Šta je novo?

SSD problemi - LiteOn 800gb

thelad

Cenjen
Učlanjen(a)
05.06.2009
Poruke
50
Poena
160
Pozdrav svima,
imam cudnih problema sa LiteOn [Dell] 800gb SSDom [ovaj: Dell HVK3V Lite-On ECE-800NAS SSD 2.5" SATA 800GB HDD 6Gb/s MLC Enterprise SSD].

Radio je u mom kompu od avgusta 2016. do pre par meseci. Naime, prvo je skoro svakog dana freezovao sistem, na nekih 30tak sekundi u proseku. Bio je instaliran AMD AHCI driver. Posle roll back-a na default microsoftov, sve je bilo u radu. [SATA2 ploca].

Pa je Windows pukao, jednom, dva puta, BSODovi. Posle toga se nekad nije pojavljivao u BIOSu. No na kraju nisam uspevao da pokrenem WIN instalaciju nikako, pa sam uzeo Kingstona A400, a ovaj prebacio kod zene u komp da bude storage. [Nije htela da metnemo WIN na njega] SATA3 je njena ploca. Default driver.
Ponekad prilikom kopiranja fajlova, tipa filmova, bi freezovao.

Drugar imao isti ovakav, slicne stvari su mu se desavale, na kraju nije mogao reinstall WINa da uradi, nije ga video BIOS.

Uradio sam par testova, pa cu okaciti slike. Sem u HD Sentinelu, ostalo deluje OK [no koliko sam procitao, sentinel ume da brljavi].

Menjao sam SATA kablove. Ne znam sta bih jos mogao, pa ako neko ima ideju, ili mozda moze nesto da skonta na osnovu slika, bio bih jako zahvalan :)
 

Prilozi

  • ssd1.JPG
    ssd1.JPG
    89.2 KB · Pregleda: 68
  • ssd2.JPG
    ssd2.JPG
    129.7 KB · Pregleda: 67
  • ssd3.JPG
    ssd3.JPG
    53.6 KB · Pregleda: 58
  • ssd4.JPG
    ssd4.JPG
    45.8 KB · Pregleda: 55
  • ssd5.JPG
    ssd5.JPG
    107.4 KB · Pregleda: 67
Nisam se susretao sa konkretnim modelom 800GB, ali ta pocetak provjeri mozes li flesovati firmware na najnoviju verziju, te vidi kako ce se ponasati nakon toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj noviju verziju sentinela...ocigledno da hard ima ogroman broj bad sectora i to je problem, u novijoj verziji ces mozda videti 500 bad sectora manje ali to je to..

Meni se stari seagate isto u nekim programima ponasao kao da je sve u redu dok je u sentinelu prikazivao isto tako dosta bad sectora...posle je samo izdahnuo i nije se pokretao vise

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne moze, probao :) Update nije kompatibilan sa Windows 7 i 10 sistemima, samo server i za linux ima.
 
e da, toga se nisam setio :) tnx, probacu!
 
Nazad
Vrh Dno