Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Bas nesto razmisljam sto se tice upgrejda sa m10p.
M20p bi bio pravi upgrejd ali mi se ne svidja kako izgleda zbog edge ekrana.

Stvarno misliš da se dobija dovoljno više? Isto rama, isto storidža, malo prži procesor, malo bolja kamera.. A doplata bi bila paprena sa obzirom da vidim da se mate 10 pro prodaje i za 350e polovan u top stanju...

Telefon sam čačkao malo u ušću, cenim da su edge ekran stavili samo iz fazona "evo vam još i ovo kao kod Samsunga pa da vidimo šta ćete dalje da navodite da nam fali da bi bili kao samsung" - te probaju da im odvuku još malo kupaca. Onaj notch na vrhu je epsko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, ne znam koji mozak se toga setio.
 
Sutra stize makina
ff09bbf72f1db5e73b6128420a71ea41.jpg
 
Izgleda da samo LG displeji imaju problema, dok za BOE nisam naišao da se neko žalio, ili su u manjoj meri zahvaćeni sa tim problemom. Neko reče da je do lepka.
Ček u mate 20 se ugrađuju lg i boe displeji pa kako koga šta zapadne?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hmmm jel se može nekako proveriti da li je display LG ili BOE?

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
Probaj *#12580*369# - Complete Software and Hardware Info. Ovo je funkcionisalo na Mate 9 Pro, ne znam da li i na Mate 20 Pro.
 
Kakav bre burn in YouTube video ? [emoji102] [emoji23]

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Uvek razliciti proizvodjaci nekih komponenata i uvek neko biranje. Ne sme biti nikakve razlike medju ekranima iako su od razlicitih proizvodjaca a ako pak one i postoje to se mora svesti na minimum jer je isti model u pitanju, sa istom cenom. Tako da ne vidim neku preteranu frku oko toga. [emoji4]
 
Ja reko ima neki video da odradis burn in :) a ustvari to možeš veoma lako uraditi , stavi ga na sunce i na autobrajtnes i staticnu neku sliku i posle sat , dva ces imati burn in :)

Mada to nema veze sa lg oledom ,svaki će tako da "izgori " :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Meni je upravo kurir isporučio telefon na adresu. Pre-order u vipu.
 
Koristite telefone nornalno i verovatnoća da se pojavi burn in je minimalna. Da su LG oled ekrani toliko loši, ne bih ih Apple ugrađivao u XS Max.
 
Dobro i to je netačno :)

Ako se koristi mnogo mob za viber i wa(95% devojaka) a pri tome slučajno promenite pozadinu tastature(npr u tamnu neku boju) eto vam urezane tastature na ekranu posle 3,4 letnja meseca. Pišem iz iskustva :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Da, sve je tu, u pakovanju idu bežični punjač i memorijska, u druga 2 idu sat i telefon. Bez zaštitne maske je stigao nažalost... Smorio sam se zbog toga
 
Nema razloga da se smoriš jer je ta maska plastikaner od 2$. Uzmi neku dobru masku i uživaj.
 
Ma nije do toga, već što ih sad nema u prodaji kod nas... Sa eBay ili Alija treba da se čeka 20ak dana....inace telefon je odličan, u odnosu na mate 10 Pro dosta lepše leži u ruci, i mnogo modernije izgleda, ekran je brutalan.
 
Nije to burn in(tako barem neki pišu), već problem sa lepkom na sastavu ekrana i digitizer-a, i baš je izraženo na sivoj pozadini.
Ovo ne bi smelo da se dešava, jer fon košta 1000e, a i nebitno je koji je proizvodjač ekrana u pitanju, kontrola mora biti vrhunska.
 
Zna li ko kakva je situacija sa ekranom od Mate 20 X?

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Jedan lik je komentarisao da njegov Mate 20X ima Samsung ekran, ali nije spomenuo problem sa njim.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
Ako je to tacno onda 20X ispada najbolji izbor. Samo kada bi stigao do nas. [emoji4]
 
Ma nije do toga, već što ih sad nema u prodaji kod nas... Sa eBay ili Alija treba da se čeka 20ak dana....inace telefon je odličan, u odnosu na mate 10 Pro dosta lepše leži u ruci, i mnogo modernije izgleda, ekran je brutalan.

Pogledaj na KP sajtu, imaš solidan izbor za prvu pomoć.
 
^^ Nije to toliko strasno kako se predstavlja. Zasto mora da se nosi u dzepu bas? Moze svakako i u dzepu od pantalona ali sada posebno u ovom periodu moze da se nosi bez problema i u dzepu od jakne recimo. U letnjem periodu jeste problem ali i tu bi se naslo resenje, npr neka torbica resava stvar.
Samo kada se setim da su se telefoni od 5-5.5' smatrali ogromnim, a to nije bilo bas tako davno, sada deluje smesno. Povecanje dijagonale je neminovno a sve dok dimenzije budu u granicama normalne to je ok.
Cist primer Saomijeva Max serija i ovaj novi M20X. Max prve generacije i ovaj poslednje (trece) imaju gotovo identicne dimenzije s tim sto je ekran na trojci znatno veci. A jos zanimljivija stvar je da je M20X nesto manjih dimenzija cak od Max 3 a ima veci ekran.
Meni je 20X i znacajno lepsi od Pro modela ali to je vec stvar ukusa. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Strašno je...
Jako je veliki, čak je i Mate 20 pro relativno veliki telefon, ali 20 X je baš cigla...
Ljudi, kupite tablet, i bolje na njemu igrajte igrice, gledajte Netflix i YouTube. Verujte, život je tako mnogo lakši...
Znači, 20 X, užas, užas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema to veze sa tabletom, nikada se nece moci ni porediti.
20X ima iste spec kao Pro, plus ravan ekran, dizajnerski lepsi, veci ekran i baterija...
Ne moze nista zameniti rad na takvom i tolikom ekranu, uzivancija. [emoji4]
Takvi telefoni su najpopularniji u Kini. I nisu Huawei i ostali blesavi pa da izbacuju po nekoliko varijanti jednog te istog modela. Mogu se kladiti da ce 20X bolje ici od obicnog modela, makar u Kini. Od Pro verzije nece ali tu ima vise faktora koji na to uticu.
Sve u svemu najbitnije je da izbor postoji za svakoga. [emoji4]
 
Ta phablet kategorija, kao i većina all-in-one stvari, koje rade više poslova i zamenjuju više stvari, a nijednu ne rade vrhunski kao što bi specijalizovana stvar radila.
Znači, niti imaju sve prednosti bitne za jedan mobilni uređaj, niti imaju glavne prednosti tableta.
I kako to misliš, nema veze sa tabletom?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam na koje modele tacno mislis ali konkretno M20X ima samo prednosti u odnosu na Pro i obican. Jedina mana je manji IP rejting u odnosu na Pro, sve ostalo je ili isto ili bolje na 20X (ekran, baterija, 3.5mm jack). [emoji4]
 
Najbitniju osobinu nema. Mobilnost...
I kako to misliš, nema veze sa tabletom?
Za koji ti tačno rad na mobilnom telefonu, treba toliki ekran?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno