Šta je novo?

Savet za kupovinu zvucnika

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
Budzet je do 50e moze polovono, novo svejedno. Treba mi najvise za filmove muziku itd. soba 20m2, Ne razumem se ni malo u zvucnike i kvalitet jer 99% vremena koristim slusalice. Znaci hteo bi da ih spojim na TV. Nije vazno da li je 2.1 ili 5.1 samo da imaju solidan bass i zvuk.
 
Poslednja izmena:
ja bih za te pare gledao najvece kutije sa najvise zvucnika koje mozes da nadjes po oglasima.za pojacalo ces lako,2x20w digitalac za 10tak e ce ti zavrsiti posao.sad uzmi sto bolje kutije tj potrosi pare na to.
 
Imam ja kuci zvucnike neke ne znam oznaku sestra me castila pre 100 godina. Ima pojacalo ali stalno bruji cim je malo slabija struja. Jedno vece sam ostavio ukljucene zvucnike i nestalo struje u toku noci, kad je dosla struja upalili se zvucnici i to je tako grunulo da mi je srce iskocilo odma mislio sam poceo rat covece :) I od tad ih ne palim. Stari su zvucnici i nisu bas nesto. Treba mi cisto kad dodje drustvo da imam za tv i za muziku znaci nista extra ba bla nego samo da se cuju bar malo OK da nije zvuk ko u bunaru :)
 
za prosecnog korisnika dakle ssd+hdd ima smisla particionisati samo pocetak najbrzeg diska (za igre,eventualno neke vece biblioteke) tj tih nekih pocetnih 30-40 posto posle kojih uvek dolazi do znacajnog pada performansi.ovaj benchmark se moze uraditi sa hdtune-om,reci ce tacno gde krece pad na svakom disku,obicno bude na oko 30 i nesto posto.ako ima vise diskova onda najbrzi,ili traziti balans velicine te particije i brzine.
 
3_auto_ozvucenje.jpg


ovo uzmi :D
 
Posto kuci imam bass i kuciste tj 5+1 sistem. 1 bass i napajanje i 5 zvucnika. Da li postoji mogucnost da taj bass stavim u auto? Jel zna neko kako se to radi mozda?
 
Predlog za inverter? Koliko to moze da kosta?
Sto se tice zvucnika za komp najvise ima tog microlab na KP i oglasima... Kontam da su oni OK za prosecnog korisnika...
 
bolje da ides na neki class d fazon ili neki tda7297 on pegla na 12v pa mozes direkt da ga vezes u kola ili iz kine da narucis neku 2.1 plocicu sa 2030a i samo to povezes na auto zvucnike
 
Ajd' da ne otvaram novu temu. I mene interesuju zvucnici za PC moze i 2.0 Nisam zahtevan korisnik. Inace su mi zvucnici iz potpisa na popravci ali sva je prilika da nece moci da se poprave pa da vidim sta da kupim, naravno samo novo. Gledao sam Logitech Z200. Mislim za neko moje koriscenje na stolu su izgleda ok. Imali neko iskustva sa njima ili mozda neki drugi predlog.
Uglavnom bih ih koristio za YouTube i sl. I da imaju 3.5 mm ulaz za slisalice. Inace imam svoje B&W zvucnike ako hocu bas kvaliutetan zvuk sa pojacala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno