Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Sad sam malo drzao u ruci m20p. Ekran me odusevljio. Nista losiji od note 9. Ali me dizajn razocarao. Ne mogu da svarim edge ekran nikako. Previse lici sa prednje strane na samsung :(
 
Ma to kad navikneš nema dalje. Meni posle nekoliko godina sa edge ekranima, ovaj na iPhone XS deluje smešno.
 
Na ne mogu da ih smislim :D
Meni je Mate20 dizajnerski sasvim ok i mnogo lepsi od Pro
 
Redovna prica za Android, za 15-20% vece brojke na papiru odvrnu potrosnju prakticno duplo.
 
Ili nisu nesto optimizovali ili ekran trosi previse. Do cipseta nije sigurno
 
Znači prosek klase.

Pa ko je onda lud da dopunjava tuđe telefone :)
 
Znači prosek klase.

Pa ko je onda lud da dopunjava tuđe telefone :)
https://youtu.be/8su55imW3Qk

Znas kako...svako sada moze da kaci klipove na yt.

I kada uporedim ovaj,i kolege sto voli iphone,prosto ne mogu da se zapitam da li su to isti uredjaji,sa istim podesavanjima.

Jos kada se tu umesa jos jedan fanboy,ciji je omiljeni brend M20 pro pokupio u ovom klipu,onda tema dobija svoju draz
 
Poslednja izmena:
Nema razloga za ljutnju,sta sad,ionako ti nece biti prvi put da si se zahebao kupovinom [emoji23] Zezam se malo,nisu ti “testovi” merodavni u poredjenju sa svakodnevnim koriscenjem,ali eto,nek se nadje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ znas kako,da bi nesto probao u zivotu,moras neki put i da se zahebes.

Ali to nema cenu kada procitam ove zagrizene sta sve pisu. Ponekad se zapitam da li sam i ja koristio te telefone,ili samo oni.
 
Ma nisi se zahebo ali očekujete čuda. Taj telefon ima zanemarljivo veću bateriju od Note 9 a isti ekran. Verovatno ovaj softver još nije dovoljno ispeglan ali srediće oni to curenje.

Evo za XS svi kažu da ima super bateriju u odnosu na X. Ja X nisam koristio ali XS mi je tu negde kao i S8/S9+. Apple fanovima je novina da ne trebaju da nose punjač sa sobom a meni normalna stvar. S druge strane, potpuno je nebitno da li uveče baterija bude na 15 ili 23%.
 
^ ako bude kao u ovom klipu,da m20 sa nesredjenim softwerom sat vremena ima duzi rad ekrana u odnosu na N9,bice to ok baterija. Meni je N9 bio prosek proseka,ali sto ti kazes,svejedno je na koliko cu procenata da ga stavim na punjac.
 
@ixon
Been there,done that [emoji4] Prosle godine probao android po prvi put(Note8),ne mogu reci da sam se zeznuo,ipak je to samo jedno iskustvo vise. Cak sam bio spreman da ove godine probam i cist android kao drugi uredjaj,nadao sam se da ce Google izbaciti bar nesto slicno onom “Ultra” renderu,kad ono... Svi ovi top modeli su cool uredjaji manje-vise,nijanse su u pitanju,iskreno bih voleo da ti legne M20P.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neočekivano danas naleteh na Mate 20 pro, pa sam iskoristio priliku da ga čačnem.
Već na prvi pogled deluje brutalno, kao brutalan daljinac. :d Da, to je bila moja prva i najjača impresija. Format 19,5:9 i to još na edge displeju je ipak previše. Koliko je meni poznato, od nama dostupnih telefona, jedino još LG G7 je u tom formatu, ali on nema edge displej i deluje koliko-toliko normalnije.
Sve ostalo u vezi sa ovim telefonom je vrh, brz je kao munja i tu nema šta da se priča. Displej je takođe fantastičan, kao i opšti kvalitet izrade. Estetski mi one kamere ni uživo ne izgledaju baš najlepše.
Naravno, kod izloženog primerka ne možete da isprobate njegove najače adute, kameru, face unlock, FP ispod displeja, ali ne sumnjam u to uopšte.
Ne znam, ja sam na kraju ostao razočaran njegovim nesrećnim formatom, ali to je samo moj lični utisak,... ne dajte da na vas utiče.
 
Otisao danas do Huawei-a, bacio pogled na telefon, cacnuo ga malo i narucio :D
26. dolazi, uzeo 8GB RAM+128Gb mem, na poklon dobio neki bluetooth speaker i tripod/selfie stick sa daljincem
trenutno vozim Meizu PRO 5 (~3godine), pa ce za mene to biti poveci upgrade :)
 
Naručio i ja VIP-u m20 pro. Stiže od 01-04.11. u poslovnicama za preuzimanje.
Nisu mi ponudili smart cover kao dodatni poklon uz ove redovne što daju.
Trenutno sam na huawei p9, tako da će ovo biti pravi upgrade...
 
Za onoliko koliko je neko spreman da plati :) mada to će moći kolega ixon da ti javi pošto će ga on staviti na oglase odmah 2gi dan pošto ga dobije ;)

Recenzija klasična benchmark.. ništa bitno nije rečeno , čak ni da bežično punjenje drugih uređaja baguje npr.
Iskreno očekivao sam više od kirin980 , a on čini mi se i dalje kaska za s845.. i dalje sam pri mišljenju da za ozbiljne pare treba izbegavati Kirin i exynos :)

Ap review

https://www.androidpolice.com/2018/10/23/huawei-mate-20-pro-review-sweet-cameras-sour-software/

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno