Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Meni su edge ekrani super. Nemaju neku praktičnu primeru ali telefoni s istim izgledaju daleko lepše.
 
Jedino je tu u prednosti, estetski izgleda lepse mada bih licno uvek menjao sirinu za edge ivice. [emoji4]
Meni se najvise dopada ovaj M20X, videcemo da li ce ga biti kod nas. Ako su dimenzije na GSM Areni tacne onda je cak nesto manjih dimenzija od Max 3 a ima malo veci ekran, sto je bas top prica. Mada gledajuci situaciju sa M10 serijom, obican 10 je jedva bio zastupljen kod nas, Pro se moze naci svuda ali obican 10 ne. Pa se bojim da tako ne bude i ovde, ostala dva su po mom misljenju nepravedno zapostavljena.
Tek sada sam primetio da kamere nisu iste na Pro/X i na obicnom M20. To je jos jedan los potez po meni ali dobro.
 
Gde cete ljudi sa tolikim uredjajima/ekranima?Koja je potreba za stalnim povecanjem dijagonale?

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Moja ljubav datira jos od prve generacije Max-a ali u ovoj eri bezel-less telefona to sve izgleda jos lepse i impresivnije.
Jeste mali problem nosenje takvih uredjaja ali koriscenje je pravo zadovoljstvo. [emoji4]
Ali nazalost mislim da se radujemo bez razloga, tesko ce ovo cudo stici na nase trziste, kao sto nije stigao ni onaj Honor Note npr i jos brdo slicnih modela. Ovo je radjeno pre svega za trziste Kine, oni vole ogromne telefone. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Najjače u toj priči oko sve većih displeja je što to forsiraju žutaći, a svi znamo koliki su oni i kolike su im šake.
 


 
Poslednja izmena:
 
^ To me je zanimalo. Bogu hvala pa slusaju korisnike,utegli su bas video snimanje
 
Odlicno su sredili video. Hardver je vrhunski tu dileme nema, sve je do softvera. Dokaz da se sve moze kad se hoce. [emoji4]
 
Konacno imaju hardver tjs kirin 980 koji moze da uradi elektronsku stabilizaciju na 4k i to je dobro. E sad kvalitet snimka je koliko vidim isti kao na P20 pro i tu najvise kaskaju za konkurencijom ali imaju sada plus za stabilizaciju.
Ovaj sto vozi motor i drzi u jednoj ruci telefon je teska *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, svakog trenutka sam ocekivao da ce da mu ispadne.:D
 
Jel gledao neko recenziju huawei sata sto daju u preorderu? Nekako,koliko sam uspeo da pogledam par recenzija,ono bas secka u radu.

Nekako mi ne uliva poverenje da cu ga zadrzati
 
Evo malo o A76 jezgrima koja su u performance CPU delu Kirin-a 980:
ARM announced 25% and 35% increases in integer and floating point performance, respectively. Memory bandwidth increased 90% relative to the A75. According to ARM, the A76 is expected to offer twice the performance than an A73 and is targeted beyond mobile workloads.
Prethodnik, Kirin 970, je imao A73 jezgra. Oni su u potpunosti preskocili A75 jezgra, koja su sama po sebi bila prilicno bolja od A73, i presli na A76. Ogroman napredak za godinu dana.
In comparison to its predecessor, the Cortex A76 promises 35 percent improvement in performance and offers 40 percent better power efficiency. And also, it delivers up to 4 times the existing performance in Machine Learning.
U odnosu na A75. U odnosu na A73, nije ni za poredjenje.

Opasna masina :)
 
Poslednja izmena:
Planiram da kupim Mate 20 pro cim postane dostupan u Kini, zamislite kad ovde(Kina) jos uvek nije pocela prodaja ovih telefona!
Enivejz, ako neko vec poseduje ovaj telefon potrebno mi je da mi kaze koji od Google Play Services .apk trebam da skinem? To se moze proveriti kad se ode u Settings->apps->google play services pa bi trebalo da pise broj verzije i neki broj u zagradi [primer: 14.5.68 (000300-217203757) ]. Meni bi bio potreban ovaj broj u zagradi, pa ko moze nek javi :)
 
Kada je pre uspeo da se dočepa uređaja...
 
Sada me zvali iz Vip-a. Kaze lik prvi ste rezervisali telefon kod nas,ide jos jedan dodatan poklon,uz vec postojeci. Na pitanje sta bi moglo biti,kaze da nije siguran,ali misli da ce biti smart cover. Uz telefon prvog novembra u paketu tada stize sat,kartica i punjac + ovaj smart cover
 
Koliko li ce ici kod nas u oglase kad se pojavi?
 
Huawei Srbija se baš trudi. Nigde me ne bombarduju njihovim reklamama kao tamo a svuda uz preorder daju samo sat.

Biće puni oglasi NM kartica (koje mogu da se koriste samo u ovom uređaju) i punjača :)
 
Napravice braca Kinezi neki adapter nanoSD to microSD, ne sumnjam :)
 
Dodjes kuci dok jedes i tusnes se,imas 70%

Mada retko ko stavlja ispod 10% na punjac. Znaci za pola sata nagura do 80%

Izadjes u grad,i taman ortacima punis telefone da "prebace" bateriju za noc
 
Mora da se dosta greje pritom, a verovatno i skraćuje vek baterije.

Moj sadašnji punjač je 2A i puni za 2h (Lumia 950XL) ali ga nosim samo na putovanja.
Preko noći mi ne znači pa koristim HTCov stari od 1A koji napuni za 4-5h bez zagrevanja.
I posle 2 godine nema vidljive promene u kapacitetu.
 
Ne mora da znači da se greje nešto puno. Ako ste gledali, a verovatno niste pogledajte vooc punjenje od techaltara
 
To ce od sledece godine postati standard kod vecine telefona,tako da ce se ta prica vrlo brzo zaboraviti kada Samsung to implementira u S seriju
 
Kada bude punio druge mobove preko leđa ima da se greje samo tako , dok standardno punjenje je verovatno i sada hladnije nego npr na note9

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa ko neće da koristi brzo punjenje verovatno u podešavanjima postoji opcija da se isto isključi. Bar ja na S7 imam tu opciju. Mada pošto koristim Blitzwolf usb dovoljno je samo da ga prodrmam i prebaci na 1A punjenje. :D
Nadam se da će baterija još bolje držati u odnosu na Mate 10 Pro.
 
Nazad
Vrh Dno