Šta je novo?

Stariji Chieftec big tower - usb 3.1 mod

Gimp suit

Cenjen
Učlanjen(a)
02.01.2015
Poruke
1,166
Poena
125
Imam ovaj stari tenk koji sljaka i dan danas odlicno. Hteo bih da imam napred usb 3.1 portove umesto sadasnjih 2.0. Jel to izvodljivo ili nije? Ako nije, onda moram drugo kuciste da uzimam, greota za Chieftec [emoji24][emoji22]
 
Dosta toga je izvodljivo. Kakvu maticnu imas?
 
Постоје додаци за 3,5" са пар USB 3.0 а можда се сада нађе и 3.1 али се код нас ретко виђају. Наше радње слабо троше то. Теоретски можда можеш да замениш конекторе на кућишту али опет мора да се нађе бар интерни каблић. Ја имам Чифтек миди и то ми је један од планова али није толико хитно па чекам да наиђу.

Нешто овако.

UPCSF022500_01_L.jpg
 
Uzecu nove komponente bazirane na poslednjoj Intel I5 platformi. Bez oc-a. Plan je promena tih konektora na prednjoj strani kucista, zajedno sa kablovima od njih do maticne. Jel izvodljivo to i najvaznije, jel isplativo s obzirom na cenu kucista?
 
Па провери, растури постојеће па погледај да ли то нуде. Ја имам два Чифтека а други је тренутно празан па се можда играм ових дана и проверим колико је то лако. У сваком случају неки 3,5" или 5,25" се лако убаци.

Мислим да ми ово највише личи на решење.

20150110_164707__29535_zoom.jpg
 
Jel moze link za ovo sa poslednje fotke?
 
Постоје додаци за 3,5" са пар USB 3.0 а можда се сада нађе и 3.1 али се код нас ретко виђају. Наше радње слабо троше то. Теоретски можда можеш да замениш конекторе на кућишту али опет мора да се нађе бар интерни каблић. Ја имам Чифтек миди и то ми је један од планова али није толико хитно па чекам да наиђу.

Нешто овако.

Pogledajte prilog 257794
Ja sam ovo ubacio, i onako 2 FDD mesta zvrje prazna.
 
Па провери, растури постојеће па погледај да ли то нуде. Ја имам два Чифтека а други је тренутно празан па се можда играм ових дана и проверим колико је то лако. У сваком случају неки 3,5" или 5,25" се лако убаци.

Мислим да ми ово највише личи на решење.

Pogledajte prilog 257795
Ako misliš da zameniš USB2 na kućištu, bolje ti je ono prvo što je calexx postavio. Ide u mesto za FDD i ne gubiš USB2. USB3 nije kompatibilan baš sa svim USB2 komponentama.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko nadjes 3.5" dodatak koji je calexx postavio, mislim da ti je to najjednostavnije resenje (sa dovoljno dugackim kablom), ali ukoliko bas zelis da zadrzis stari izgled kucista sa funkcionalnim integrisanim USB prikljuccima, to ce biti malo teze, jer osim novih prikljucaka koji mogu da se nabave, treba i nova plocica, a to je malo teze naci ili napraviti (bar za nas "obicne smrtnike")...

0066799_USB-BT60SL.jpg.jpeg


^ Ima raznih modela...
 
Мислим да оно што сам поставио личи јер на тим кућиштима иду два са оним распоредом а пошто директ из њих иде кабл до плоче, не мора плочица, битно је да легну уместо претходних.
Jel moze link za ovo sa poslednje fotke?
Ма нашао сам обичном претрагом типа замена USB 2.0 са USB 3.0 на предњем панелу. Ако не успеш, вероватно могу да нађем.

Такође мислим да је боља варијанта 3,5" јер задржаваш и 2.0 што може да буде корисно, не мораш да растураш кућиште јер је оно или на предњој масци или иза ње па у сваком случају мораш да растураш. А много се лакше намешта и гарант пасује.
 
Ostavi link za obe varijante ili mi posalji u inbox porfavor [emoji6]
 
Оно су биле слике чисто за пример, ево линка за последњу, не знам каква је ово цена, можда има и много јефтиније. За 3,5" је лакше, тога има у разним комбинацијама свуда па изабери нешто.

Ипак нећу да растурам кућиште, мислим да баш замена није најбоља идеја. Ипак је боље додати 3,5.

https://www.moddiy.com/products/USB...Type%2dA-Female-Front-Panel-Cable-(40cm).html
 
Ne valja link
 
Nazad
Vrh Dno