Šta je novo?

OnePlus 6T

Sve stock, 9.0.6 i punjač i kablić [emoji28]
b8ad65a4d8d342632bb82629a7e29758.jpg

Nije mi jasno kako vam toliko dugo traje baterija. Ja sam trenutno na pre 34 sata punjenje full, a Screen usage je samo 4hr, 13min. Ne koristim toliko cesto fon, ali kada koristim igram igrice :D Mozda je to.
 
Iskreno nemam pojma, nemam utisak da bilo šta radim drugačije nego inače. Ne igram igrice btw.

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=3862358&share_fid=3793&share_type=t

Dosta ljudi prijavljuje 10+h SoT, vidi jel ima tu nešto

Iskreno imam ja pojma. Video sam tamo na forumu covek 4 sata od poslednjeg punjenja, 4 sata Screen usage. Znaci lik upalio menu, ili pozadinu, i drzao telefon konstatno upaljen, a nije ga ni koristio. To je na forumima takmicenje, ciji je veci. Ovo moje je realan prikaz. S tim da ja vise gledam video i igram igrice nego sto listam Facebook.
Nije isto trosenje baterije kada igras igricu i kada ti je samo upaljen ekran a ne diras nista.
I meni osvetljenje je uvek na preko pola, jer je jako tamno. Bolje mi je da imam lepu sliku, nego da ckiljim samo da bi nakarikao SOT :D
 
Ja primetim da scrolling (u Chrome-u) mnogo jede bateriju (a ja moram da skrolujem jer povecam slova da bi ista video ;)).
 
Iskreno imam ja pojma. Video sam tamo na forumu covek 4 sata od poslednjeg punjenja, 4 sata Screen usage. Znaci lik upalio menu, ili pozadinu, i drzao telefon konstatno upaljen, a nije ga ni koristio. To je na forumima takmicenje, ciji je veci. Ovo moje je realan prikaz. S tim da ja vise gledam video i igram igrice nego sto listam Facebook.
Nije isto trosenje baterije kada igras igricu i kada ti je samo upaljen ekran a ne diras nista.
I meni osvetljenje je uvek na preko pola, jer je jako tamno. Bolje mi je da imam lepu sliku, nego da ckiljim samo da bi nakarikao SOT :D

pa ne mora da znači, evo ja ću redovno imati takvu statistiku, jer skinem tel sa punjača i kad sam baš dokon, provedem po 2-3, nekad i 4 sata u krevetu, iščitam vijesti.me , theverge.com, FB, forume. Brightness bude na minimumu, jer je zatamnjena soba, na wifi sam, 2g...

Takođe, što se tiče čkiljenja, sa svojih 40 god ne nosim naočare, i po svemu što znam, kad gledaš presvijetlu sliku u mračnoj prostoriji, upravo tako štetiš vid. Skoro uvijek držim auto mod upaljen, sem kad gledam video i fotke.

Za SoT, sad kad sam više van kuće, poinstalirao sve, 4g i BT, evo konkretno - drugi dan, baterija je na na 28%, SoT je 5h 21min (i held awake masivnih 6h 47min, to ću morati da prostudiram, mada je MixCloud jedan od krivaca, ali ne toliko sati)
 
pa ne mora da znači, evo ja ću redovno imati takvu statistiku, jer skinem tel sa punjača i kad sam baš dokon, provedem po 2-3, nekad i 4 sata u krevetu, iščitam vijesti.me , theverge.com, FB, forume. Brightness bude na minimumu, jer je zatamnjena soba, na wifi sam, 2g...

Takođe, što se tiče čkiljenja, sa svojih 40 god ne nosim naočare, i po svemu što znam, kad gledaš presvijetlu sliku u mračnoj prostoriji, upravo tako štetiš vid. Skoro uvijek držim auto mod upaljen, sem kad gledam video i fotke.

