Šta je novo?

OnePlus 6T

moj stigao juče! B-) Od onoga što nije mnogo pominjano u reviews - kaaaako je (barem ovaj mat crni) klizav, strašno! Računao sam da će naravno biti klizaviji od LG G4, koji imam (imam i kožna, i plastična i plastična leđa sa Dbrand skinom), ali ne više od starog HTC One M7, koji još koristim kao bekap telefon, a ima metalna leđa koja su se ispolirala za ovih 5+ godina. Ipak, bez priloženih "gaća" samo leti, a sa gaćama mi je crna pljoska bez ikakvih dizajnerskih specifičnosti.

SoT je za sad fantastičan, jutros ga skinuo sa punjača, istina brightness na minimum, jer sam u mračnoj sobi, ali za 2 sata tačno 10% baterije potrošio, browsing, YT i messenger.

Šta vas još zanima? :)
 
Pusti da vrti jedan te isti FullHD klip i vidi koliko moze na osrednji brightness da dobije SoT :)
 
Ja prilicno cesto (tj. ne non-stop jedan klip, nego klip od preko 3h), tu se vidi koliko u najboljem slucaju traje baterija i SoT.
 
Ne vidim ni ja poentu tog testa :)

Ali sigurno tako može da izvuče oko 10h sot



Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Don't be so sure :) Mada bi novi skroz uredjaj trebao preko 12h, ali ono... u praksi nikada nisam video toliko.
 
teško da bih mogao da držim telefon prvih dana kupovine da vrti neki video 10+ sati, a da ga ne diram :D

Elem, evo za danas, SoT je 5h 29min sad, i baterija je na 61% o.0 !! Još sam i instalirao 3D Mark i provrtio njega. Kome je bitno, na rang listi je drugi, sa 4704, a prvi je ZTE Nubia Z18, sa SAMO 2 poena više.
 
Holy shite SoT!:)
 
evo se maloprije ugasio, dakle 3 dana, SoT 11h 40min u trenutku gasenja :D
Istina, bez ijedne sim kartice u njemu i dostine aplikacija koje inace koristim, ali FB i Messenger, koji valjda dosta jedu bateriju, su instalirani, tako da svakako - iznad mojih ocekivanja!! <3
 
A idi u ..... persun :)
To mogu da nadmasim bez problema sa novim S7E :)
 
jedino što sam ja trebao da nadmašim je SoT trenutnog LG G4, koji je samo jednom il dvaput za ove 3 godine koliko ga imam prebacio 6 sati, a prosjek, po Gsamu, otkako sam mu nedavno uzeo novu, originalnu bateriju, je 3h 20min. Tako da - ja prezadovoljan :D
Ali Dbrand ili nešto slično ne gine, još sad kad su mi suve ruke od vjetra, ko sapun...

BTW, mjerio sam sad kad se ugasio skroz, za pola sata punjenja je došao do 49%. Treba uzeti u obzir i da je butovao sistem u tom periodu, i da sam pričao malo preko Messengera, kaže drugarica da se čuje eho kad ona priča nešto. Takođe, moraću da se naviknem na ekstremnu poziciju slušalice na 6T...
 
Eho zanemari ako nije stalan, ume to na svakom telefonu da se cuje, garantujem da ne postoji osoba sa kojom nisam cuo eho, a da sam preko 10x razgovarao :)

Kako se ponasa FPS bas sa ovako suvim rukama? Ja vidim da mi i na S7 i na OP3T uzasno ide, <10% prepozna, a do skora 99% oba.
 
S7 ima užasan fp. Moj stari Redmi Note 3 Pro prepoznaje 10/10 dok ovaj 6/10.
Verujem da je ovaj bolji iako je u ekranu.
Mene baš zanima koliko % skida kad je na 4g.
 
Eho zanemari ako nije stalan, ume to na svakom telefonu da se cuje, garantujem da ne postoji osoba sa kojom nisam cuo eho, a da sam preko 10x razgovarao :)

Kako se ponasa FPS bas sa ovako suvim rukama? Ja vidim da mi i na S7 i na OP3T uzasno ide, <10% prepozna, a do skora 99% oba.

bio je stalan tokom tog jednog razgovora, a odradio sam samo taj jedan do sad :D Moram prvo opet da režem SIM karticu na nano, a želim i prije početka pravog korišćenja da otključam bootloader i odradim root, pa tek onda. Ne znam kako je na 1+, al na LG-u kad se to odradi, sve se vrati na fabričko, pa nema poente da radim bilo šta do tad :D

Koliko sam gledao na JerryRigEverything, 6T prakticno ima kameru ispod ekrana, pa nema veze da li su suvi prsti. Poenta je samo da se dobro pogodi mjesto đe je senzor, što je malo teže, jer kad je pozadi, možeš da napipaš, a ovako moraš da gledaš. Isključio sam prepoznavanje lica, to je brža varijanta daleko, ali mi nešto fora da koristim FPS, a i često želim da vidim lockscreen sa notifikacijama, a ne odmah da upadam na home screen, što je nemoguće maltene kad je uključeno prepoznavanje lica.

BTW, ne radi mi message peeking (ako se tako zove) na Messengeru... Ono da mi se pojavi poruka sa tekstom kada stigne, a radim nešto drugo, neko se samo pojavi ikonica (sa zvukom i vibracijom), ali ne znam od koga je, dok ne otvorim notification shade... Da nisam propustio neko podešavanje? U Apps & Notifications mi je čekirano sve što treba, kao i display over other apps... ChatHeads uvijek držim isključeno inače, smara me...

