Šta je novo?

Windows 7 se nije htio instalirati sa USB stick-a samo sa DVD-a,zašto?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Kada sam odnjeo laptop serviseru,došli smo do koraka gde treba počet kopirati fajlove na SSD i tu izbaci neku grešku ne sjećam se šta tačno i koja ali neće da krene kopirat fajlove.
Probao je svih 5 mogučih usb portova od tih 5 samo na 2 prepoznaje stick,ali neće da instalira dodje do dijela gde ono piše unallocated space i kad klikneš na next tu izbaci grešku.
I onda mi je serviser rekao a i ja sam se sjetio da mi je prodavač laptopa rekao da je disk prebačen u RAID modu.
Eh sad može li mi neko objasniti kakve to veze ima jer sa DVD-a je normalno instalirao a sa USB sticka nije htio ni sa jednog porta.
Pokušao je on i iz dosa kucao neke naredbe ne sjećam se šta tačno išao na disk part pa nešto clean nemam pojma u tom fazonu al uglavnom nikako nije htio sa usb stick-a.
 
Ne,nov je i isproban na drugim laptopima,instalacija prošla savršeno,nije to,ajmo dalje...
 
Da nisu ti usb portovi kaput imaju neku grešku?
 
Ne.Kažem stick je uredno prepoznat u boot orderu.Jel ima ikakve veze što je u bios hdd setovan kao raid?Jel moguč to uzrok problema?
 
Koja je uloga tog raida, ako imaš jedan disk?
 
Pa *mjau**mjau**mjau* valjda si ukapirao da su nekad bila 2 pa mi je laptop prodan sa jednim HDD.
Ja uopste u BIOS-u ne vidim opcije za HDD tj da vratim na AHCI.
 
Koliko si samo bezobrazan, neverovatno. Ne treba niko ništa da ti kaže.
 
+1
poradi na kulturi komunikacije.
 
LIk me pita što je disk prebačen u RAID,to je isto kao da me je pitao što je laptop oštećen...
Ništa idem pitat na drugi forum.
 
A sada će lik da te potraži na drugim forumima ;-)
 
Ako su u pitanju usb3 portovi onda treba ubaciti chipset drivere u instalaciju win7.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Yooyo je dao dobar predlog, USB 3 portovi hoce da prave navedeni konflikt sa dizanjem sistema sa flasha, sta vise na desktop masinama vrlo cesto ni bezicna tastatura nece da radi ako je vezana na navedene a tokom instalacije win-a.
 
Nazad
Vrh Dno