Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

 
Huawei Mate 20 X
174.6 x 85.4 x 8.2 mm

Ovo je više nego podnošljivo, valjda će bit dostupan i kod nas.

Što se mene tiče:
ogroman AMOLED bez "edge" ivica i sa minimalnom "obrvom" - check
stereo zvučnici i 3.5mm port - check
IR blaster i NFC - check
pristojna kamera - 3x check

Jedina mana po meni EMUI, ali pošto su najavili saradnju sa Google-om možemo da očekujemo 2 godine kakve takve podrške i blagovremenih updejtova OS-a.
 
Poslednja izmena:
X2 dimenzije

Rekoh ja... To je to...
f0ac96ae744513dccfe08792e844dcf7.jpg


Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Sad su ubacili dimenzije i na areni. To je kao honor note 10 pro. Podnosljivo ali ne bas kompaktno. Cm siri od note 10pro. Morao bi da probam pa da se odlucim jel bi mogo da se svakodnevno koristi.
M20 pro hejtujem zbog edge ekrana i ne bi ga zbog toga uzeo u razmatranje...
 
Sad su ubacili dimenzije i na areni. To je kao honor note 10 pro. Podnosljivo ali ne bas kompaktno. Cm siri od note 10pro. Morao bi da probam pa da se odlucim jel bi mogo da se svakodnevno koristi.
M20 pro hejtujem zbog edge ekrana i ne bi ga zbog toga uzeo u razmatranje...

Zasto ljudima smeta edge ekran, pogotovo toliko da to bude odlucujuci faktor za kupovinu?
 
Ako su tacni oni semplovi kamere na yt onda nije nista bolje od ip i n9,na jednim.semplu bolji huaeei na drugom ip a na trecem.samsung,sto se tice otiska i dalje mislim da je boljje ovakvo resenje kao do.sad nego ispod ekrana naravno dok ne budemo bili u mogucnosti da stavimo prst bilo gde na ekran i otkljucamo,verovatno taj senzor otiska automatski znaci da ostajemo bez zastite za ekran,videcemo kako ce se tel pokazati ali su krenuli ostro u kampanju i daju lepe poklone(tako se radi pre order a ne kao konkurenti) tako da ne sumnjam.da ce lepo prodavati mate seriju
 
Poslednja izmena:
Da se ne lazemo ovo je ozbiljan skok za samo godinu dana. Ostali konkurenti nisu ni blizu Huawei po tom pitanju i to je činjenica. Za to im se mora skinuti kapa.
U odnosu na Mate 10 npr , otisak ispod ekrana, znatno bolje kamere , veća baterija , potpuno novi dizajn , 7nm čipset , drugo najbrže punjenje na svetu ( posle oppo Lamborghini koji samo zbog te opcije košta 1000e) itd.
Nije ni čudno što su top proizvođač na svetu, ako ne sada onda veoma brzo.

Čak i cena kod operatera niža nego za note9.

Kao jedinu manu vidim Ui , toliko je užasan da mogu da kažem da je tw lepši od njega.. šteta


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš šteta što Huawei ne sredi ovaj ružni interfejs, godinama im je isti, meni je npr. MIUI baš prijatan za oči, ali kad na EMUI vidim onu settings ikonicu izludim u sekundi. Ok, rešenje je Nova, ali zašto pobogu ne izbace barem čist Android verziju... Šteta za ovako dobre telefone...


Posto je google zabranjen u Kini, a opet skoro svi telefoni android, oni moraju da prilagode android lokalnim aplikacijama. Skoro svaki proizvodjac u Kini ima neki svoji app store (na google app store moze samo ilegalno da se nakaci). Samim tim, se izbegava stock android (na njihovomo lokalnom trzistu ne postoji, a njihovo domace trziste im je najbitnije / Huawei je kralj u Kini bez razmisljanja).

U svakom slucaju ovo je ozbiljan telefon u samom rangu elite androida. Ja licno biram da me NSA prisluskuje (Samsung), neki se odlucuju sa MSS (Huawei). Mada moguce da svi na kraju imaju pristup svima....
 
Koliko brzo puni taj novi punjac?
A taj Oppo verovatno fazon za 30 min napuni od 0-100%. [emoji4]
 
Zasto ljudima smeta edge ekran, pogotovo toliko da to bude odlucujuci faktor za kupovinu?

Mrzim edge ekrane. Odvratni su mi i ruzni. Poente bez. Tempered Glas nemoguce staviti. Svaki pad ekran cao.
Koja je prednost istih???
Mate 20p je realno bolji telefon od Note 9. Jos ako manje kosta onda kome ne treba olovka bolji izbor.
Steta sto ne porade na Softveru a ne pucanje u hardver samo.
Jesu sredili video snimanje. Tu je Huawei dosta zaostajao i kaskao
 
U Vip je 100e jeftiniji uz isti paket u odnosu na note9. Nije neka razlika ali će biti dovoljna da mu brže padne cena na oglasima :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa nije da nije razlika, solidno je jeftiniji. [emoji4]
Hvala za klip, kacio si ga cini mi se i pre ali nisam obracao paznju.
Ako mu cena bude padala kao M10P to ce biti top prica. Ali sa druge strane imamo i P20P koji se bas dobro drzi sa cenom jos uvek. Ostaje da se vidi.
 
Poslednja izmena:
Ulaže se mnogo u marketing i kvalitet. Ne treba očekivati da će im cena padati kao nekad.

Ovaj mate 20 pro je prvi lep Huawei telefon. Da li je bolji od Note 9, ostaje da se vidi. Na papiru jeste.
 
Poslednja izmena:
Ulagalo se dosta i u M10P, nije se skidao sa TV-a pa mu je cena danas takva kakva jeste, nema tu pravila.
Inace meni je M10P najlepsi Huawei i jedan od najlepsih modela inace, tako da ni o tome ne vredi raspravljati, ukusi su razliciti. [emoji4]
 
Za ciljnu grupu za koju je note pravljen, huawei nikad neće biti dobar, mada vidim da i ovaj mate 20x ima mogućnost da radi sa olovkom samo mislim da nije integrisana u isti kao kod nota.

Huawei je napravio dva ozbiljna skoka u ovoj godini (prvo sa dosta naprednijom p20 serijom, a sada i sa m20 seriom) dok drugi jesu eventualno jedan ili ni jedan...respekt za to! Tim Scofield odradio prikaz fp i id senzora i oba rade prihvatljivo brzo...faceID super što može da se isključi swipe, samo podigneš telefon i već si na glavnom ekranu!

Biće ovo odlične kupovine, uključujući i X! Jedino što je porše edicija precenjena; ovaj put je identičan pro seriji sa kožom pozadi i malo više memorije i zbog toga košta 2x više wtf!?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da, nažalost

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ulagalo se dosta i u M10P, nije se skidao sa TV-a pa mu je cena danas takva kakva jeste, nema tu pravila.
Inace meni je M10P najlepsi Huawei i jedan od najlepsih modela inace, tako da ni o tome ne vredi raspravljati, ukusi su razliciti. [emoji4]
Situacija se dosta promenila od predstavljanja P20 serije. Pro model je pokupio odlične ocene, nalazi se među top 3 telefona na svim listama, prvi je model koji kupuju i dugogodišnji Apple i Samsung korisnici, pa zato je i dalje na ceni. Opet kažem ne treba očekivati neki veliki pad cene ovog modela u odnosu na Note 9, bar ne do pojave S10 i P30.
 
Onaj debeli Rus Samsung fanboj ( mobile-review) reče da su kamere dosta dobre. Pominje neki odličan zum pri video snimanju.. videćemo , svakako će na DxOMark sajtu biti na prvom mestu ali realna upotreba se jedino računa :)

Ja lično jedva čekam da vidim koliko je efikasan kirin980 i kako radi GPU na igrama koje nemaju sređen " GPU turbo "

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ne znam, meni je čudno da su napravili toliku razliku između Pro i običnog Mate-a. Umesto što Pro (po meni bespotrebno) ima i Face ID i FP ispod displeja, mogli su makar da ostave nešto od toga za non-pro model.
 
Pitanja vidim da operateri sve isto dele. Jel ima. Da li ce kojim slucajem biti za kesh u prodavnicama sa istom ponudom? Tipa znam. Da huawei ima radnja u uscu.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
U mtsu skuplji za skoro 200e od vipa i telenora za pakete od 2k odnosno 2300 ili 2400... 106k uz umoriku e zivote...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Razocarenje, zato i ne moze da snima 4k u 60fps, vise manje u rangu ili za nijansu bolje od SD845 odnosno note 9, ocekivao sam vise. Nadolazeci SD855 i Exynos 9820 ima da brisu patos sa njim. Za kameru se predpostavljalo da ce biti ista kao na p20 pro.
U svakom slucaju mislim da S10 ukoliko hoce da bude korak ispred u odnosu na mate 20 pro, kao sto je S9 bio u odnosu na mate 10 pro, ima dobar i tezi zadatak ispred sebe nego prosle godine. Zivela konkurencija.
 
Poslednja izmena:
Sutra se redovi iz Linde sele pred poslovnice. Ovo bre skoro pa dzabe.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno