Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_20_and_20_pro_prices_revealed-news-33602.php

^Cena u Svajcarskoj za maloprodajne objekte. Znaci u EU ce biti 1000+ evra za Mate 20 pro.
Tipa 5 postova ranije ;) Ja čekam da vidim kako će da se pokaže telefon, neću da trčim unapred sa zaključcima i kritikama. Mate 10 pro mi je bio odličan telefon, gde su samo 3.5mm i wireless punjenje bili nedostatak.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Steta ako ne bude ip68. Za 200mah i fp ispod ekrana mi nece biti zao. Za amoledom vec hoce ali ako bude vrhunski ips kao na G7 npr onda nije problem.
 
Pitao sam već jednom, ali ranije,mislim čak i u drugoj temi možda, sad kad 16og izađu novi mate 20 modeli očekuju se sniženja p20 modela? da li se na prethodnim takvim slucajevim desavalo da odmah čim izadje novi model padne cena ili ipak prođe nekoliko nedelja da padnu cene? i za koliko padnu
 
Pa on se predstavlja 16-og oktobra. Dok ga puste u prodaju bice bar sredina novembra. Tek tad mogu da se ocekuje pad cene mate 10 i p20 ako ga bude. Za koliko to niko ne moze tacno da prognozira
 
Baš tako. A i sumnjam da će to uticati nešto značajno na pad cene novih m10p i p20 (pro) telefona...samo će polovnih biti više po oglasima i nešto povoljnije nego trenutno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja ove kamere pozadi nikako ne mogu da svarim. Baš su mi ogavne.
Koliko mi je 10 pro bio savršeno pogođen i napred i pozadi, toliko mi je 20 pro pravi dizajnerski promašaj.

Slazem se za ovo, bas nekako ruzno spakovano , a i preteruju proizvodjaci sa 34 kamere na poledjini i 26 sa prednje strane, ja licno kad bih morao/mogao da biram/odlucujem rekao bih neka "normalna" i jedna wide-angle kao kod LG-a (po mom misljenju najkorisnija stvar) , a napred jedna od nekih 8 mp i vozi....

@markos123, ni Apple ni Huawei ne mogu da opravdaju to cenu......ni Samsung, ni LG ni bilo ko....

Nema sanse da ovaj telefon u januaru kosta 500e, to mogu da se opkladim sa bilo kim, znaci bukvalno nema trika za tako nesto.....

Kod nas nikad nece doci tako neki bundle sa slusalicama ili slicno, narocito ne tako vrednim, najvise sto sam dobio je bio powerbank original huawei uz honor 7 i ne mogu da kazem da mi nije drago sto sam imao srece toliko :)


Takodje, glupo mi je sto furaju 2 razlicita modela kada moze sve da se spakuje u jedan ozbiljan telefon (kao sto Samsung radi sa Note serijom), ok mi je za P seriju , ali Mate mi ne guta pricu za to nikako....
 
Poslednja izmena:
Kakve su one Nano memorijske? Jel ih ima vec u prodaji? Cena?
 
Ima fingerprint scanner u ekranu i wireless charging za druge uređaje, perverzija :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Opet ce da ima 85 verzija uredjaja umesto spakovati sve lepo u jedan....mora neki kompromis da napravi korisnik, a daje bolestan novac.....ne razumem sto ne bace rukavicu Samsungu i gurnu olovcicu u Mate....
 
Možda samsung drži neki patent?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Patent za olovku u telefonu? Pa to su imali jos davno telefoni, Windows mobile, pa i tableti naprimer Asus od nekih windows 8 tableta, i tako.
 
Malo je tržište za olovku a previše je skupo da se isto implementira unutar telefona.

Još malo pa ćemo videti da li kirin980 može da parira s845 i da li m20 može da parira note9 i iPhone Xs maxu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
100% ce moci da parira. Spremili su se kinezi za ove duele sigurno dobro

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Procesor ce biti u rangu ili bolji od SD845 ali grafika tradicionalno losija ali sasvim dobra za svakodnevne potrebe i igre
 
@UniverseIce

Huawei's success has two major factors: 1. More powerful camera 2. The Kirin980 processor that dominates Android for 5 months. Before the launch of the Snapdragon 8150 in March next year, no Android processor can compete with it.

DpTpScCUwAAq31D.png
 
Sve je to lepo ali nista bez SD. Preporodih se otkako predjoh na 845. Brzina/fluidnost ne mogu da se porede, ali ruku na srce tu je dosta i do softvera. Ali telefon se ne greje uopste, sto je mozda i najbitnije. Sve ovo je u odnosu na Exynos ali verujem da je i sa Kirinom slicna prica.
Daleko od toga da su to losi cipsetovi, naprotiv, izuzetno snazni ali SD je ipak druga prica. Takodje i podrska je na strani Qualcomma.
 
Lep je ovaj Mate 20. Jel ce imati FP pozadi ili samo ispod ekrana? Kirin procesori su ok ali ih koci Mali grafika...
 
FP mu je U ekranu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni ovde procesor najmanje smeta. Siguran sam da će za sve potrebe biti i više nego dovoljan.
Ono što meni nikako ne leži jeste izgled ovih kamera pozadi. Baš mi bode oči. I da vidimo kako će skener otiska u ekranu funkcionisati u praksi. Da ne ispadne veća mana nego što je prednost.
 
Sigurno ce dosta sporije reagovati kada je u ekranu. Naravno nece vecnost da se ceka,ali ne mozemo ocekivati da to bude ultra brzo kao sto je sada na skeneru pozadi.
 
Na ovoj slici gore na prvom telefonu se vidi fp pozadi a na poslednjem ga nema pamalo zbunjujuce deluje. Sta je sta :)
 
Taj sto ima FP pozadi je navodno 20X, gaming phone. [emoji4]
 
Videcemo prekosutra. Ja bi voleo da mate 20 ima pozadi fp senzor a pro u ekranu :)
Taj mate 20x ce biti perwerzija ali 7,1" :-/
 
Hoce li prekosutra posle prezentacije obicni smrtnici moci da udju i da pogledaju telefone ili je kompletan dogadjaj samo za odabrane? I koja je lokacija u Londonu?
 
Kirin je 3 svetlosne godine u odnosu na exynos.. Snaga lte modema i stedljivost mi je i dalje ostala u secanju. P9 jedini fon sa kojim sam imao signal i mogao na net tamo gde exynos nije bio ni blizu da uspostavi signal :D i to je bio kirin 955 koji nije nesto bog zna sta bio, mogu misliti 980..

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Pa Kirin 955 je njihov najbolji soc :) ( naravno ne po snazi nego kao ceo paket )

Videćemo da li će 980 biti nalik njemu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Sve je to super i napredovali su ali su se cenovno totalno "spustili na nivo" konkurencije. Umesto da bude manja cena, oni su probili 1k+ evra. Po meni najnepraktičniji patent ikada je senzor u display-u.
 
Za mene,kao i mnogo ljudi u mom okruzenju je jako bitno da je senzor za otisak prsta na prednjem delu telefona. Posto se prati trend,full displey (bez fizicke home tipke) ,bolje u ekranu da stoji,nego iza telefona.

Ovo sada sto prave telefone,i razne "gromade" od telefona,totalno je neprakticno senzor pozadi da bude. Mnogima i sa velikim sakama je nekada ekzibicija da dohvate senzor pozadi jednom rukom

Jedina glupost po meni sto su ubacili edge ekran. Totalno ne mogu da shvatim taj potez
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno