Šta je novo?

OnePlus 6T

Kao što si i napisao...to što je sa prednje strane, i to što zbog takvog načina implementacije se može dobiti visok screen-to-body racio, je mnogo veća stvar, nego nešto lošije performanse u odnosu na "klasičan" senzor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa STB ondos se ne narusava ako se FP nalazi sa zadnje strane. Stavise moze doprineti samo lepsem izgledu zadnje strane. [emoji4]
 
A i jes' nekako praktičnije otključavati telefon kažiprstom otpozadi.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pa STB ondos se ne narusava ako se FP nalazi sa zadnje strane. Stavise moze doprineti samo lepsem izgledu zadnje strane. [emoji4]

Pročitaj još jednom moj post.
Objektivno, FP senzor sa prednje strane telefona je bolje rešenje nego FP senzor sa zadnje strane telefona, i to ne treba da podleže nekoj diskusiji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Markos23, to moze da bude samo subjektivno, nikako objektivno, to je isto kao da kazes objektivno je bolje resenje da postoji notch, naravno da nije....
 
Naravno da nije...to tvoje poredjenje nema mnogo logike.
Sa druge strane, mnogo je realnih prednosti kada je FP senzor sa prednje strane. Šta više, zadnja strana je više kompromis nego rešenje.
Subjektivno je da nekima više odgovara da bude na zadnjoj strani...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apsolutno nije kompromis, imas svoje misljenje i to je ok....
 
Nije u pitanju samo moje mišljenje, a to ćeš i da vidiš uskoro, za godinu, dve, tri, kada većina usavrši FP senzor ispod ekrana.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto ne znaci i dalje da je prakticnije da to bude napred, to je vise uvoz novih tehnologija, nece nigde biti ekran pozadi , zar ne ?
 
@Čkalja nisi u pravu. Tehnologiju razvijaju kompanije koje istražuju tržište i znaju šta tržište hoće a ne kako si ti postavio stvari da tehnologija diktira gde će ići senzor. Da nije bolje, poželjnije i praktičnije ne bi ga sklanjali sa zadnje strane. Apsolutno im ne smeta tamo. Čak im je i jeftinije/praktičnije za izradu da je pozadi.
 
Koliko sam video na yt fp na 6t je jako nisko. Mislim da je idealno mesto za fp u ekranu kod Mate 20 Pro ili Mi8 Explorer.
 
@Vicent, mozda se nisam lepo izrazio pa se pogresno razumelo, ne mislim ja da tehnologija diktira gde ce ici senzor vec da proizvodjaci guraju to kao novu tehnologiju i logicno je da ce ici u ekran koji je sa prednja strane uredjaja. Bolje, pozeljnije i prakticnije je subjektivno, jeftinije je ako uporedis u odnosu na to da je u ekranu...
 
Sto ne znaci i dalje da je prakticnije da to bude napred, to je vise uvoz novih tehnologija, nece nigde biti ekran pozadi , zar ne ?

Naravno da je praktičnije da bude napred. Da nije, ne bi se ni trudili da razviju sistem koji ide ispod ekrana.
Mesto, gde se sada nalazi senzor kod 6t, MiMix3 i M20 je naprirodnije za korišćenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pročitaj još jednom moj post.
Objektivno, FP senzor sa prednje strane telefona je bolje rešenje nego FP senzor sa zadnje strane telefona, i to ne treba da podleže nekoj diskusiji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nema tu objektivnosti. Meni najvise odgovara kada je FP pozadi, i sta cemo sad? [emoji4]
Sve dok postoji izbor biracu sta mi vise odgovara a u ovom slucaju ono sto meni odgovara jos uvek ima prednost u odnosu na tu "najnoviju" tehnologiju i famozni FP u ekranu.

Subjektivno je da nekima više odgovara da bude na zadnjoj strani...
Sam si sebi odgovorio. [emoji6]
 
A koje sam pitanje postavio, pa sam sebi odgovorio?
Naravno da ima objektivnih merila koje se tiču položaja FP senzora. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa povela se prica oko polozaja FP, ti rekao da je objektivno bolje sa prednje strane i onda si posle sam sebe ispravio i tacno napisao.
Polozaj FP je subjektivna stvar, to je oduvek bilo i bice tako. [emoji4]
 
Moram opet...još samo jednom...
Objektivno je bolje da bude sa prednje strane.
U redu je da nekome više odgovara da bude sa zadnje strane. ( subjektivno )
Ja ovde završavam sa ovom temom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U redu, tvoje misljenje, donekle se slazem. [emoji4]
Stavljamo tacku na temu i mali off.
 
Kad pogledam sada finalne specifikacije, nije mi zao sto nisam cekao na 6T, za moje potrebe/navike mi je OP6 bolji.

Steta, taman sam pomislio da sam nasao brend koji mi odgovara na duze staze. "Never Settle", al za malo.

Prakticnu prednost koju vidim u odnosu na op6 je velicina baterije i to je to.
 
