Šta je novo?

OnePlus 6T

To mi ne treba, nije mi žurba da prvi dobijem bagovit update koji će da povuku idućeg dana samo da bi objavili na nekom blogu kako su brzo pustili isti. Kao i ni da budem beta zamorče. Bitno mi je da telefon radi dobro i sa minimumom grešaka. Za sad mi fali komandna linija sa dva dugmeta, taman sam se navikao na tu varijantu.
 
MAC adresa se menja prilikom prelaska na 10-ku. Info za one kojima je možda bitno, ja npr. volim da svi uređaji u kući imaju svoju rezervisanu IP-adresu.
 
Beta verzije me ne interesuju, sinoć je konačno stigao OTA update.

kažem ti da je i stable davno izašao, tako da ti primjedba o neažurnosti ne stoji.
A što se bagova tiče, bilo ih je i na pixelima, a ne na 1+. No, ništa strašno, jedino što meni i sad zna vajber da zakuca prilikom slanja fotki, ali ni blizu kao na prethodnoj beti.
 
Od kako je izašao zadnji update na Beti, samo jednom je zabagovao kod slanja slika, i to na Whatsappu. I još jedna stvar, mada je tu verovatno do same aplikacije. FB često samo vrti krug na video zapisima, ni brisanje keša aplikacije ne pomaže, restart telefona i sve okej.
Inače, sve ostalo za sad dobro.

OnePlus 6T via TT
 
Od kako je izašao zadnji update na Beti, samo jednom je zabagovao kod slanja slika, i to na Whatsappu. I još jedna stvar, mada je tu verovatno do same aplikacije. FB često samo vrti krug na video zapisima, ni brisanje keša aplikacije ne pomaže, restart telefona i sve okej.
Inače, sve ostalo za sad dobro.

OnePlus 6T via TT

pa zato i rekoh da problem nije striktno vezan sa Vajberom :)
Imam SS gdje sam jednom iz galerije pokušao da podijelim fotku, i dobio poruku "Direct Share not available", dakle ni na jedan servis...
 
To se i meni dešavalo, izbaci samo 4 appa, tipa direct print service, bez Vibera, Whatsappa i slično.

OnePlus 6T via TT
 
Posle update-a sistem je poleteo.
Bas dobar posao njihovi programeri rade. Kao da sam kupio nov tel.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Ja ne primećujem nikakvu razliku u brzini rada, radilo je sve vrhunski i pre. Sviđa mi se što je dark mode prebacio i sve aplikacije koje podržavaju isti. I trenutno se navikavam na gestures sistem, računam da ću se navići skroz za dan-dva. Za sad ne primećujem nikakve bagove, pomenuto slanje slika u Viberu i Messengeru radi bez problema.
 
Nisi mozda ima 100-200 apps.
Meni je jako malo bio usporio Oneplus 6, sad posle update leti.
Ne pomišljam uskoro uzeti neki drugi telefon osim Oneplus.
Čekam Oneplus 8 da isprave onu svinjariju sa pucanjem zadnjeg stakla na Oneplus 7T.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Posle update-a sistem je poleteo.
Bas dobar posao njihovi programeri rade. Kao da sam kupio nov tel.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

slažem se, nisam imao ni prije problema sa usporavanjem, ako ste imalo problema, prije će biti da je neka aplikacija kočila, nego da je OS imao neka primjetna usporenja...
 
izašla nova beta maloprije :)
Za sad, samo vidim da ne prolazi CTS ako koristite Magisk (meni nebitno za sad) i meni weather widget nije više radio, proradio nakon reinstalacije
 
Ljudi je postoji način da se skloni ovaj prazan prostor ispod tastature na A10?
 
ja znam da sam kucao neku komandu, ali je onda i još neke elemente UI-ja prebacio niže, tipa prečice na lockscreen-u, te sam se vratio na stock. Navodno je ovako lakše za kucanje, a možda i jeste, nisu bzvz stavili to...
 
Izašao 10.3.1 za 6T, valjda će ds reši bagove sa Viberom, i fotkama.
053256d7595ea5a168109b3646dff501.jpg
 
javi. Trebalo bi, kad je na beti ok
 
Ok za sad sve. Ne baguje Viber više.
 
Meni ovaj zadnji update ubi bateriju, baš primetno slabija. Od nekih 7-7ipo h(odprilike) sot sada jedva 5. Juče mi se prvi put desilo od kako imam telefon(god i nešto) da se ispraznio pre nego što sam otišao na spavanje...
 
Od zadnjeg updatea izgleda da su malo sjebali bateriju. Ovo je nekad bilo na 4G, sad na wifi...
Inače, nema više problema sa blokiranjem Whatapp/Vibera prilikom uploada slika, niti Viber više vraća na settings kad se izađe iz nekog chata (mada je to bilo do samog Vibera).
a10acad16de865aac18478c3947c8454.jpg


OnePlus 6T via TT
 
ja ne vidim nikakvu razliku...
 
I meni autonomija deluje tanje nego kad sam uzeo telefon, ali nisam nikad detaljno analizirao. Ono što sam primetio je da uključen bluetooth troši jako puno čak i ako se ne koristi.

Inače, posle onih bagova sa Viber, sad je sve ok, telefon kao lutka radi.
 
pa ne znam kad ste uzeli telefon, ja čim je izašao, nije neko čudo da baterija oslabi za godinu i po. Drugo, mislim da će baterija, za nas koji držimo auto brightness, da traje duže zimi nego ljeti, jer dan je kraći i svjetla je manje. I na kraju, ne znam kako vama, ali sad zbog situacije svi više koristimo telefone, ja sam u zadnjih nekoliko dana imao i po 600+ notifikacija (gledano iz Digital Wellbeing), stvarno ću i ja da prebacim telefon na vibraciju il silent o_O
 
I ja sam uzeo pre skoro godinu i po dana, ovih dana ubijaju Viber i Messenger video pozivi, i preterano gledanje Tapatalk i Facebook-a.
 
Ja sam pre tačno godinu dana uzeo telefon. Bluetooth je uvek upaljen zbog sata, telefon je na vibrate/silent, zvuk nisma upalio već par meseci. Notifikacija imam dosta. Što se tiče samog rada telefona, stvarno nemam zamerke, sve leti kao podmazano.

OnePlus 6T via TT
 
I ja sam uzeo pre skoro godinu i po dana, ovih dana ubijaju Viber i Messenger video pozivi, i preterano gledanje Tapatalk i Facebook-a.

poziva skoro da nemam, video poziva nula, tapatalk nemam instaliran, jedino FB :D Tako da meni SOT i dalje oko 7 sati, mada nakon gledanja i čitanja da nije baš sjajno za bateriju da se puni do kraja i prazni do kraja, onda i izbjegavam, nego je uglavnom dovoljno da se puni dok sam u kupatilu, taman, ujutru i uveče. Ionako sam kući skoro stalno, nije da mi je punjač daleko :D :D
 
Ja sam svoj uzeo u novembru 2018, baterija je i dalje ok, oko 6.5, 7h sota. Čini mi se da je baterija malo lošija na A10.

OnePlus 6T
 
Da ne koristi neko Endomondo? Nisam vozio bicikl odavno, sad imam zadnju betu, probam Endomondo, kao i inače, radi očajno - preskoči pola puta, pa samo upiše pravu liniju. Probao da isključim optimizacije, da isključim battery save iz samog Endomondoa, isključio i pauziranje kad stanem, ništa, i dalje zeza. Prije nego dobijem default savjet da koristim nešto drugo, interesovala bi me za njega iskustva, jer mi je tu višegodišnji istorijat, podaci, rekordi, fotke...
 
Zaključaj aplikaciju u memoriji.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Za bajs meni se najbolje pokazao runtastic road bike, većina drugih je davala te pravolinijske putanje

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno