Šta je novo?

DiRT Rally 2.0

ja oduvek vozim na tastaturi. kada bih presao na gamepad ili volan morao bih debelo da se privikavam a za to nemam ni zivaca ni vremena ni godina.

i ja, mnogo mi je lakse na tastaturi, pogotovo ovaj serijal i mislim da cak i kad bi se navikao na dzojped da ne bi uspeo da imam toliko dobra vremena kao sa tastaturom.
 
Poslednja izmena:
Nema karijere, ali ima championships through history sistem i sasvim je ok za zabavu. Voze se reliji sa automobila od 80-ih pa na dalje. Inače, ima i podešavanje težine. Od 0 do 100, gde od 60 počinje medium. :)

Ok je igra. Igrao sam na gamepad-u, nisam mogao da jurim gde mi je volan. U odnosu na prethodni grafika nije mnogo bolja, ali zahtevnost jeste. oko 55-70 fps na konfi iz profila (high/1080p).
 
Poslednja izmena:
Nema karijere, ali ima championships through history sistem i sasvim je ok za zabavu. Voze se reliji sa automobila od 80-ih pa na dalje. Inače, ima i podešavanje težine. Od 0 do 100, gde od 60 počinje medium. :)

Ok je igra. Igrao sam na gamepad-u, nisam mogao da jurim gde mi je volan. U odnosu na prethodni grafika nije mnogo bolja, ali zahtevnost jeste. oko 55-70 fps na konfi iz profila (high/1080p).

Ima dosta opcija namesti se to lako. Igrao do sada 2 sata Champ through history i Time Trials. Na xbox dzojstiku skroz ok, kako nisam igrao godinama Rally ovo mi je bas zanimljivo.
 
24 funte je original na CD keys ko hoće da podrži, a i da igra karijeru. :)
 
Al su nagruvali efekte... Oslepeo sam. Zutilo svuda
 
Codemasters je poznat po piss filteru.
 
^ Dirt 1 je ubedljivo najgori sto se toga tice mada je igra prilicno matora. Dirt Rally je graficki odlican, naravno ne i savrsen. Po mom misljenju Dirt Rally 1.0 ima bolju, realniju i ujednaceniju grafiku od dvojke kao i mnogo bolji koncept, interfejs.

Ova 2.0 verzija je jednim delom graficki muljava, neke teksture su dobre a neke prilicno muljave cak i na najvisim podesavanjima (probano zbog izgleda/grafike na 1060 6Gb), za grafiku na medium presetu moze da se kaze da je losa i ta muljavost prilicno kvari igranje (RX460 4GB, mada moze da se iskombinuje medium/high a da bude veoma igrivo ali i dalje uz delimicno strokavu grafiku).
Generalno je optimizacija primetno losija od Dirt Rally 1.0, posebno za malo starije karte mada je to i ocekivano posle Dirt 4. Ipak, nova verzija radi malo bolje od D4.

Probao sam igru samo na kratko ali mi se cini da ima prakticno iste mane fizickog modela kao i D4 - grip mod je losiji od prvog Dirt Rally-a i to je najveca mana. Osecaj tezine i inercije je malo bolji u odnosu na D.R ali fizika izgleda i dalje nije kompletna. U sustini ovo je jos uvek simkada sa fizickim modelom koji i dalje ima mane i sigurno ce nervirati prave sim racing fanove ali i mnoge rally fan ''rekreativce'' bez volana. A ne sumnjam da ce frustrirati (ali u drugom smislu) i one koji ocekuju Asphalt/NFS jurnjavu bez pustanja gasa i kocenja.

Degradacija staza nije bas realno implementirana ali je (u kombinaciji sa poboljsanim efektima) ukupna ''imerzivnost'' svakako plus u odnosu na sve dosadasnje rally naslove. Mada ima i nerealnih refleksija (npr. bare) i sprzenih svetlosnih efekata, posebno u nocnim voznjama.

Probao sam mali broj staza, ima dobrih ali i dosadnih. Ali mi deluje da je i na tom polju DR 1.0 mnogo bolji.