Kad pogledam sada finalne specifikacije, nije mi zao sto nisam cekao na 6T, za moje potrebe/navike mi je OP6 bolji.

Steta, taman sam pomislio da sam nasao brend koji mi odgovara na duze staze. "Never Settle", al za malo.

Prakticnu prednost koju vidim u odnosu na op6 je velicina baterije i to je to.
Sa OP6 na 7T , ne vredi ranije ;)
 
Ako ne dodaju notifikacioni led i ja pritom totalno promenim svoje navike da mi 3.5mm na telefonu ne treba (posto sumnjam da ce ga vratiri), onda ce 7T biti primamljiv :)
 
Ako ne dodaju notifikacioni led i ja pritom totalno promenim svoje navike da mi 3.5mm na telefonu ne treba (posto sumnjam da ce ga vratiri), onda ce 7T biti primamljiv :)
Za led će biti neka inovacija, a možda se 3.5mm vrati na velika vrata u 2020oj
Kako sada stvari stoje, ako se nastavi ovaj trend sa senzorima otiska ispod displeja ili kasnije unutar displeja, mislim da je oled tehnologija mnogo praktičnija i bolja za to, pa se kao alternativa za led lampicu (ako već krenu redom da je izbacuju) se nameće AOD. Ne vidim neko drugo rešenje. Mada i sumnjam da će se izbaciti led.

Što se tiče 3.5mm džeka nema mu vraćanja. Nikad ništa nije vraćeno. Kad te tehnologija pregazi nema ti vraćanja. Kao što se ne vraćaju plastici, izmenjivim baterijama, itd. Samo će se raditi na poboljšanju bežičnih slušalica i ovih na usb-c koliko je to moguće.

Žestoko su oni istražili tržište pre nego što su se usudili da uopšte pomisle da izbace 3.5mm. Znaju oni odlično statistiku koliko korisnika uopšte koristi slušalice, koliko ih je spremno da pređe na bluetooth slušalice, itd. Da je iole značajan broj korisnika koji isključivo žele 3.5mm, ne bi ga izbacivali. Niko od njih (proizvođača) ništa ne radi napamet i bez detaljnih analiza. To što mi sa foruma, da kažem entuzijasti i oni koje tehnologija više zanima želimo 3.5mm ili bežično punjenje, ili ovo ili ono u pakovanju, mi smo jedan jako mali procenat i zanemarljivi. Na svakog od nas ide 15000 običnih korisnika koji se "pitaju".
 
Apsolutno se slazem za sve. Samo eto, smorio sam se sto je takav trend :)
Pride 3.5mm ni ne koristim primarno za slusalice, ali i tih par puta kad ga koristim ne zelim adaptere vec samo ponesem sluske sa sobom i gotovo.
 
Sve se slazem za gore napisano, ali ne verujem da bilo kom proizvodjacu "smeta" 3.5mm jack , a od viska glava ne boli ako mene pitate, bolje da imam opciju da je tu pa da ja biram jel bodem sluske ili ne nego da je nemam uopste.....ovo vazi za sve koji izbacuju, pa kako Samsung nije izbacio , a vodeci je proizvodjac.....
 
Nekako kontam kada (ako) budem imao telefon bez 3.5mm da ću onaj adapter staviti na slušalice i neću skidati jer ih koristim isključivo na telefonu. Nije baš neko veliko dodatno cimanje, ali je svakako bespotrebno da se uopšte izbacuje po mom mišljenju. Ali eto...
 
Ali ako koristiš iste sluske za laptop onda je veliki problem :)
Ja sam tako izgubio 2dongla za 30dana

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Verujem. Zato kažem da meni jer ih koristim samo na telefonu i nije problem. Već u toj situaciji što kažeš ne znam šta je pametno... Kupiti dodatne slušalice što opet zavisno od čoveka do čoveka može da bude značajan dodatni trošak. A bespotreban... Pogotovo što taj neko ko koristi kvalitetnije i skuplje slušalice pa mu je skupo i suludo da kupuje još jedne, takvom korisniku verovatno bluetooth slušalice ne završavaju posao zbog lošijeg kvaliteta zvuka.

A tu je i problem kao i sa bilo kojom dodatnom bluetooth opremom - punjenje. Bilo da treba da se puni svaki dan ili jednom u 10 dana. Čak kad se ređe puni lakše se zaboravi i onda kad baš treba, prazna baterija.

Mnogo komplikacija, jasno je kao dan. Bar za nas, opet kažem, manjinu. Znam masu ali masu ljudi koji čak ni ne raspakuju slušalice, ili ih uopšte ne kupe ako imaju telefon uz koji ne dolaze slušalice. A takvih je stvarno većina. A onda većina je i onih koji bi prešli na bluetooth među onima koji koriste slušalice.
 
I kolika cena moze da se ocekuje kod nas za ovaj model? (KP ne zvanicno)
 
600+ eura

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno