Šta je novo?

Iritiantan problem sa novim monitorom u igraonici (posle log outa ostaje mala reza)

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,227
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle, uzeo sam danas nove monitore za igraonicu, pet komada.

Jedna stvar me užasno nervira: kada igraču istekne vreme dok je u igri, kada iskoči wallpaper igraonice tj programa za kontrolu vremena, ostane u rezoluciji valjda u kojoj je bila igrica, nisam siguran u kojoj ali je sve ogromno i zeznuto. I kada se uloguej neko ponovo rezolucija ostaje i mora da se vrati ručno na full HD.

To mi se nije dešavalo na starim monitorima...

Program za igraonicu je dosta star, sumnjam da je do njega kao i da mogu settingsima u njemu da to sredim...

Baš mi ništa ne pada na pamet, a jako me nervira...
 
"script for Windows to change resolution" vraća dobre predloge, od freeware programa do batch scriptova.
Naći ćeš sigurno nešto što pri svakom logovanju može da promeni rezoluciju na željenu.
 
Iskreno, nisam te ništa razumeo :)

Kontam da je rešenje neki app ili podešavanje koji zabranjuje da bilo šta menja rezu. Ne radi mi da nešto vraća rezoluciju, neću uopšte da se zezne i da mi stoji sheban ekran tj wallpaper...
 
Ili app ili skript koji će se aktivirati svaki put kad se uloguješ, a koji će vratiti rez na neku željenu :)
 
Izgleda da se to ne dešava kada ga spojim preko HDMI-a... Hmmm
 
Nazad
Vrh Dno