Šta je novo?

OnePlus 6T

Pa ako je tako rešeno onda nije ni loše ;)

Nego jel iko zna dobija li se simfree telefon na T-mobile u USA kad se uzme!?...extra im ona fora sa onePlus 1 +300 dolara u trade in kombinaciji! Da javim bratu da uzme neki na ebay za 80 dolara i doda još 300 :D
Ma nista od toga, i ja sam gledao tu soluciju. U T-Mob varijanti mozes otkljucati bootloader kad otplatis telefon i moras imati aktivnu t-mob sim karticu 40 dana(pokoj dusi). Samo single sim ima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Havala za info @Imotep95

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa ako je tako rešeno onda nije ni loše ;)

Nego jel iko zna dobija li se simfree telefon na T-mobile u USA kad se uzme!?...extra im ona fora sa onePlus 1 +300 dolara u trade in kombinaciji! Da javim bratu da uzme neki na ebay za 80 dolara i doda još 300 :D
Moras da potpises ugovor na 24 mjeseca da bi uzeo oneplus 6t u tmobile. Sve u svemu ako vec koristis njihovu mrezu dobar je deal. Ako ne koristis kao ja, deal je bezveze :).
Mjesecna preplata kod njih je 70 usd dok mreza koju ja koristim. Je 40 usd tako da mi se ne isplati prelazit. Bolje mi kes dat i zdravo. Mada sam. Odustao zbog otiska prsta. Nemam zivaca da cekam da mi se otkljuca telefon :)
Digli su hajp oko ovog offera da se pale ameri a nista strasno.
 
Treba sačekati da se to lepo opegla,pa onda uzeti neki od sledećih modela.

Prvi mačići se u vodu bacaju.

Sitne su ovo promene,da bi neko sad prodavao 6cu i dodavao nekih 200e.
 
Ne znam dal ikom smeta ali ja ne bih mogao ovaj fingerprint da kroistim. Ceka se 1 sekundu da otkljuca telefon sto je smijesno.

Ako ste gledali predstavljanje modela uzivo, mogli ste da cujete da je covek rekao da je AI finger reader, i da uci otiske posle duzeg koriscenja, samim tim se vremenom brze i brzo otkljucava.
Ja moram da priznam da na mom G6 koji ima fizicki FP se desi da nece da otkljuca, ili da mu treba vise vremena i da zabode.
Zamisli 1 sekund...au to je bas puno :)
 
Vredi 200$ više od Mi8 samo zbog softvera, ako ne zbog drugih stvari.
 
Ja ne znam sto se ljudi toliko zale na Miui...optimizovan je, lepo izgleda(miui 10), ne baguje, ima brdo korisnih opcija, itd... :)
 
Onda vredi 400$ vise od Huawei i Samsung flagshipova, jer pored SD chipseta ima i 200$ vrednjji softver od MiUI, koji je sam po sebi dve klase iznad Samsung/Huawei softvera :D

Reklama nema kad se za region koristi Srbija :)
 
Poslednja izmena:
Ali takodje nudi opciju da se ugase...ja koristim RN5 vec 4 meseca i nigde nisam naleteo na reklamu...ugasis recommendations u par sistemskih aplikacija i to je to... :)
 
Mislim da su zeznuli sa čitačem otiska ispod ekrana, džabe sva ostala poboljšanja ako ta osnovna funkcija radi toliko sporo. Meni je to dovoljno da odustanem od kupovine, obična 6-ica je ionako za moje pojmove bio telefon bez mane.
 
Čitač otiska, džek za slušalice, led notifikacija... Sve su to relativno velike promene koje mogu odbiti različite grupe potrošača od kupovine 6T modela. I da je samo jedna od ove tri promene ubačena, postoji dobra grupa korisnika koja nije spremna na tu vrstu kompromisa. Već sa ove 3 promene nisam siguran kako će proći prodaja.
 
Druže uspeli su da upadnu na tržište amerike, a to kontam da im je bio prioritet...sad mogu kako hoće, za te novce i sa onim što će tamo da pružaju verovatno neće imati konkurenciju. Bukvalno svaki tuber je pohvalio ono što se dobija za 550$

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zato sto je vrh deal, najbrzi fon na trzistu sa dobrom autonomijom, najboljim softverom, pristojnom kamerom, in-display FP, 6/128..
 
Druže uspeli su da upadnu na tržište amerike, a to kontam da im je bio prioritet...sad mogu kako hoće, za te novce i sa onim što će tamo da pružaju verovatno neće imati konkurenciju. Bukvalno svaki tuber je pohvalio ono što se dobija za 550$

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Slažem se, osnovna verzija za 529$ je bestbuy apsolutno u SAD. Međutim, zvaničan ulazak na tržište im pre svega znači u targetiranju prosečnog korisnika a prosečan korisnik pogotovo u SAD nije baš sklon kupovini njemu nepoznatih brendova. Pre će dodati malo za S9, iPhone 8, Pixel 2 ili uzeti Motorolu, LG... Tako da mislim da bar sa prvim modelom neće moći da penetriraju značajan deo tržišta. Tek će naredni modeli prigrabiti značajan deo kolača.

Sa druge strane, zbog ovih promena po mom mišljenju će izgubiti deo kupaca koji su od ranije uvozili i pribavljali Oneplus na različite načine upravo jer cene njihovu politiku i kojima zvanični kanali prodaje nisu bili prepreka za kupovinu. Nisu drastične promene, ali već pomenuto da je možda 1+6 bolji odnos cene i novca ili nešto skroz drugo. Daleko od toga da je 6t loš model. Naprotiv.

Kad se podvuče crta gde će računica prevagnuti.. videćemo.
 
Ja znam da će prevagnuti u njihovu korist ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mnogo ima ljudi koji su i dalje impresionirani hardware-om.I kod kamera telefona se pokazalo da je sw najzasluzniji za dobru fotografiju, iako generalno u fotografiji fizika je veoma vazna narocito veličina senzora,optika.Optimizovan sw je najvazniji kako bih bio zadovoljan telefonom i njegovim performansama.Mnogo ovih koji sklapaju telefone ima lose optimizovan android,narocito android sa skinom.Cekali su bukvalno da hw bude toliko jak da to lici na nesto. Zato dobar sw na korektnom hw moze da da bolji osecaj nego los sw i na najboljem hw.
 
Ma gde je bolji. [emoji4]
Cak ni baterija nije toliko veca koliko se mislilo da ce biti, kamere diskutabilne. Jedino sto ovako na fotkama izgleda prelepo.
Veliki plus za Xiaomi ide na racun ulaganja truda u popravljanje softvera kamere, posebno sto ce update camera app stici i na Mix 2S i Mi8. Ali naravno i dalje je to sve u senci GCam.
Izvinjavam se za ovaj off, vracamo se temi. [emoji4]
 
200mAh veca baterija od Mi Mix 3, i iza ima siroku kameru umesto telephoto, sto je meni vise kul... :)
 
Koliko videh 300 mAh je razlika, sto i nije nesto, pricalo se o vecoj bateriji.
Wide kamera jeste dobra stvar ali glavna kamera je sigurno dosta bolja na Mixu.
Ne znam, steta sto ovaj mob Huawei nije objavio jer u Honor modele obicno ugradjuju losiji kamera hardver.
 
Mi Mix 3 ima 3200mAh bateriju, ovaj ima 3400mAh, sto je 200mAh razlike...pa da...obicna kamera bi trebalo da bude bolja na Mi Mix 3, ali svakako je siroka kamera super opcija za ljude koji putuju, a i za svasta nesto... :)
Tu je i senzor otiska prsta ispod ekrana...iskreno, ja preferiram vise onaj pozadi, ali opet, ovo je neka buducnost, tako da ce i tu biti napretka u nekim sledecim verzijama... :)
 
Hmm cudno, na GSM Areni stoji 3500 mAh...
Rekao sam vec milion puta moje misljenje oko tog famoznog FP unutar displeja. Sve dok ne bude priblizno slicne brzine kao ovaj obican/fizicki, necu ga svrstavati u prednosti. [emoji4]
 
Objektivno je već sada slične brzine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slične brzine ako gledamo neke sporije senzore. Ipak je vidno sporije nego oni standardni senzori. Jeste da se radi o desetim delovima sekunde, ali kada je reč o tako brzim animacijama i stotinke se primete. Ja npr na RN4 nisam koristio custom romove baš zato što je senzor na njima radio mnogo sporije nego na stock. Masi drugih korisnika to nije smetalo. Ovde se ipak radi o totalno drugačijem konceptu koji iako malo sporiji, bar je s prednje strane pa je daleko praktičniji za ljude koji koriste telefon dok je na stolu ili krevetu. Mora se napraviti kompromis kad je nova tehnologija u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno