Šta je novo?

Problem

vanbasten

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2018
Poruke
831
Poena
70
Situacija je sledeca: komp se upali normalno, radi koliko hoces, moze u sleep i da se budi iz sleep i tako da radi 10 godina. Problem je kada se ugasi, pri pokusaju da se ponovo pokrene samo zavrti proc kuler par sekundi i dalje nema nista, mis svetli. Onda ugasim napajanje na prekidac njegov i kada ponovo upalim hoce sve da radi i tako u krug. Sada ja ubacio fles sa kali linuxom jer jedino to imam od live sistema i otkacio hdd i bez problema se pali i gasi. Primetio sam da kada bez hdd ugasim komp mis posle toga ne svetli dok kad ga ugasim sa hdd-om mis ostane da svetli kao ono standby. Jel imao neko ovakvih problema?

EDIT

Pokusao sam sad sa prikljucenim napajanjem za hdd a otkacenim sata i hoce da se pali i gasi. Jedino da iskopam negde sata kabel jos da probam sa drugim.
 
Poslednja izmena:
Koja masina je u pitanju? Daj specifikacije... Idi sistemom eliminacije, Ako sa HDD brljavi a bez njega radi normalno, probaj da nadjes drugi HDD i spoj pa probaj...
 
ako je hdd ispravan ukazuje na napajanje.najbolje da odneses kod nekog sa provereno ispravnim racunarom i testirate detaljno.
 
Sa drugim sata kablom isto problem. Jedino cu jos probati da nadjem drugi hdd. Moguce da je napajanje uzeo sma ga pre par dana od fante evga b3. Glupo mi da fa slajem na reklamaciju ako nisam siguran da je ono problem.
 
Video sam savet na asrock forumu za neki drugi problem da treba ugasiti fastboot u power options i sada sve radi kako treba.
 
ako ta ploca ima reportovanih problema sa brljanjem cipseta i kontrolera nije losa ideja procesljati taj forum,postaviti thread ili obici par vidjenijih bios mod foruma i videti jel ima beta i/ili apdejtovan bios za bas tvoj model ploce.to brljanje (ako je intel) ukazuje da je asrock samo nabacio tada aktuelan ME oprom u bios koji nije bio do kraja testiran (nista cudno).takodje,sam ME moze samog sebe da zabrljavi,pa lak fiks je prosto da preflesujes dva puta poslednji bios ne bi li se resetovao ME oprom.

ako nastavi sa brljanjem i sa drugim diskom i preflesovanim biosom i na drugom napajanju javi ovde pa da vidimo jel ima resenja za ME i/ili BIOS.
 
Nazad
Vrh Dno