U koji je maltene isti kao onaj i5... sve ostalo je preskupo i ima samo novo. Jedino onaj E580 koji je meh...

Takodje ima ovaj Dell koji mi se jako svidja ali nije u nekom mnogo dobrom stanju, star god dana , jos oko dve godine garancije ostalo.

Dell Latitude E7480
Cena 790eur


Intel i7 7600u vPro 6th gen Skylake
16ram ddr4 (max 32gb)
256gb ssd
14inch 1080p ips matte
intel hd 620
HDMI/DisplayPort/Kensington Lock/Docking Port/Ethernet RJ45
SmartCard reader/Fingerprint Reader
Win 10 pro licenca
Pozadinsko osvetljenje tastature
1,7kg

Sta preporucujete? Budzet je negde oko 800 pa do 850evra. Sta ima trenutno kod nas za te pare? Nije mi bitno da li su domace radnje ili Madjari , moze i polovan neki ako ima.
 
Pff bas mi se svidja taj Thinkpad. Ima samo model sa i7-7500U koji je maltene isti kao onaj i5... sve ostalo je preskupo i ima samo novo. Jedino onaj E580 koji je meh...

Takodje ima ovaj Dell koji mi se jako svidja ali nije u nekom mnogo dobrom stanju, star god dana , jos oko dve godine garancije ostalo.

Dell Latitude E7480
Cena 790eur


Intel i7 7600u vPro 6th gen Skylake
16ram ddr4 (max 32gb)
256gb ssd
14inch 1080p ips matte
intel hd 620
HDMI/DisplayPort/Kensington Lock/Docking Port/Ethernet RJ45
SmartCard reader/Fingerprint Reader
Win 10 pro licenca
Pozadinsko osvetljenje tastature
1,7kg

Budzet je negde oko 800 pa do 850evra. Sta ima trenutno kod nas za te pare? Nije mi bitno da li su domace radnje ili Madjari , moze i polovan neki ako ima.

Za taj budzet ima ogroman izbor novih i polovnih racunara sa pravim quad procesorom, ne bih gledao te sa oznakom "u" sedme generacije ili starije. Ako malo dodas imas i ovaj nov sa 6 jezgara, lepog dizajna, aluminijumski, lagan i sa dobrom grafikom. https://www.emmi.rs/laptop-računari...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=cf98
 
Ako moze 10.000 preko budzeta da predje to je best buy.
 
Nije sve u specifikacijama. Koliko sam video , ovaj laptop kosta 1300evra nov.

A onaj Asus je odlican , ali ide bas preko budzeta. Svi drugi sa grafickom su neki plasticnjaci niskog kvaliteta sa 2-3 sata baterije...

Gledam sad u Austriji sta ima i sve mu dodje isto.

https://www.mediamarkt.at/de/produc...06ua-bm012t-gold-90nb0fx1-m01290-1605461.html
https://www.mediamarkt.at/de/produc...10ua-gv439t-grau-90nb0dl3-m08730-1625053.html

Ovaj ima bolje specifikacije , nisam gledao kakav je kvalitet ali cisto sumnjam da ne uleze plastika i da je nekog visokog kvaliteta materijal.

https://geizhals.at/asus-rog-strix-gl503vd-fy007t-90nb0gq2-m00150-a1695184.html
 
Poslednja izmena:
Nisam neki ljubitelj Asus laptopova, bas su mi gadni , a posebno dizajn. Ali ipak, uzeo bih ovaj samo da ima Ram memoriju supported 32gb i jos jedan slot za SSD, posto mi treba za dualboot. Takodje , vise bi mi odgovarao neki sa boljom baterijom, zato sam i gledao Thinkpad, no dobro ovaj Asus drzi 3-4 sata sto je donekle ok.
 
Sta ce ti 32GB rama , zar ti nije 16GB dovoljno?
 
Radim sa virtualnim mašinama , mada trenutno mi nije neophodno 32gb Rama, pa sam mislio za duze staze ako bas zatreba. Ali moguce je do tada i da promenim laptop.
Da li ovaj Asus ima mogucnost SSD apgrejda (jos jedan)?
I imam jos jednu nedoumnicu oko apgrejda Rama. Ako bih na primer zeleo da apgrejdam 8gb na 16gb rama, je l bih morao da prodam stari modul i da uzmem kit 2x8?
 
Poslednja izmena:
pretpostavljam da moze jos jedan SSD.
Na mesto optickog drajva.
 
Ako vec ulazes zarad rada i zarade moje misljenje je i savet samo ThinkPad, nece te izdati budi siguran, sto se tice Asus masina moj savet ne jer su im kucista (narocito Slim verzije) katastrofalna, pucaju na sve strane, plastika katastrofalna narocito za duzi vremenski period. ThinkPad je ThinkPad i u radu i u samoj sasiji (kucistu), ne kostaju oni bez raloga te novce (Mercedes za sve). Autonomija baterije maksimalno resena, sam rad je velika razlika u poredjenju sa svim markama istih komponenti (pisem iz iskustva), zato ako zelis da pravis novce moj glas za ThinkPad.
 
Imas u oglasima trenutno Lenovo W541 sa i7-4800MQ CPU za 750e, mada sam vidjao i jeftinije. Da imam ideju da li je i koliko lako da se zameni CPU na njemu, ja bi ga uzeo :) (imam W541 gde ploca ne radi, ali bi lepo prebacio jaci CPU iz njega)

Imas i drugih po oglasima. Naravno, taj nema garnacije nikakve :(
 
Mislim da bi mi najvise odgovarao thinkpad.

Pratim oglase, ali trenutno nista nema, pa ni taj W541.
Ustvari ima L480 i X270 koji mi se ne svidjaju, L serija zbog ekrana , a X zbog velicine.
Cekacu da naletim na neki T470, T480, ako nadjete neki oglas, saljite.
 
Imam pitanje, da li ima razlike izmedju 6. generacija procesora i 7. generacija , a da nisu performanse?
Cuo sam negde da je uvek bolja novija garancija jer radi bolje sa baterijom? Da li je to istina?

U pitanju su ova dva procesora koja su maltene ista u performansama. i7 6600u vs i5 7200u
 
I7 6600u je jaci od i5 7200. Ima vise L3 kesa i visi radni takt. U potrosnji/grejanju nema razlike, tdp je isti 15w.
 
kod lenova u L i W serijama fulHD ekrani su tesko djubre , 2.5k i 4k su druga prica
 
Za W potvrdjujem, kao i za P seriju.
 
Mislim da bi mi najvise odgovarao thinkpad.

Pratim oglase, ali trenutno nista nema, pa ni taj W541.
Ustvari ima L480 i X270 koji mi se ne svidjaju, L serija zbog ekrana , a X zbog velicine.
Cekacu da naletim na neki T470, T480, ako nadjete neki oglas, saljite.
Imas trenutno u oglasima W541, a ako te zanima, cimni me na PM.

Pozarevcanin, uglavnom nije u radnim stanicama zalemljen. Na W54x bi bas trebalo da moze da se menja.
 
Nazad
Vrh Dno