Kao sto je i najavljeno - skupljanje lake DLC love. Ovaj reli ce biti kompletan (u smislu sadrzaja) tek za godinu dana, kada izadju svi ''sezonski DLC'' sa novim/starim stazama i automobilima.
Ako se do tada pojave i modovi sa boljom fizikom (ili bar realnijim grip modom) ovo moze da bude veoma dobar reli.
 
Poslednja izmena:
Mene nervira što ne postoji normalan mod u novijim reli igrama...simple championship mod koji je imao CMR2/4/2005....
 
Da li neko igra 2.0 sa volanom? I igra li neko ovo uopste?

Nisam bas zadovoljan fizikom, simkada je i sa tim nemam problem ali nesto tu fali itekako.. moram direktno uporediti sa Dirt Rally 1 ali mi vec ''na prvu'' deluje da su poboljsali malo inerciju, transfer mase (i dalje u okvirima simkade) ali da je grip mod nekako cudan, kao i ponasanje ogibljenja i samo upravljanje. U nekim situacijama i sa nekim automobilima deluje ok dok je sa drugim ''kartonsk''i trip. Mehanicka ostecenja su jedva iznad arkadnog nivoa, prilicno neozbiljno za jedan ovakav reli. A u isto vreme deluje da su ipak preterali sa ostecenjem guma dok je sve ostalo skoro pa u NFS stilu :d

Staze su generalno ok ali nisu bas raznovrsne, situaciju vadi to sto stalno dodaju nove relije/drzave pa ce ih na kraju biti 12 (rallycross) tako da je u tom smislu dovoljno zanimljiv rally ali se vec posle kraceg vremena igranja primeti ''reciklaza'' staza.

Uspeli su cak i grafiku da zabrljaju sa nekim losim resenjima/podesavanjima, npr. sa bloom-om (koji donosi i blagi ''piss filter'') ali bez te opcije. ne rade neki svetlosni efekti i u nekim stazama, pri odredjenim vremenskim uslovima, grafika je kao sa DX9. Potrebno je fino podesiti grafiku, ugasiti neke nepotrebne opcije (npr. hromatske aberacije) i onda je dosta dobra ali ne i idealna.

Generalno, uz pravilna podesavanja, grafika je malo bolja u odnosu na Dirt Rally 1.0, jeste da su malo napucali kontrast i zasicenost boja ali ipak su tu teksture vise rezolucije i neki efekti su bolje odradjeni pa sve to uz kakvu-takvu destrukciju staza donosi malo bolji utisak (immersive trip). Na kraju, zbog svega toga igra je i primetno zahtevnija tako da ''pojede'' i do 7.5GB VRAM-a u nekim stazama @1080p/Ultra 2 X EQAA. Na kraju sam morao da pravim kombinaciju ultra/high podesavanja da bih imao stalnih 60fps i to jedva, uz OC graficke. Dok Dirt Rally 1 lagano radi na maksimalnim podesavanjima sa 8 X MSAA i zauzima primetno manje VRAM-a.
 
Poslednja izmena:
 
igram ja na dnevnoj bazi
 
Meni je WRC 8 daleko bolji, a sad ce i WRC 9.
 
Driveru je neko ukrao profil :)))
Wrc 8 pa i ceo serijal ima fiziku kao igra sa mobilnih telefona. Nista bolji nece biti ni 9
 
Od WRC-a mi se jedino svidja ime.. :D
 
Za svu trojicu, kojom periferijom ste to zakljucili? :) Oba sam vozio volanom, Thrustmaster T500rs, WRC je za Dirt Rally simulacija realnosti :D

Jasno mi je potpuno da se nekim drugim kontrolerom moze potpuno drugaciji utisak steci, jer mi se puno puta desilo da igre koje su super na joypadu ili tastaturi na volanu budu totalni shit, recimo bilo koja Forza, bilo koji Project Cars, pa i bilo koji Need for speed.

Volan je najbolji nacin da se proveri fizika, Dirt je tipicna over the top voznja za siroke mase, nema dzabe taj "piss filter", dok se secam za WRC jos na PS2 je bio realniji od svega, ako ne racunamo Richarda Burnsa. Naravno, sve pricam volanom.
 
Poslednja izmena:
 
Nazad
Vrh Dno