S7 ima užasan fp. Moj stari Redmi Note 3 Pro prepoznaje 10/10 dok ovaj 6/10.
Verujem da je ovaj bolji iako je u ekranu.
Mene baš zanima koliko % skida kad je na 4g.

to ću nadam se za vikend saznati :) Za sad, evo drugo punjenje, od sinoć SoT 3h 15min, a baterija 75%. LG G4 sa novom baterijom bi sad u prosjeku bio na oko 5% :d
 
Poslednja izmena:
Nemoj da upoređuješ bateriju sa G4. Imao sam ga i sve više sam imao osećaj da koristim fiksni koliko je vremena provodio na punjaču. :D
 
Pusti da vrti jedan te isti FullHD klip i vidi koliko moze na osrednji brightness da dobije SoT :)
Evo ti kod druga, pretežno youtube, na 60% osvetljenja
bf66d7bd75504ea0cf139cac70dff85f.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Not bad!! Ty
 
Nemoj da upoređuješ bateriju sa G4. Imao sam ga i sve više sam imao osećaj da koristim fiksni koliko je vremena provodio na punjaču. :D

sa nečim moram da poredim :d Nije G4 tako loš, posebno što se tiče ležanja u ruci - još koji dan ga koristim kao primarni telefon, i kad ga uzmem poslije čačkanja 6T, dobar je osjećaj, jer je manji, lakši, i prije svega nije klizav. 6T mi nekad kliza iz ruku dok ga držim sa obje ruke i kuckam poruke. Mislim da će da padne neki Dbrand Dragonskin - ponovo šalju za CG i SRB, mada je poštarina skoro koliko i sami skin o_O Možda se isprse za neki popust za Black Friday i Cyber Monday
 
Imaš exacoat i imaš slickwraps. Kvalitet ništa bolji ili lošiji od dbrand-a, čak je meni bolji slickwraps, ima veći izbor.


50% imaš sad na slickwrapsu.

Najveća ušteda je kad odeš na customizer i onda treća opcija mix and match i Samo pokupis back skinove i ubiješ cenu za 50%.
 
Poslednja izmena:
poručio 2 slickwraps i 2 dbrand... Prećerah! :d Ode 50 eura na skinove, iako su bili na debelim popustima juče (ali poštarina nije)...

BTW, zna li ko kako ide apdejtovanje na 1+ telefonima nakon otključavanja bootloadera i rutovanja? Može li neki oblik OTA apdejta, ili mora da se skida ručno ROM, pa update iz... TWRP ili kako već?

Evo juče čitam izašao i 9.0.6 apdejt, mada mi još nije pristigao...
Edit: juče ga nije bilo ni na manual update, sad se evo skida, 90MB :)
 
Poslednja izmena:
poručio 2 slickwraps i 2 dbrand... Prećerah! :d Ode 50 eura na skinove, iako su bili na debelim popustima juče (ali poštarina nije)...

BTW, zna li ko kako ide apdejtovanje na 1+ telefonima nakon otključavanja bootloadera i rutovanja? Može li neki oblik OTA apdejta, ili mora da se skida ručno ROM, pa update iz... TWRP ili kako već?

Evo juče čitam izašao i 9.0.6 apdejt, mada mi još nije pristigao...
Edit: juče ga nije bilo ni na manual update, sad se evo skida, 90MB :)
Čim izađu Bete za 6t - prijaviš se ;)
Update stiže momentalno
 
Ja ti pisao baš sad u op6 temi :)
poručio 2 slickwraps i 2 dbrand... Prećerah! :d Ode 50 eura na skinove, iako su bili na debelim popustima juče (ali poštarina nije)...

BTW, zna li ko kako ide apdejtovanje na 1+ telefonima nakon otključavanja bootloadera i rutovanja? Može li neki oblik OTA apdejta, ili mora da se skida ručno ROM, pa update iz... TWRP ili kako već?

Evo juče čitam izašao i 9.0.6 apdejt, mada mi još nije pristigao...
Edit: juče ga nije bilo ni na manual update, sad se evo skida, 90MB :)
 
i ja mislim, nego mi treba pouzdana info od ljudi koji imaju i koriste neki 1+ uređaj.
 
Skines full ota, flashujes ga iz twrpa odmah posle flashujes i magisk i to je sve.

OnePlus 3T
 
Kod mene na 6-ci ide (već rootovana i sa TWRP-om) :
Reboot to TWRP - flash full OTA - flash TWRP - reboot to recovery - flash Magisk - reboot
Znaci skini sebi odgovarajući TWRP i Magisk sa zip extenziom a kako update bude izlazio moraćeš da skidas full ROM.
U mom slučaju uvek je u telefonu (trenutno): twrp-3.2.3-x_blu_spark_v9.86_op6.img i Magisk-v17.2.zip. Full ROM skinem kada se pojavi (traži par klikova više jer ne želim da čekam pa skidam preko VPN - a). Obično stavim Canada ili Nederland... Btw imam na telefonu i Full ROM zadnje verzije jer mi je telefon 8/128GB verzija pa ne smeta.
 
hvala na info :) Odradih to prije nekoliko sati - ne postoji jos zvanicni i trajni TWRP za 6T. Pratio sam ovo uputstvo:
https://www.xda-developers.com/oneplus-6t-unlock-bootloader-root/

i njegovu video varijantu. Sto se tice mog pitanja za otkljucavanje bootloadera, da odgovorim sam sebi - da, gubi se apsolutno sve, cak i fotke i klipovi! I losa vijest: TWRP nece skorije, cirka za 2 mjeseca...
 
Nazad
Vrh Dno