Šta je novo?

OnePlus 6T

ok, i ja sam to stavio, i savjetovao na XDA, ali zasto ti to savjetujes konkretno? :)
 
izgleda pratimo istu temu :d
jeste, za night sight mod ide manje na žuto, ali ko što rekoh tamo, ne znam da li se to i kako odražava na dnevne i ostale fotke. Koju verziju gcam koristiš?

BTW, koristi li neko Open Beta 2? Da li je generalno bilo problema sa open beta softverom na 1+ telefonima?
 
Bolji je white balance i danju, ja sada samoctaj Base koristim.

OnePlus 6T
 
meni najviše smeta oversharpening sa prednjom kamerom, i to što je sa njom iz nekog razloga rezolucija ograničena na 4mpix, odnosno 3 kad se stavi 16:9. Ali i sa svim tim je daleko bolja nego fabrička prednja kamera sa 16 mpix. Ako je šta fejl na 1+ softveru, to je.
 
Zato što je to kao što i svi muljaju, Huawei, Xiaomi, pa eto i one plus. Kamere su kao 20mpx, a ustvari je senzor od 5, dok je kod tebe senzor od 4, ali radi pixel bining ili kako se već zove.

Sad prave 48mpx kameru koja je ustvari 12mpx, ali može da napravi 48 mpx.

Gcam vidi samo senzor i odatle vuče podatke. Tako je i kod mene na Mi8, samo 5mpx, dok je prednja stock 20.

4 in 1.
 
Arnova kaže da nije implementiran raw kako treba za prednju kameru, zato je 4mpx. Verujem da će on to srediti, jer je uspeo i na 3T.

OnePlus 6T
 
Zato što je to kao što i svi muljaju, Huawei, Xiaomi, pa eto i one plus. Kamere su kao 20mpx, a ustvari je senzor od 5, dok je kod tebe senzor od 4, ali radi pixel bining ili kako se već zove.

Sad prave 48mpx kameru koja je ustvari 12mpx, ali može da napravi 48 mpx.

Gcam vidi samo senzor i odatle vuče podatke. Tako je i kod mene na Mi8, samo 5mpx, dok je prednja stock 20.

4 in 1.

pixel binning je AFAIK spajanje 4 pixela u 1, što ne znači da je senzor lažnih 16 mpix. To je još Nokia 808 radila, a imala je itekako pravi i ogromni senzor...
 
Pitanje za vlasnike, da li ste generalno zadovoljni mobitelom?
Imam neke opcije da pređem sa RN5 na 6T pa koliki "bump" mogu očekivati?
Kakva je situacija sa Gcam-om, ima stabilnih varijanti, slike ok?

Thx unaprijed
 
Dobro veče,
da li radi VoLTE i da li kod nas na vip-u to radi?
Hvala
 
Selfije me bih bas kacio, ali dobri su, mnogo bolji u odnosu na OnePlus kameru, jedina mana je što su 4mpx kada se slikaju sa Google Camerom, valjda će to uskoro srediti kao što su onda i na 3T.

Video klipovi mogu, ali tek sutra.

OnePlus 6T
 
btw, stigla mi 2 kaljena stakla - originalno i Nillkin cp+ max. Postavih originalno, nisam uspio iz prve, upala 1 trunčica prašine, pokušavajući nju da izvučem su upale 3-4 dlačice, al bolje i to, nego da stoji onaj air bubble gdje je trunka bila :p Dlačice se skoro pa ne vide, sem kad se baš zagleda, tako da nisam prezadovoljan, ali sam zadovoljan kako je ispalo.

Inače, telefon je osjetno deblji i teži sa staklom, kad se stavi u futrolu koja je došla sa telefonom, skoro da dodidruje površinu stola kad se okrene licem dolje o_O

Za Nillkin, skoro je istovjetan originalnom staklu, a duplo jeftiniji cirka, ostaviću ga kao rezervu. Napomena da je ovo bolja verzija Nillkina, koja pokriva isto što i org. staklo, samo je izrez za kameru malo drugačiji.

Dvj3f7ta3S0C1JcskdOxYZ80BtR9u7Ps1YwdMBj_cV_WW6F_cd_1KfaRVtu964MS2P0uuAmo3WTiF-1T4JuxifxbHV0hSNtit-7IIV8yTSHBwmkQY42AeGeoVCjma2vUt80WLni6CsoP9HztfQief3IfVFqyxpBiSRfb6dfJcK3SHNb1vH3b41PcCziIpWyJ0lBEAEwMMQ4JfQp_4ve68m6oCHGCWeDI_wyFIiXqBULuPd8okdHijZLENi6WFnvT6Yr76gXRBY3xNGlDJCyth1OzqWxDjUoRPCUcB-2kAvKXO0_yEgw8lA8vCN7CsZSgwWEP7STK8efCMlB2_BViT5a_pD0cAaYaLiqZ__pDxwAaBE3wDrteL-D6Bj-hJ8SVpxJ9ZxUF2FZFOtRYhZ6-dNP8deBAQ3FWg2_AXizL1XAEGxG0rMqu9IsBhrEFuVy4_ONd9wYI71O29ntCrGw7YWuAS_e-SrXsyd3r3H4YFjCABGBf6XE2oIp0DsoGmqFdRYaYqwojckP7q3hwPjd6vsaz5tO6eOGw9xSEblaXffT07YPjoVMEqs_ktfV0TDvibGtOUVh0A-_Zj69uI5yWCS1qWanix9P7z7kgTKDsAfk6TIBfngt6xOqlHLIRhksswPrxC0TIeRchD2Xc12UuVAer1A=w522-h929-no


KkP0Qus05zSnT5UFoIiFJ2GIQ7DKSaIAUXhHCe3IKH4DVkTwQ_yASvjpUa2IhoypHS_x-ArOWDMHAD6TtK0fwqDfNX-KeqWwhWwHWlr1VU9slJu8CbI7TfqR_z9uDxJqgz73rxiEAbq_5ZDX9Dbfe_iAP1hi4CHnnup91HSuVkwU8a8FZe_1NVmXNt-mop5SOpAtXdkaVxQOQDyt43NRAogjks2h9Ak5_grKQ1cmWtd7tU4SRlP33CL2hom65Q9lQg6g5L1kqCkTQy3bN-7mzkqnbC3qvMDM2-lyfR1TaTN4v9csUqEkNGnKy0K9VvWToWcBPU3HEci5ItVrodrGtZwGmR5w9iMjmLR1jVZxX866a3oMft7znzw_UUx28M6vYI9I5DNGCKD4lD8cGa7slEbTqYkVknC48Twwi43OVk6BJXQWqrWsrOnUejq5AySeKqIsLj73IwuLXldDbihSNGVUGVaVtlxUc75UjGCYLWANJP4_HQNyqktHxoGwtcQzAtbV3vHi_DmHhLGWcbNtBHTZlfOzaoty5YBn8gWdpRFXfaL83z2wYvQjV_BGNEhw-zvM98jJ-k1roYvRZr-ZcI7Blsead31WJ8eFGPrh4RGNM4NRuxAuSnruT6tcbFjb6jndDNTp6vSAXWYs-a43HsnbiA=w1320-h743-no


frONIAnu_nkaFWNF9pM8vAOP9O-OU5BXsBHNp86C6HNe-xMcGuGRg6NihTd_j4j3_EeJnVQFMnwLwk786iLV5qVuUJXgkNosQ-M-YTV2xoWtLwW-1TxhKtMHGRejQP95c5GsNySxWCJz_qLxOYfvVuDH0fVcpnx-Qh32zChu9x4pv-leMqCPytrAmeyHzfuyWqR45SJjGfztiql0Pbtxk484w7TKTLHlL7cG2O4ufNxkP2S0cXKMLFT8wAxVNGCLasKDIBEL3Sj5e5ypNfyiaqF9jtp5-jRJ7gzcag-lNaX351w8UvIuSxegmspiloIXGy7K7nntKCCo5Wk73YzrfcfQdLEUtktPfFINk6np1H-vWY17rr1jsbVzAxY3ihH7ZY7qv9DuXnNzmocMCrlI0XEUSIciarCM7UlfP5r8c5enZNLt3pQjIpltPo6XsfM8KYTVNA0doO96hJ8Erb1zJ2ZxDx294wz-a-zf6PjU8Ydi3K_LRjVxNKG-Fc5NGkYAERRtxe-4hXZR6DJTXX8bnEnlZtokkdD5X5BgCIi3FHHTWZnkuaOww18N0_cAJhOv1WJhFZdvyP7tSNYHSUhyVeavi3rIAoIvqFpuks0PrmvbEGiM3OmNwLP6P9McVDq2vDr7Vt97PmfjsuAKGVCuRtGDWA=w1320-h743-no
 
Kažu da je najbolji onaj Sparin, 7e dva komada. Naručio sam preko amazon.de

OnePlus 6T
 
Ja čekam originalno, na običnoj šestici sam imao problem da nađem odgovarajuće, kad su mi stigla originalna stakla telefon već otišao na reklamaciju.
U međuvremenu mi je stigao karbon bumper, fino izgleda, štiti sve strane, topla preporuka za isti.
c9aea1ca9110a0efbb4069c5b292962a.jpg
 
Kažu da je najbolji onaj Sparin, 7e dva komada. Naručio sam preko amazon.de

OnePlus 6T

ko to kaže? :d Pratim temu na XDA, kilometarska je, moguće da je pomenut taj Sparin, ali sigurno ne često, ni kao najbolji, zapamtio bih ga :)
Kao najbolji se pominje PureGear, prodaje ga T-mobile u USA, i najskuplji je, zatim 1+ originalni i od jeftinijih Ibywind hvale.
Koga zanima cijela tema
https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/accessories/screen-protector-getting-oneplus-6t-t3859266

Ja čekam originalno, na običnoj šestici sam imao problem da nađem odgovarajuće, kad su mi stigla originalna stakla telefon već otišao na reklamaciju.
U međuvremenu mi je stigao karbon bumper, fino izgleda, štiti sve strane, topla preporuka za isti.
c9aea1ca9110a0efbb4069c5b292962a.jpg
znaš li je li pravi carbon fiber? Ja čekam RhinoShield CrashGuard
https://rhinoshield.io/pages/shop/O...tegory=crashguard&prod=oneplus-6t-bumper-case

Mada, ne znam koliko ću ga nositi, dosta skin i kaljeno staklo, ponekad org. silikonska maska....
 
Deluje ok, nemam neki drugi za poređenje.

NOK 85.25 | oneplus 6T case original 100% Oneplus official protective cover silicone Nylon Karbon bumper Leather Flip cover one plus 6
https://s.click.aliexpress.com/e/W1DcC3Q
 
@joriq jesu ti poslali rhinoshield?
Meni jesu, ali izgleda da im tracking ne fercera pošto još od 4.1. kaže da je u Franfurtu
Btw ne vide ti se slike stakla ili barem ih ja ne vidim
 
Poslednja izmena:
@joriq omotom ili sparin isti djavo, te dve se pominju kao ok rešenje, nemaju one crne ivice koje ja prezirem i koje uvek uzmu neki pixel sa neke strane.

OnePlus 6T
 
Deluje ok, nemam neki drugi za poređenje.

NOK 85.25 | oneplus 6T case original 100% Oneplus official protective cover silicone Nylon Karbon bumper Leather Flip cover one plus 6
https://s.click.aliexpress.com/e/W1DcC3Q
čisto se pitam od kojeg li ih materijala prave. Recimo imam dbrand carbon fiber foliju za LG G4, al tu nema dileme - samo 3M folija :d
@joriq jesu ti poslali rhinoshield?
Meni jesu, ali izgleda da im tracking ne fercera pošto još od 4.1. kaže da je u Franfurtu
Btw ne vide ti se slike stakla ili barem ih ja ne vidim

otprilike ista priča, preko 17track dobijem neki text preveden sa kineskog na engleski, nemam pojma na osnovu njega đe se fizički sada nalazi, je li Frankfurt, ili su je samo poslali za Frankfurt...

Za fotke si u pravu, provjerih iz drugog browsera, ne rade linkovi jer su sa google photos. Evo:

IMG_20190114_200345.jpg

IMG_20190114_200424.jpg

IMG_20190114_200449.jpg


@joriq omotom ili sparin isti djavo, te dve se pominju kao ok rešenje, nemaju one crne ivice koje ja prezirem i koje uvek uzmu neki pixel sa neke strane.

OnePlus 6T

pa nije baš isti đavo, reče kako kažu da je najbolji, ja te pitah ko to kaže i gdje. Na XDA se pominje samo u 2 posta, ni jedan nije baš u superlativima:
https://forum.xda-developers.com/on...ctor-getting-oneplus-6t-t3859266/post78617417

ja radije da imam crne ivice koje pojedu 1 il 2 reda pixela, nego staklo koje ne ide od ivice do ivice, kao ovaj Sparin, pa onda prelama svijetlo po ivicama, što ja prezirem...
 
Stiže mi mašina za par dana. Da li odmah da stavim open betu 3 ili da ostavim zadnji stock?
 
Ja sam na zadnjem stable buildu i nemam apsolutno nikakvu zamerku, sve radi tip top!

OnePlus 6T
 
Selfije me bih bas kacio, ali dobri su, mnogo bolji u odnosu na OnePlus kameru, jedina mana je što su 4mpx kada se slikaju sa Google Camerom, valjda će to uskoro srediti kao što su onda i na 3T.

Video klipovi mogu, ali tek sutra.

Dođe li "sutra" :)
Nije hitno, ali bih da presečem nešto. Znam da ranije nisam bio zadovoljan ovom stavkom.
 
i ja se razmišljam da pređem na betu. Glavni problem - jednom beta, uvijek beta, za prelazak na stable mora factory reset :-/ Moraću da iščitam iskustva ljudi koji koriste betu...
 
Nazad
Vrh Dno