Za SoT, sad kad sam više van kuće, poinstalirao sve, 4g i BT, evo konkretno - drugi dan, baterija je na na 28%, SoT je 5h 21min (i held awake masivnih 6h 47min, to ću morati da prostudiram, mada je MixCloud jedan od krivaca, ali ne toliko sati)

Evo sinoc sam morao da ga napunim, jer nemam priliku da ga cedim do 0%. Imao sam jos 17% baterije, 50 sati od poslednjeg praznjenja, ali samo 5 SOT-a. od toga 30% Shadow fighter 3. :D A kada ne igram igricu gledam YT, i to na preko 50% osvetljenja, jer nista ne vidim...ispod 50% je previse tamna slika. BTW stalno mi je upaljen i WiFi i 4G. Tako da je sve individualno. Ali samim tim da mi drzi baterija preko 2 dana, moga koriscenja, je vise nego dovoljno meni, tako da sam ja prezadovoljan.
 
upravo to, "samo 2 dana i 5h SoT", a ostalo još 17%, eto dokle smo došli kad je to "samo" :D
 
upravo to, "samo 2 dana i 5h SoT", a ostalo još 17%, eto dokle smo došli kad je to "samo" :D

Pa da, ali to samo se ne odnosi na generalnu izdrzljivost, vec u odnosu na navode drugih korisnika OP 6T. :) Meni je ovo i vise nego dovoljno....a i da nije, napunim telefon za ispod sat vremena. Odem u WC, i kada se vratim imam 50% vise baterije :D
 
Procesljaj malo Samsung, Huawei i iPhone teme, ljudi se hvale sa 20 i nesto sati rada uz 7h sot... Po meni je to prosek, bez 10h sot na 1.5 - 2 dana necu da pricam o dobroj bateriji. 3 dana uz 5h sot je super.
upravo to, "samo 2 dana i 5h SoT", a ostalo još 17%, eto dokle smo došli kad je to "samo" :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A kad bi realno koristili telefon bez mrcvarenja i više na 4g nego na wifi imali bi max 5h sot-a na 12-13h rada. Ma ajte molim vas, svi biju 10h sot-a na 1.5-2 dana rada. Priče za malu decu.
 
Lagano 9-10h sot, na 4G oko 1.5 dan. Dual Sim, svetlo 50%, sve popaljeno, ne gasim nista. Jedino imam 7-8h sot kad delim kolegama net preko hotspota. Naravno klot EU rom
fceb712f328bb29046209540defbbb46.jpg
f671694460052ac0319204f9138c51fc.jpg
bb7f8d00a06cd17cb15bcdfe3ccd76cb.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Svako koristi drugačije telefon. Kad budu ljudi imali isto korišćenje, navike, aplikacije, sve, onda može da se meri, ovako je uzaludno pričati o sot-u.
A kad bi realno koristili telefon bez mrcvarenja i više na 4g nego na wifi imali bi max 5h sot-a na 12-13h rada. Ma ajte molim vas, svi biju 10h sot-a na 1.5-2 dana rada. Priče za malu decu.
 
Procesljaj malo Samsung, Huawei i iPhone teme, ljudi se hvale sa 20 i nesto sati rada uz 7h sot... Po meni je to prosek, bez 10h sot na 1.5 - 2 dana necu da pricam o dobroj bateriji. 3 dana uz 5h sot je super.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
koliki ti je prosječni SOT na Poco? :)
A kad bi realno koristili telefon bez mrcvarenja i više na 4g nego na wifi imali bi max 5h sot-a na 12-13h rada. Ma ajte molim vas, svi biju 10h sot-a na 1.5-2 dana rada. Priče za malu decu.
kakvi smo, svi fotošopujemo rezultate :D Šta je po tebi "mrcvarenje"? Kod mene je sve popaljeno, i BT sat pride, 4G na ON, samo što sam kući na wifi. Bi li bio zadovoljan ako izbijem 6+h SOT ako isključim wifi skroz na 1 ciklus punjenja?
Svako koristi drugačije telefon. Kad budu ljudi imali isto korišćenje, navike, aplikacije, sve, onda može da se meri, ovako je uzaludno pričati o sot-u.
Ma ni tad ne može da se poredi, jer da koristiš 1h FB kući, u mraku, ili 1h napolju, po suncu, na 4g, razlika u potrošni može da bude 200-300% garantujem!
Ali SoT mi je svakako bolje mjerilo od "meni baterija drži X dana". Imam kolegu, ponosi se kako nikad u toku dana nije pripunio ajfon, mislim da je petica, ali koristi ga maltene kao dumbphone - samo razgovori i poruke. Mislim da razgovori troše smiješno malo bateriju, jer je ekran ugašen, a i procesor ne mora da bude opterećen...
 
Pa oko 9.30h prosek, a samo wifi 10h+ sot na 2 dana. Otprilike 1h sot na 10% recimo. Malo se smanji kad upalim hotspot na poslu. Ja prezadovoljan baterijom, sd845 se lepo pokazao na stedljivosti.

koliki ti je prosječni SOT na Poco? :)



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Instalirao danas, fingerprint još brži, nisam ni imao nikakvu zamerku na njega do sada, meni radi vrhunski!
O samoj brzini telefona necu ni da pričam. [emoji16]
 
Meni je stigao juče, pa sam još uvek u fazi isprobavanja. Senzor otiska radi sasvim dobro, mada je prepoznavanje lica i dalje neprevaziđeno po pitanju brzine. Hteo sam da kupim opet običnu šesticu, ali sam propustio black friday akciju, pa sam ipak uzeo 6T.
 
Ako si imao prilike isprobati oba telefona, postoji li velika razlika u velicini telefona izmedju 6 i 6T? Meni je i ovaj one plus 6 preveliki, al nekako sasvim dovoljan. Kada sam uzeo 6icu nije izasao jos 6T pa nisam ih mogao porediti

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Skoro identični, 6t je veći toliko da se ni ne primeti. Ima kolega 6.

OnePlus 6T
 
[YouTube]QDaLGWO0CYc[/YouTube]

Koji su ludaci ovi Kinezi , kada pomislis da ovakvo čudo sa sve prezentacijom košta i dalje manje nego iPhone Xr..

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
70$ više od 6t za 2gb i malo jači punjač! Mislim da je ipak "obična" 6 ipak best buy naročito ko može da dobije i 100$ off
 
Kojih 100$ off, gde, koliko izadje?
Ovako ko udje ponekad u temu, kao ja, moze svasta da pomisli :)
 
USA, mislim da je samo kod njih 100$ off za šesticu

becc80f45bc56f6f3dda56d63ef1e4da.jpg
 
Poslednja izmena:
70$ više od 6t za 2gb i malo jači punjač! Mislim da je ipak "obična" 6 ipak best buy naročito ko može da dobije i 100$ off

da, ali i dizajn, kejs od ugljeničnih vlakana i to sto je special edition. Pogledaj koliko kostaju porche i lamborghini verzije kod drugih proizvodjacha :)
Sad da uzimam, doplatio bih tu razliku, a uzeo sam 8/256 6T.

btw, vidim da nisam jedini koji ima bug da mu se ponekad pali ekran sa porukom da je neki poodavno skinuti fajl opet skinut. Nekad i zavibrira tako u džepu, a poruka se makne prije nego stignem da ju pročitam...
https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/a2nk9l/op6t_907_is_out_now/?utm_source=reddit-android
 
Slažem se i ja bih ga uzeo da se razumemo a isto sam na 6t! Plus sam i veliki fan Mclaren-a odavno
I kod mene isti bug prisutan, nije mnogo često otprilike 1-2 puta dnevno dobijem notification
 
Poslednja izmena:
McLaren i Porche jadne firme, da im malo pomognete budzet? :D

Da li je logicno koliko OnePlus (polovni) brzo gube na vrednosti naspram drugih telefona? Na nivo da mogu jeftinije kupiti 3T nego S7, a realno S7 ni po cemu (sem gramazai i malkice izgledu) nije bolji. Jedno vreme je bio >100e skuplji.

Just something to think about when buying newest, most expensive one?
 
Pa naravno, 90% ljudi kod nas nikad nije ni culo za OnePlus dok Samsunga ima najvise...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno