Šta je novo?

Sveto trojstvo - CPU MB RAM. Predlog iskusnih hardverasa.

Gimp suit

Cenjen
Učlanjen(a)
02.01.2015
Poruke
1,166
Poena
125
Cpu sam odabrao. Sad samo da vidim sa vama oko ploce i memorije. Sve komponente bih uzimao kod zutog sokica iz Madjarske.
Cpu sam odabrao i5 8500.
Kod ploce gledam da ima sto bolje kondenzatore i hladjenje vrm-a. Takodje bih voleo da je oslobodjena antickih interfejsa koje niko danas ne koristi, sto cistiji look sa dosta prostora oko cpu slota jer planiram da metnem Megahalem sa bivse rip konfiguracije ( valjda je kacenje kompatibilno, bivsi proc je i7 860).
Akcenat je na sto brzem i modernijem usb portovima (usb 3.1), do 3 takva i ostali da budu 2.0 pa koliko god, ne vise od 8.
Rgb mi je nebitan.

Ram sa niskim hladnjacima, takodje bez rgb lampica ako je moguce.

Budzet nije limitiran ali gledam da uzmem bestbuy u ovom trenutku.
 
Intel je dosta skup sada.

Ryzen 2600(X) i Asus Prime X470 Pro su odlican izbor. Sto se memorije tice, koju god nahvatas, 8 ili 16GB, po pristojnoj ceni, 2666+MHz..
 
Jel mozes Ivane i za Intel varijantu da odaberes plocu da zadovoljava zahteve? Pa cu da lovim i da cekam
 
U naslovu teme si stavio da ti dajemo predloge cpu+mb+ram. A onda insistiraš na u ovom trenutku preskupog Intela.:smackbum:

8500 je trenutno skuplji od R1700, a malo jeftiniji od R2700(i5-8600 košta ko R2700). Ivan ti je dao dobar savet, a ti ako baš hoćeš 8500, promeni i naziv teme u koji mb i ram.
 
Imaš Gskill Aegis 3000mhz za 127e kod mađara, to je aktuelna cena, danas sam baš proveravao. Nema hladnjake al ima crni PCB i možeš da joj skineš nalepnicu pa da bude totalno stealth.
 
Imaš Gskill Aegis 3000mhz za 127e kod mađara, to je aktuelna cena, danas sam baš proveravao. Nema hladnjake al ima crni PCB i možeš da joj skineš nalepnicu pa da bude totalno stealth.

Sta da radim sa 8 GB rama? Gledam samo kitove 2x8 GB sa niskim hladnjacima bez rgb govanaca.
Bas sam nasao kad da radim upgrade, sve cene odose gore u pm.
 
Hvala na informaciji. Onda smo resili za ram. Samo jos da vidim sta mi je bolje za Lightroom i Planetside 2, posto te dve stvari ne gasim na kompu, a obe su cpu intenzivne. Intel kompletic u kombinaciji sa i5 8500 ili Amd sa 2600x varijantom. Ispada da je amd jeftiniji ali su ove stvari sto meni trebaju bolje optimizovane Intel procesorima. Kazem, samo madjarske cene gledam.
 
Fora je što skoro nijedna cena trenutno na KP za mađarske procesore nije tačna... i5 8400 je ~230, 8600k ~250, i7 8700 ~380e... i rastu iz dana u dan. jeza.
 
Ryzen 1700 je sad best buy. 8 jezgara za cenu 6-jezgarnih iz druge generacije, a ne fali mu ništa...svašta.

@ Gimp suit

Ako si baš rešio non-K Intel, imaš 2 opcije: B360 ploču ili Z370. Zašto Z370 kad ne možeš da klokuješ taj i5? Zato što dobre B360 ploče (MSI Gaming Pro Carbon, Asus Strix-F) koštaju koliko i neke Z370. Ako dodaš par desetina evra, možeš uzeti i solidnu Z370. Mada, ne moraš da prođeš skupo...MSI B360 Gaming Arctic, recimo, ne deluje loše. VRM nije ništa specijalno ali ti za i5 i ne treba više, 4 USB3.0 porta (od toga 2 Gen2, A i C) + 2 obična, DVI i HDMI, hrpica konektora za fanove, cool izgled...
 
@jurodivi

Zavisi za sta, druga serija ima bolji IMC, nesto bolji IPC, moze da dostigne visi klok, ima bolje box kulere..

Za neko normalno koriscenje, bez klokovanja, 2600x je najbolja kupovina, mada je bio prilicno skuplji od 2600 kad sam poslednji put pogledao.
 
Razlika u ceni između 1700 i 2700 je prevelika za tako male benefite a ako za (skoro) iste pare mogu da uzmem 6-core i 8-core, radije ću 1700 no 2600X. Just my 2c...kako ko voli.
 
Ja bih pre uzeo 2600X nego 1700. Usled razlike u klokovima, ta 2 jegra ne znače mnogo. Tj. mislim da će čak i MT zadacima (render, simulacije...) 2600X biti bar egal. Jedino ako nekome baš treba 8 jezgara iz nekih razloga (hoće da vrti više VM-a istovremeno ili za neki server)
 
Nazad
Vrh Dno