Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Nema sanse da ce OLED biti los, kad Pixel 3 XL i V40 imaju odlicne OLED-e nece se ni Huawei stekati za neki raspad, posebno ne za najnoviji flagship uredjaj.
LG display je zasebna kompanija koja proizvodi mnoge odlicne panele svih tehnologija i to sto su dosadasnji (P)OLED paneli na LG, Nexusima itd. bili losiji od Samsunga je posledica pre svega odluka tih kompanija (LG mobile, Google) da naruce losije i jeftinije OLED-e.

U sustini ovom Mate 20 pro fali samo audio hardver iz LG G7/V40 da bi moglo da se kaze da hardverski predstavlja skup najboljih (trenutno komercijalno dostupnih) ''mobile'' tehnologija, respect. Notch smara ali opet nije gadan kao na Pixelu 3 XL. Bedak sto je UI i dalje iosdroid cirkus ali ne vredi..

4200 mAh baterija je pun pogodak (za danasnje ''standarde''), LG, htc, sony i ostali (sem Samsunga) i da naprave ovakav phablet uradili bi bateriju kapaciteta 3247.5 mAh :d dok se Huawei i Samsung ne zezaju vise sa baterijama sto zasluzuje postovanje jer sta znaci skup vrhunskih tehnologija u jednom uredjaju ako kapacitet baterije nije optimalan. Gledam V40 koji prosto place za battery case-om, onakav hardver, toliki ekran, zaseban DAC sa pojacalom (a to nisu zanemarljivi potrosaci, posebno amp u high gain modu), silne kamere a 3300 mAh baterija, smesno.
 
Poslednja izmena:
Mate 20 799 € (4GB+128GB), 849 € (6GB+128GB)
Mate 20 Pro 1049 € (6GB+128)
Porche Design 1695€ (8GB+256)
Mate 20 X 899 € (6GB + 128GB)

Dostupni od danas
 
Poslednja izmena:
Pakao od cena :)

Ali i očekivano. Sta je apple nacinio sa celom industrijom mogu knjige za faks da se napišu na tu temu :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pasce to brze nego sto mislimo.
Naravno ko moze da se strpi nekoliko meseci
 
3d6be3a12a3c3e53671f430c65d9b22d.jpg


Piše količine ograničene.
 
Poslednja izmena:
Da su sve spustili za 50e u startu bilo bi mnogo bolje, a opet ce se i ovako ubiti od prodaje....

Definitivno jedina kompanija koja ozbiljno radi na polju dizajna svojih telefona, a zbog toga se masom i prodaju, totalno je u pravu Peca sto je istakao to na videu pred predstavljanje...
 
Čoveče mani onaj običan mate 10x bolji i lepši...samo da ima amoled umesto ips, uzeo bih bez razmišljanja! Još ima i 3.5mm i ravan ekran ko kanda.
Takođe od mene im veliki plus ide što i dalje furaju infra red!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Bogami deluje mi da necu da cekam Sony XZ3P vec cu da porucim ovo sutra.

Po meni ovo je krsten telefon trenutno. A prezentacija mi je krivo sto nisu doveli neke normalne ljude :/ Ja onog pola nisam razumeo, i konstantno lik ponavlja recenice.
 
Poslednja izmena:
Čoveče mani onaj običan mate 10x bolji i lepši...samo da ima amoled umesto ips, uzeo bih bez razmišljanja! Još ima i 3.5mm i ravan ekran ko kanda.
Takođe od mene im veliki plus ide što i dalje furaju infra red!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Kao ja da sam pisao post [emoji3]
 
Lepe poklone daju.
43362fb20236372473c358cae768480b.jpg


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Naravno, ne kao Samsung 10 hiljada. Baš agresivno su krenuli.
 
Pitanje je koliko naplate te poklone ;)

U MTS 1000 evra sa ugovorom dve godine :)
 
Extra kampanja, tel izađe manje od 700e!!

Pogledah vać sve previewe, ozbiljno dobra sprava, doduše malo previše duguljast za moj ukus ovaj pro...+ Pointless zaktivljene ivice al šta sad, to je moda! Impresivno da su u manje dimenzije od s9+ stavili veći ekran i bateriju a u gram ista težina.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da će da se mijenja Note 9 za ovo. Odaaaavno sam želio wide kameru kao na LG, a i sve drugo je top.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ufff sunce ti, nisam u toku ništa...
Šta kažu hoće li ovaj Mate 20X biti dostupan i u eu?

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Mislim da će da se mijenja Note 9 za ovo. Odaaaavno sam želio wide kameru kao na LG, a i sve drugo je top.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Nemaš ni predstavu kakvog su kvaliteta kamere, čekaj prvo da vidiš pa onda razmišljaj o prelasku.
 
Koristio sam P20 pro, ako je kao na njemu meni dovoljno :) Pade mi na pamet: radi li reverse wireless charging kad je telefon na punjaču? Teoretski ko ima dva telefona može da ih puni jednim punjačem :)))

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ufff sunce ti, nisam u toku ništa...
Šta kažu hoće li ovaj Mate 20X biti dostupan i u eu?

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Bogi kralju pa kako ti da ne budes u toku.
Nadam se da ce biti X u prodaji u Evropu.
Meni je bas gotivan i najzanimljiviji od sva 4 mate 20 modela. Samo ne znam kako ce lezati u ruci, dzepovima...
 
Nemoguce da ga Bogi nije vec iskopao negde. Ruzne bre ove kamere pozadi vako kockaste.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Ako bude radio ocajno kao p20, i mate 10 pro dzaba mu sve te dzidza midze. Puni tel pored, a ima 4000mah. Ovo bi imalo smisla da ima 10.000mah pa da ima cime i da puni ovaj drugi. Dizajn kao i do sad su od nekog capili, ovog puta Sam, i Essential...pozadi polozaj kamere jako ruzan i nepraktican jer zauzima veliku povrsinu i bice prljave konstantno. Cena ce mu pasti mnogo brze nego Note, X itd . I na kraju, sto je najgore, UI im je i dalje neozbiljan totalno iako je masa kupaca dala primedbe na to.
 
Nikada ovo neće biti ni blizu Note. Kupuju ljude kinisekim sd karticama i punjačima koji zajedno vrede 20$.
 
Po meni je bolji mobilni od note , ako pričamo o note sa exynosom.

Jak konkurent svima , pa i donekle iphonu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Niti sam sta video, niti sam sta u toku stvarno....
Samo sad bacio pogled na gsmarena i video odmah M20X... I to je to... Zato i pitam, zna li se hoće li biti u eu, a nista me nebih iznenadilo da ga ne bude u eu....

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Ako bude radio ocajno kao p20, i mate 10 pro dzaba mu sve te dzidza midze. Puni tel pored, a ima 4000mah. Ovo bi imalo smisla da ima 10.000mah pa da ima cime i da puni ovaj drugi. Dizajn kao i do sad su od nekog capili, ovog puta Sam, i Essential...pozadi polozaj kamere jako ruzan i nepraktican jer zauzima veliku povrsinu i bice prljave konstantno. Cena ce mu pasti mnogo brze nego Note, X itd . I na kraju, sto je najgore, UI im je i dalje neozbiljan totalno iako je masa kupaca dala primedbe na to.
Očajno kao Mate 10 pro?
Hmmm... Aj ok... Kad ti kažeš...

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Mate 10 pro radi kao zmaj da ga ne ureknem. Na P20p su ljudi imali dosta zalbi iajo ga licno nisam koristio
 
Meni je mate 10 pro minimalno štucao prilikom skrola u fb, insta, tapatalku...pisao sam o tome, ne znam da li je ikada rešeno?!

Ako neko skonta da li telefon može bežično da puni ovaj novi sat, neka piše, to bi bila odlična stvar!

@bogi79 šta ćeš sa telefonom širine skoro 9cm (nisam našao dimenzije, ali predpostavljam da će tu negde da bude)?...kao da nemaš tablet kući ;)

Sve u svemu, huawei postaje sve ozbiljniji igrač i to ne može niko da porekne. I drago mi je, malo ove apple/google da dovede u red ako bog da. Još da sony hoće da se zainati i izdominira (znam da imaju mogućnosti za to i malo im fali).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Komšo moj, sve je to manje u dimenzijjama u odnosu na X2... Tako da je to pun pogodak za mene... Ali otom potom... Lagano... Nisam ništa ispratio... Cekacu recenzije i da vidim hoće li se pojaviti M20X u eu...
Ne žurim se ja uopšte...

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Bogi koje su dimenzije m20x? Nisam naso na gsm Areni
 
Baš šteta što Huawei ne sredi ovaj ružni interfejs, godinama im je isti, meni je npr. MIUI baš prijatan za oči, ali kad na EMUI vidim onu settings ikonicu izludim u sekundi. Ok, rešenje je Nova, ali zašto pobogu ne izbace barem čist Android verziju... Šteta za ovako dobre telefone...
 
Nazad
Vrh Dno