Šta je novo?

Dijaspora shop

emaremare

Znamenit
Učlanjen(a)
21.09.2007
Poruke
4,275
Poena
1,265
Vidim danas PR tekst na bljucu o novom sajtu za gastajbajtere da kupuju voljenima u Srbiji poklone itd... Naziv sajta je dijaspora shop.

Malo sam čačnuo i koliko vidim to je Tehnomanijin sajt, sama struktura sajta je maltene ista. Na 5 min gledanja asortiman je isti, neke cene su na dijaspori povoljnije. Na primer bela tehnika, tableti su ˝tu˝ doduše nisam puno gledao ako neko juri nešto može da pogleda...
 
Meni ovo bas i nije logično, gastozi su i do sada mogli da plate karticom u klasičnim prodavnicama. Bilo bi logicnije da šalju domaće proizvode u dijasporu.
 
Prema Zakonu o zaštiti potrošača davalac garancije je trgovac od kog ste kupili robu. U slučaju da on prestane da radi obaveze u vezi garancije preuzima uvoznik.

Naravno da ćeš robu nositi u ovlašćeni servis.
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam sa ovog Shopa naručio neki Remington fen. Kao što su mnogi primetili, bila je potpuno ista cena kao na sajtu Tehnomanije gde sam prvo i naručio ali su mi otkazali porudžbinu putem maila bez ikakvog obrazloženja. Isti taj dan sam ga naručio u Dijaspori i 3 dana kasnije mi je stigao uredno.

Izgleda da ipak nisu ista prodavnica sa dva imena.
 
Stara je tema, ali da i ja napisem iskustvo, posto slabo ima iskustava sa njima, porucio sam Bosch fen za kosu u petak i u utorak je bio kod mene, cena fena je bila za 900din manja od najjeftinijeg kog sam pronasao na netu, racun se dobija na mail, placanje pouzecem, salju sa Dejli express-om, imaju PIB i sve po redu, za garanciju kazu 2 godine s'tim da ako se nesto desi oni salju kurira da ga nosi na servis, bar mi je tako receno, kakvi ce biti u starnosti sa garancijom ne znam, inace ne izdaju fiskalni racun, a nisam dobio ni garanciju od proizvodjaca, mada sam i pre kupovao razne stvari na drugom mestu (u srpskoj prodavnici) gde se sve resavalo preko serijskog broja i nije nikad bilo problema, posto su relativno nova online prodavnica videcemo kako ce se pokazati na trzistu ...
 
Za kupovinu na internetu po zakonu nisu ni dužni da ti izdaju fiskalni. To što si dobio u mejlu ti je zamena za fiskalni.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ima jos neko iskustva sa ovom prodavnicom ? Treba da kupim par stvari bele tehnike i za sve su najpovoljniji. Ne deluje mi da ima bilo kakve veze sa tehnomanijom posto su cene bas dosta nize :)
 
Cool narucujem onda pa javljam moje iskustvo.
 
Ja zamrzivac i stigao za dva dana sve ok ali moguce da saradjuju sa tehnomanijom posto mi je dovezao njihov kombi ili je samo imao njihovu reklamu na sebi.
 
Stiglo sve OK ves masina/frizider/sporet sve Beko. E sad nista od garantnih listova nije overeno, a Beko trazi to za onu 5 godina garanciju koliko znam, bas cu da ih zovem sutra da li to kod njih ne vazi ili kako.

Inace kuriri su donosili robu iz 2 puta i uvek su mi rekli da mi je stigla roba iz Tehnomanije :D Znaci ipak neke veze sa njima imaju, koja je fora pitam se, posto su razlike u cenama solidne.

Kontam da je nesto kao Emmi i Win Win ?
 
Ne plaćaju zakup lokala, radnike i slično, roba verovatno stoji u magacinu i samo se skine sa stanja kada je kupi neko. Tako da mogu da ponude i malo manju cenu. Verovatno je to.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Stiglo sve OK ves masina/frizider/sporet sve Beko. E sad nista od garantnih listova nije overeno, a Beko trazi to za onu 5 godina garanciju koliko znam, bas cu da ih zovem sutra da li to kod njih ne vazi ili kako.

Inace kuriri su donosili robu iz 2 puta i uvek su mi rekli da mi je stigla roba iz Tehnomanije :D Znaci ipak neke veze sa njima imaju, koja je fora pitam se, posto su razlike u cenama solidne.

Kontam da je nesto kao Emmi i Win Win ?
Traže kopiju računa i uzimaju kupon sa te garancije, ovrene ili ne. Svakako nije na odmet overiti ali nije obavezno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@nuk
Cool, hvala na informaciji.

@delboy
Ove 3 stavke sto sam ja uzeo su bili jeftiniji nego bilo gde drugde.

Ne moze 1 radnja za sve da bude najpovoljnija zato je tu izbor i na nama da nadjemo najjeftinije.
 
Hm, kupio čovek, a u kutiji i žalba prethodnog kupca.
Dal su cene zato niže, jer je roba vraćana?
0db89071320dca6b77fa0d51d759d8d8.jpg


Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Neka fora jeste, roba stize iz tehnomanija magacina, moguce da su outlet proizvodi a prodaju se kao regularni ko zna, ja sam uzeo ves masinu sve ok, frizider ok, sporet doljna fioka je deformisana fabricki, da se cimam da vracam mrsko, kontam da znaju da ce tako vecinu mrzeti da se cima. Tako je to kad se svaki dinar stedi, a kontrola nikakva i zastita potrosaca samo na papiru dobra.
 
Dosta losih komentara na google a izgleda fiksiraju cene tako da su cesto prvi najjeftiniji na pretragama a ustvari nemaju roba na stanju pa isporuka se oduzi..A citam i dosta kvarljive robe ..Takod a je najbolje kupiti u proverenim radnjama i uz malo vecu cenu ..
 
Ono što sam ja primetio, do skoro je poštarina bila besplatna za sve preko 2k din. Sad se plaća 250din za svaku pošiljku.
 
Ja sam cekao na isporuku oko 2 nedelje, stim da sam se zeznuo i platio karticom, nikad vise necu kupiti kod njih. Pisao i mail za refundaciju na koji mi nikad nisu odgovorili pa nakon toga stigla stvar koju sam porucio. Da nisam platio karticom nikad ne bih preuzeo robu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam pokušavao da kupim nešto kod njih. Dalje od pokušaja nije moglo. Toliko od mene
 
To su te neke fantomske radnje online shopovi ali ima i drugih primera ..Kao na primer dudi and co pre nego sto kupis odgovaraju brzinski a za slucaj reklamacija nakon kupovine totalni muk iako imaju nekoliko shopova sirom Srbije..
 
I ja umalo narucih sporet preko dijaspore, bio jeftiniji za 10000 nego kod drugih (samo jos 1 prodavnica imala po istoj ceni, ali se placa postarina), i onda odjednom nema, poskupelo za 5000 u obe.

Gde kupiti belu tehniku, na google reviews ove hvale
https://www.inelektronik.rs/
 
Dobri, uzeo kod njih mašinu za sudove Beko.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jel porucivao neko skorije od njih?

Zajebao sam se i platio karticom uredjaj, i od tada se nista ne desava - porudzbina je u pocetnom statusu, roba je odavno trebalo da stigne a nije.

Ne odgovaraju ni na telefonske pozive, ni na email ni na onaj chat na sajtu.
 
Ja narucio masinicu, 7 dana obecavaju kako su poslali, da bi mi 8 dan rekli kako uopste nemaju na stanju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam porucio prvo naponski kabl, nije stigao posle 2 meseca.

Onda sam porucio masinu za sudje, zvao ih, rekao da ako ne isporuce u roku od 3 dana da necu da prihvatim paket (moralo je do slave da stigne :D), sutradan stigla.

Sve u svemu korisnicka sluzba im je ok, barem neko moje iskustvo. Cene su dobre, sajt pregledan.

Mada uz tu masinu nisam dobio garantni list uopste, zvao ih naknadno da posalju, na kraju ne znam ni da li sam ga dobio..
 
Poslednja izmena:
Sve bi bilo ok kada bi samo bilo moguce kontaktirati ih. Ovako ne deluje obecavajuce sto se ne javljaju na telefon
 
Nazad
Vrh Dno