Šta je novo?

DiRT Rally 2.0

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,154
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet


DiRT Rally 2.0 dares you to carve your way through a selection of iconic rally locations from across the globe, in the most powerful off-road vehicles ever made, knowing that the smallest mistake could end your stage.

Power your rally car through real-life off-road environments in New Zealand, Argentina, Spain, Poland, Australia and the USA, with only your co-driver and instincts to guide you. Race on eight official circuits from the FIA World Rallycross championship, complete with licensed Supercars and support series.


Idealno bi bilo da sve te nove relije spoje sa postojecim iz Dirt Rally 1.0 ali otprilike nema nista od toga, steta.

Valjda ce optimizacija biti bolja od Dirt 4 koji je primetno zahtevniji od Dirt Rally a generalno nema bolju grafiku.
 
Veliko interesovanje.. :d

Bas bedak sto ce ponovo imati samo 6 relija (drzava), staze ce verovatno biti zahtevne i dovoljno dugacke (kao i u DR 1) ali bi idealno bilo da sve to spoje i ponude cak 12 razlicitih relija pa makar staze iz prvog DR ostale iste.
Ako se dobro secam CMR 2005 je imao 10 drzava/relija sa preko 80 staza.. Ovde postoji mogucnost da ce USA reli sadrzati i voznju po snegu, ne verujem da ce ostaviti samo tarmac, gravel.
 
6 relija je skroz ok. ako budu dovoljno razliciti (a hoce) kao u DR (DR ima fantasticne staze) to je sasvim ok a koliko vidim ovo ce sve biti nove drzave i staze. bilo bi lepo da ne budu samo kao u DR da prave od jedne velike 2 male plus unapred i unazad, lala. o vremenima i gameplay-u cu da precutim ali mrka kapa da ce biti bolje od DR :) sve u svemu, bice dobra igra pa ko je voleo DR volece i nastavak.
 
Extra. Dr-a se nisam naigrao i sve menekako mrzelo da pocnem opet. Taman ovo kad izadje ako bude ko DR(bolje ne moze) ima da se zezam.
 
@Chinaski

Pa to je odlika ne samo Codemasters (CMR/DiRT) vec i vecine ostalih rally igara. Cak me ne bi cudilo da iskoriste postojece staze iz Dirt Rally 1 i samo izmene podlogu i okruzenje u skladu sa ambijentom drzava koje dodaju, npr. da staze iz Grcke pretvore u Argentinu, Nemacke staze u Poljsku itd. :d

6 relija jeste dovoljno ali ne vidim zasto ne bi napravili potez kao sa starim CMR (poslednji bese CMR 2005) koji su imali i po 9-10 drzava-relija. I sto je najbitnije - potreban im je dobro osmisljen, zarazan MP, u tom slucaju ni 100e za takvu igru ne bi bilo mnogo. Jedan od najzaraznijih MP koji sam igrao bese WRC (WRC 2 ili 2011, pa i WRC 3 & 4), bukvalno sam mogao satima da igram a inace vecinu igara probam i obrisem posle najvise par sati igranja (smaranja). Zato kazem da je MP najbitniji, SP je odavno gubljenje vremena.
 
Poslednja izmena:




 
Poslednja izmena:


kazu da ce se staza menjati u zavisnosti koji se po redu startuje. ako se krece kao 20i staza ce imati kolotrage, bice drugacija povrsina nego kada kreces prvi. moci ce i gume da se biraju, mekse, tvrdje, lala.
i na osmom minutu videa pricaju ono sto mene zanima: kako podesavaju tezinu. imaju trojicu nekih divljaka koji voze do jaja pa uprosecuju vreme po stazama i grupama kola pa onda gledaju kako se to kotira u odnosu na prosecnog igracapa naprave neki spread po vremenima.
 
kazu da ce se staza menjati u zavisnosti koji se po redu startuje. ako se krece kao 20i staza ce imati kolotrage, bice drugacija povrsina nego kada kreces prvi. moci ce i gume da se biraju, mekse, tvrdje

E to je vec dobar potez. Mada je prava steta sto nece ubaciti i ''provuci'' stare staze iz DR kroz takav tretman, moracu obe igre da instaliram jer su pomenute stare staze uglavnom odlicne i (bar za sada) deluju zanimljivije za voznju od ovih novih.

Zalosno je sto jednostavno ne zele da ponude ''pun paket'' u stilu starih CMR naslova vec ovako sakate igru, verovatno ce ubaciti jos neke automobile i relije u vidu smarackih DLC. #$$$
 
jedan off, jel zna neko koji je ovo mis na poslednjem videu?
 
Poslednja izmena:
E to je vec dobar potez. Mada je prava steta sto nece ubaciti i ''provuci'' stare staze iz DR kroz takav tretman, moracu obe igre da instaliram jer su pomenute stare staze uglavnom odlicne i (bar za sada) deluju zanimljivije za voznju od ovih novih.

Zalosno je sto jednostavno ne zele da ponude ''pun paket'' u stilu starih CMR naslova vec ovako sakate igru, verovatno ce ubaciti jos neke automobile i relije u vidu smarackih DLC. #$$$

tako kazu, sta ce biti od toga - videcemo. ne ocekujem nista, ako bude nesto - super. mada koliko sam gledao po malim YT kanalima, DR se igrao sve u 16 i kovao se u zvezde kao ultimativna simulacija za post RBR generaciju. ne verujem da ce menjati tim koji pobedjuje a ako ga unaprede - jos bolje.
meni ce prijati osvezenje staza, nove zemlje, plus taj surface tretman, lala. DR je vec dovoljno dobar sto se staza tice (i ovako su mi dovljono dzobaste i kvrgave da me frustriraju) da i tu moze da se pegla sa izozovom tako kako je. neka naprave novi sarenis i okolis sa tim unapredjenjima i super.
samo za ime boga neka naprave laksi gameplay da se ne jure sumanuta vremena na pocetku karijere sa 70s RWD vozilima po dzombastim kozijim stazicama.
ukratko, to je sto je. ako ce neko napraviti dobru rally igru - to su oni. oni imaju najvise novca pa i mogu da se poigraju da naprave nesto pristojno. malim timovima bi bila suvise velika poslovna avantura da prave realnu rally igru a nemaju ni novca za to.
 


 
istripovali se da prave ozbiljnu simulaciju :)
 
 
Lepo izgleda, nisu onako sprcene i uske staze kao u proslim delovima
 
Staze u Dirt Rally-u su raznovrsne i sjajne u skoro svakom smislu, ne moze od Grckog relija da se ocekuje pista kao iz Forze, kome je do jurnjave po malo ravnijim i sirim stazama tu je Finska :) Moglo je da bude vise stejdzeva ali i ovo je odlicno.

Uopste to je najbolja rally igra u poslednjih 12 godina, na neki nacin i ikada bez obzira sto je simkada. Tacno je da fali malo bolja ''sim'' fizika ali i ovako su mnogi kukali da je preteska igra pa ce biti dobro ako ne osakate fizicki model u 2.0 verziji igre.

Deluje mi da cu drzati instalirane i 1.0 i 2.0 Dirt-ove jer ocekujem losije staze u dvojci ali opet mogu da popune prazninu.
U sustini je sramota sto CM konacno ne izbaci kompletnu rally igru sa brojem staza i automobila kao u starim CMR naslovima, CMR 2005 je poslednji takav rally. Uz ovakav endzin (grafiku, zvuk, i malo poboljsanu fiziku) i zanimljiv onlajn mod to bi bila najbolja rally igra ikada za koju bi vredelo dati i 100+ evra.
 
Poslednja izmena:
Kada jednom savladas neka kola pa sa njima odvozas bez greske jednu takvu sprcenu i usku mapu onda ces reci aaahaaaa :D Tada tek kreces da igras igru i da uzivas u njoj :D
 




Igra nekako nema Dirt Rally ''vajb'', kao da je Dirt 4.1 a ne D.R u pitanju.
Glas suvozaca previse smiren, cist, ravan.. nema dinamike, tenzije sto je mana i za Dirt Rally ali ovde zvuci bas previse dosadno/flat.
 



Eto sta se desi kad igru razvijaju hipsteri zeljni $$$.
 
Ne vidim sta je bolje u odnosu na prvi deo, gledam al me ne privlaci uopste. Slusao sam ozbiljnog simera sa YT kaze da opet fizika(FF) nema veze na betonu isto ko ranije, dok je gravel ok...
 
1:45, drugi klip iz prethodnog posta. Navodno ce vremenom, kroz ''sezonske DLC"' :d dodavati nove lokacije/relije i nove automobile.

Pun YT preview klipova. Na osnovu njih igra mi (za sada) deluje kao klasican korak unazad u odnosu na Dirt Rally, kao da je u pitanju Dirt 4.1 koji su radili hipsteri, staze su losije, nekako dosadne, grafika neujednacenog kvaliteta a igra je mnogo zahtevnija od Dirt Rally iz 2015. a u sustini ne izgleda bolje. I uopste ceo interfejs igre deluje nekako neozbiljno (za navodno cistokrvnu rally igru) i u skladu sa komercijalnim Dirt naslovima. Probacu igru verovatno ali vec sada mi deluje da su staze mnogo dosadnije od starih iz D.R (nadam se da gresim). Za fiziku kazu da je vise ''sim'' u odnosu na sve dosadasnje Codemasters relije ali treba proveriti.





 
Poslednja izmena:
gledao sam tog lika, cak je i strimovao (neverovatno da ima ljudi koji mu uplate po 20-50e plus tona onih po 1-2-5e, lik zaradi lepu kintu za par sati strima i jos nije niko poznat).

Evo za grupu B:



i strim nekoliko relija:

 
lik zaradi lepu kintu za par sati strima i jos nije niko poznat

Itekako je poznat ako pratis simracing ;)

Odlican je vozac ja mu najvise gledam klipove iz iRacing-a.


A ovaj Dirt i on je to ponovio gotovo da nema napretka sto se tice fizike ili FF-a. Tako da ga ne uzimam za ozbiljno jer onaj prvi deo izgleda lepse ako nista(realnije), ovo mi je prenapucano sve nekako.
 
Koji je koncept Dirt igara (poslednji bar) ? Da li ima nesto u fazonu career ili se uglavnom sve svodi na online sa time trialima za leaderboard i slicno ?
 
ima, ja igram samo career ali je krvavo tezak i nije lagana zabava. nema podesavanja tezine a botovi postavljaju bolesna vremena. programeri su resili da lupkaju djokom igrace po celu.
 
Jel "igrivo" sa dzojstikom (ds4/xbox) ili nema sanse bez volana ? Cini mi se da je bilo jedne voznje gde i nije imalo neke sanse tj driftovanje je bilo usporeno iz nekog razloga (ili je to ipak bilo sa tastaturom), mozda je i bio Dirt Rally.
 
Poslednja izmena:
ja oduvek vozim na tastaturi. kada bih presao na gamepad ili volan morao bih debelo da se privikavam a za to nemam ni zivaca ni vremena ni godina.
 
Radi super na RX580 8GB @1440p. Ima ovde par nervoznih zbog proklizavanja u reli igrama, necete biti zadovoljni ni sa ovom igricom mnogo se klize :D
 
Nazad
Vrh Dno