Šta je novo?

OnePlus 6T

Kod mene na 6-ci ide (već rootovana i sa TWRP-om) :
Reboot to TWRP - flash full OTA - flash TWRP - reboot to recovery - flash Magisk - reboot
Znaci skini sebi odgovarajući TWRP i Magisk sa zip extenziom a kako update bude izlazio moraćeš da skidas full ROM.
U mom slučaju uvek je u telefonu (trenutno): twrp-3.2.3-x_blu_spark_v9.86_op6.img i Magisk-v17.2.zip. Full ROM skinem kada se pojavi (traži par klikova više jer ne želim da čekam pa skidam preko VPN - a). Obično stavim Canada ili Nederland... Btw imam na telefonu i Full ROM zadnje verzije jer mi je telefon 8/128GB verzija pa ne smeta.
Što opet flesujes twrp? Ako ga već imaš, dovoljno je flesovati rom.zip i posle magisk.

Neće nestati twrp, jer je flesovan, nije boot-ovan. Barem bi tako trebalo.
 
Sada kada si pitao - ne znam ni sam [emoji23]. Navika, šta li? A iskreno, nisam ni obraćao pažnju... pokušam bez tog "koraka" kod sledećeg update - a.
 
Za 6T još uvek nema TWRP pa mora stalno da se ubacuje ako hoćeš root. Praktično ga ubacis samo da bi rootovao i onda posle toga opet imaš stock recovery.

OnePlus 6T
 
Za 6T još uvek nema TWRP pa mora stalno da se ubacuje ako hoćeš root. Praktično ga ubacis samo da bi rootovao i onda posle toga opet imaš stock recovery.

OnePlus 6T

ja ga imam, ali verziju za 1+ 6. :D
Iskreno, radije bih da ga nemam, nego stock, jer sad ne znam šta će biti ako izađe novi OTA prije TWRP-a, a šanse su velike za to... Pratio sam ovaj XDA tutorijal, a nisam bio siguran da li sa njim ostaje TWRP trajno... Dok nisam došao do koraka kada sam skontao da ostaje, a tad je bilo kasno da mijenjam tutorijal, bolje i ovako, nego brikovan telefon :p
 
Jel koristi neko duži kablić (1,5m i duži) i koji, a da radi dash charge sa istim?
 
Ja već pola godine koristim Blitzwolf usb od 1.8m za S7. Radi qc normalno. Mada dash funkcioniše drugačije od qc. Pa ako ti ne treba dash kupi neki sporiji punjač i usb po izboru.
 
Ja već pola godine koristim Blitzwolf usb od 1.8m za S7. Radi qc normalno. Mada dash funkcioniše drugačije od qc. Pa ako ti ne treba dash kupi neki sporiji punjač i usb po izboru.
:D :D :D Preporucujem uppercase kada se ovo pise ;)

ja ga imam, ali verziju za 1+ 6. :D
Iskreno, radije bih da ga nemam, nego stock, jer sad ne znam šta će biti ako izađe novi OTA prije TWRP-a, a šanse su velike za to... Pratio sam ovaj XDA tutorijal, a nisam bio siguran da li sa njim ostaje TWRP trajno... Dok nisam došao do koraka kada sam skontao da ostaje, a tad je bilo kasno da mijenjam tutorijal, bolje i ovako, nego brikovan telefon :p
Da li ti treba? Ja na OP3/3T nisam video nikakvu korist i potrebu za root-om, posto mi Xposed i YouTbue addons ionako ne rade vise :D
 
maloprije sam poručio Ankerov od 2 metra. Poskup, oko 9 eura na popustu, ali sa Ankerom generalno imam dobra iskustva
:


Da li ti treba? Ja na OP3/3T nisam video nikakvu korist i potrebu za root-om, posto mi Xposed i YouTbue addons ionako ne rade vise :D


root? Obavezno zbog AdAway, ludim od reklama! A i kad srede TWRP, za bekap i slična prčkanja. Takođe, treba mi za Gsam Battery Monitor, koji je sakat bez roota

btw, OK klip sa savjetima
 
I meni root uglavnom treba zbog reklama, ali generalno sve je lakše sa njim, volim punu kontrolu na uređajem.

OnePlus 6T
 
Cemu QC, inace? Probajte da nocu na low current punite, trajace vam duze baterija.
 
Life is too short alfa [emoji16]
 
Jel koristi neko duži kablić (1,5m i duži) i koji, a da radi dash charge sa istim?
Ja sam porucio dva uvijena (coiled) kabla, za kola, ali ni jedan ne radi dash charge, ni na kucnom punjacu ni u kolima. Porucio i dash za kola, radi sa originalnim kablom, ali se toliko ugreje da mi je neprijatno da ga koristim. Moguce da je kopija punjaca, imam jos jedan "kucni" dash koji stoji na poslu, i cini mi se da se i on malo vise greje nego ovaj sto sam dobio uz telefon. Kad kazem kopija, mislim na ali/ebay od 15$. Telefon je op5.
Ako neko naleti na neki coiled kabl koji puni dash nek pusti pm ili ovde u temi...
 
Life is too short alfa [emoji16]
Isprobaj od pocetka, novi telefon, da punis iskljucivo na low-current nocu taman, bez obzira koliko ima uvece.
Ako ti ne ostane ceo dan pun, ne znam da li da kazem svaka cast, ili get a life ^^
 
ja se razmišljam da dokupim, ali zvanično, 1+ preporučuje samo svoje USB-C kablove. Možda da pitaš na temama za ranije modele, za sad sam ja jedini ovdje koji je u posjedu 6T :d

BTW, theverge.com ga proglasio za najbolji (ili barem najpreporučivaniji) Android telefon trenutno :)

https://www.theverge.com/2017/7/24/15914934/best-smartphone-apple-ios-google-android

Nisi jedini :)

Stigao je i meni pre par dana, i za sada sam odusevljen.
Ja sam sa LG G6 presao na ovo i moram priznati da se vidi ogromna razlika. Ako imate neka pitanja slobodno :)
 
https://www.google.com/amp/s/www.xda-developers.com/charging-comparison-oneplus-huawei/amp/
Jeste malo stariji članak, ali to je generalno sve što imamo i sada. Dash charge ili kako god ga već sada zove Oneplus (Oppo) jeste ustvari "low current" punjenje. Ne vidim potrebu da downgrade-ujem samog sebe sa sporijim punjenjem.
Prethodna 2 telefona koja sam koristio su bili IPhone 6+ i 7+,oba su korišćena sa "brzim" punjačem (ipad-ovim). 6+ otprilike desetak puta je samo bio na stock punjaču, a 7+ nije video stock punjač i dan danas stoji neotpakovan u kutiji. Oba uređaja nisu imali nikakvih problema sa baterijom za otprilike 2 godine koliko je svaki bio kod mene.
 
Low current???
So what’s special about Dash Charge? Not unlike Huawei SuperCharge, it produces a larger electrical current of 4A and at 5V for 20W power delivery. Rather than increasing voltage, OnePlus opted for a more even distribution with larger electrical current, meaning more electrical charge delivered per unit of time.
4A nema veze sa low-current :D Low-current je 500mAh, tj. 0.5A, standardno je 1-2A, 4A je hyper-current za to :)

Ja sam imao identicne telefone (bas identicne, dva S5 Duosa), jedan uvek punjen na 500mA, drugi do 1.8A koliko je njegov max. Baterija je konzistetno trajala duze na prvom. Okrene se situacija, nakon desetak "full" punjenja (barem 20-100%), obratno :)

Mozda je i slucajnost, Google Play Services zeznuo prvi a sredio drugi bas tada. Ali i generalno je slabije punjenje bolje za bateriju, i samo punjenje izgleda da duze traje (pricam o +2h, na S5D, koji jedva ikada istera 5h SoT).

Probajte, pogotovu sa novim telefonom. Ne morate stalno, ako bas zatreba tokom dana, OK, ali ovako ih pustite na 500mAh da se pune nocu i vidite koliko vam daje SoT baterija.
 
Low current je bilo u odnosu na Qualcomm QC, ali da izbegnemo zabunu preći ću na srpski. I dash charge i QQC isporučuju snagu na osnovu P=A x V. Qualcomm menja V da bi isporučio veću snagu, dok oneplus sa povećanjem A isporučuje veću snagu.
Ako je proizvođač namenio odgovarajući punjač uz uređaj ne vidim smisla zašto vršiti downgrade. Ako je cilj samo da se produži vek baterije onda je bolje držati istu između 20-80% stalno.
 
Ne zbog trajanja baterije u smislu da se ne menja, vec i svako punjenje mi je duze trajalo na niskoj struji, amperazi, current.

Kazem pribajte... barem 5 punjenja treba da se vidi razlika.

Namenio je iz marketing, a ne zato sto zele da korisnik bude zadovolhan i ne menja telefon :)
 
Cemu QC, inace? Probajte da nocu na low current punite, trajace vam duze baterija.
ja jesam isprobavao na LG G4, i nisam primijetio razliku. Jesam razmišljao o ovome, ali kažu glavni neprijatelj baterije je toplota, a isto kažu da ova tehnologija (ex dash charge) ne zagrijava bateriju, tako da i dalje nisam siguran koja opcija bi dugoročno više pogodovala bateriji.

Nisi jedini :)

Stigao je i meni pre par dana, i za sada sam odusevljen.
Ja sam sa LG G6 presao na ovo i moram priznati da se vidi ogromna razlika. Ako imate neka pitanja slobodno :)

sad nas je već četvoro ovdje :) Ja sam preša sa LG G4, pa onda možeš misliti razlike ;)
 
Try 0.5A :)

Back on topic, da li je neko imao S7 ili OP3/3T? Ako ima, ajde ukljucite Night Mode, ako moze opis kako izgleda naspram jednog od ova dva?
Moze i naspram iPhone X-a.
 
Sve stock, 9.0.6 i punjač i kablić [emoji28]
b8ad65a4d8d342632bb82629a7e29758.jpg
 
13 sati za 44 sata uključenog telefona?
Al ti imaš slobodnog vremena!
:)

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Dark mode, ne koristim Facebook, ostalo sve uobičajeno. Ne palim ni battery saver, adaptive brightness on
Prijavljuje povremeno da tapatalk i b92 srču bateriju, ali i ne gasim ih. Da gasim verovatno bi ušao u treći dan
*mjau**mjau**mjau* novi uređaj pa se drnda nonstop [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Sa tim drndanjem do 1% do kraja godine nece moci ni prvi dan :D
 
ja očekujem da će sad SOT da mi opadne, kad još nisam ubacio SIM karticu, uz svo instaliranje aplikacija i benčmarke je izgurao 12h 40min, ali sad je tu SIM, 4G stalno (možda budem forsirao 2G kad sam na WIFI, ali za sad nema potrebe, mada znam da dosta pomaže), sat je tu smart watch stalno, dakle BT stalno upaljen, pa streaming muzike (mixcloud), brightness je logično mnogo viši kad nisam kući, a možda dodam i drugu SIM karticu u dogledno vrijeme. Mislim da mi je zadnji SoT bio oko 9h (ne znam tačno u minut, jer sam restartovao tel kad sam ubacio SIM, a vidim da mi je gsam počeo računati SoT od nule tad).

BTW, koristi li ko od vas sa root pristupom i 6T pomenuti Gsam Battery Monitor?
 
Nazad
Vrh Dno