Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Imao sam prilike da ga malo isprobam u jednoj prodavnici. Ekran je ovog puta odličan (kod P20 Pro mi se ne sviđa), kvalitet izrade vrhunski, brzina super a to nije čest slučaj kod telefona koji su izloženi. Isporbao malo kameru i hvata više detalja nego S9+ i XS ali slike su previše obrađene (ne znam da li može da se podesi). Jedina mana je što previše liči na S9 ali je opet nekako moderniji.

Odličan posao je uradio Huawei.

cf11fa22a4226a02da230b4a93b7ad75.jpg
 
Upravo. Neka naprave nešto od 5" a ne ovo, pa dokle više...

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

U sustini se slazem ali prakticno svi prave ono sto ce da se prodaje, mnogi su se odavno ''navukli'' na velike displeje a vec neko vreme su tu i tanki bezeli tako da je sve ovo logican sled dogadjaja. Cak je i Apple drasticno povecao displeje jer to zahtevaju korisnici a pre samo dve godine (ili bolje receno do skoro) SE sa 4'' ekranom je bio veoma trazen uredjaj. Naravno, i dalje postoji deo trzista za ''kompakt'' modele ali ce i oni morati da predju na 5.2-5.5'' displeje spakovane u sto manja kucista ali ce high-end ''titulu'' i najbolju prodaju imati pre svega flagship phableti i mid-high modeli kao F1 i slicni.

@IceUniverse
Mate20 Pro's screen pixel arrangement is very strange
DprUhtdV4AEpWQy.jpg


DprUvTIUwAEaKaC.jpg

Za sada deluje da je Huawei napravio verovatno najbolji phablet na trzistu mada Samsung Note 9 i dalje ima prednost za sve one kojima znaci s-pen. Ali bez obzira na to ovo je super uredjaj (koji bi bio manje zanimljiv da ima bateriju ispod 3500 mAh, 4200 mAh je odlican potez), za pola godine ce biti dostupan daleko vecem krugu korisnika (primerci iz oglasa, pa makar ''divljaci'') i jedini bedak je to sto nema lepsi UI sa manje nepotrebnih modifikacija i bloat-a.
 
Poslednja izmena:
Meni se ne svidja kako izgleda na ovoj slici. Previse "ala S9" koji mi nikako nije lepo. Mate 10p je mnogo lepsi realno. Steta sto je Mate 20 solidno osakacen. Da ima sve kao i pro. Samo ravan ekran i "kapljica" bio bi stvarno boomba
 
Imao sam prilike da ga malo isprobam u jednoj prodavnici. Ekran je ovog puta odličan (kod P20 Pro mi se ne sviđa), kvalitet izrade vrhunski, brzina super a to nije čest slučaj kod telefona koji su izloženi. Isporbao malo kameru i hvata više detalja nego S9+ i XS ali slike su previše obrađene (ne znam da li može da se podesi). Jedina mana je što previše liči na S9 ali je opet nekako moderniji.

Odličan posao je uradio Huawei.

cf11fa22a4226a02da230b4a93b7ad75.jpg
Kako je moderniji od s9+ kad su maltene isti samo su mu dodali notch, a koliko znam to se nikome ne svidja... moze se naviknuti na njega ali je ruzno generalno.
Od nazad s9+ ga kida opet, onaj kvadrat kao i 3 kamere nepotrebno ledja od p20pro lepsa 3x.
Znaci iskopirali su samsung samo su ga upropastili.
Nisam ga cackao jos tako da jedva cekam negde u trznom centru :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Svako vidi ono sto zeli da vidi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne sviđa se ni meni notch ali sad ga imaju svi telefoni osim Samsunga. Ovde je još i najbolje uklopljen. Izgleda modernije zbog manjih bezela, ne toliko na slici koliko uživo.
 
Ljudi malo upadam sad u neku drugu pricu vasu,ali posto je neko spominjao u temi nešto za nabavku telefona na oglasu jeftinije ovo ono,pa me zanima na koju foru jeftinije to uopšte i čim je preko oglasa a jeftinije nešto mi tu vuče da nisu originali,zanima me naravno ali prvenstveno mi je bitno da je uređaj originalan
 
Ja uzmem preko operatera, na 24 rate, platim 1000 evra, tebi prodam za gotov novac za 700,dobro tebi, kao i meni, bzv sam primer dao. Druga varijanta je od ovih sto donose iz Madjarske, telefoni su originali ali je upitna garancija.
 
Keš kredit na brzaka :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Dal je realno da neko u 2018. pita kako je cena na oglasu (na crnom trzistu) manja od zvanicne maloprodajne cene?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da izgleda da je ovo sa face unlockom problem. Cudi me da to nisu doterali vec na pocetku. Valjda ce u prvom update-u posto kvari utisak sigurnosti.
 
Face unlock je svakako glupost. Meni na iPhone baš smeta što nema skener otiska.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Note 8 u februaru ove godine, jer imam Note seriju još od Note 2 i samo mi se ta serija dopala prvenstveno zbog s pena. Međutim kamera me je jako razočarala, pa sam odmah 17og rezervisao Mate 20 pro najviše zbog kamere. Kada bude stigao, nadam se da me neće razočarati, iako nikada nisam koristio ništa sem samsunga. Ne računam ranije mobilne koji nisu bili smart, između ostalog N95 i iphone 3 :D
 
Dobro nisam vise jedini mohikanac koji je rezervisao ovu zverku
 
Ekipa vidio sam ga uzivo, ne znam sto ga ne slika valjda zaboravio od silnog uzbudjenja..

Na prvu kada sam ga ugledao mislio sam da je s9+ ..

Ali kada se ekran ukljuci notch otkriva da je huawei, sam odnos ekrana i tijela telefona je bolja vec na S seriji samsung-a..

Ekran je kao infinity u Samsunga(kazem opet na prvu) bas jako osvjetljenje, prva liga sta da kazem..

E sad taj edge nije kao u Samsunga nesto je blazi i ok je, zaista je premium u rukama..

Gledam ponudu na ugovor sa telekom nekim(Njemacka), zagrijan bio za poco, pa oneplus6,mi8 ali sada Huawei me s*eba totalno..
 
Dobro nisam vise jedini mohikanac koji je rezervisao ovu zverku

Videću samo da li će nešto izmuljati sa poklonom, mislim na nm karticu i wireless punjac :D Ali telefon je vrh, bar po recenzijama sa yt-a. Kada nam stiže? Tek 1.11 ili? Pošto nikakav info u vezi toga nisam dobio.
 
Videću samo da li će nešto izmuljati sa poklonom, mislim na nm karticu i wireless punjac :D Ali telefon je vrh, bar po recenzijama sa yt-a. Kada nam stiže? Tek 1.11 ili? Pošto nikakav info u vezi toga nisam dobio.

8.11 u prodaji... s'tim da ko poruci u preorder-u trebalo bi da dobije ranije.
 
Prvog novembra stize sa svim poklonima,sat,punjac,kartica i u mom slucaju smart cover,tako su mi prekljuce rekli iz Vip-a
 
U mts-u je sat i smart cover deo "standardnog" poklona, dok je za prvih 100 kupaca obezbeđen punjač i kartica. Videću kako i šta kada bude stigao.
 
Nisam obraćao pažnju na to, ali kada sam sada obratio pažnju na taj detalj, tačno se vidi. Snimak ko stvoren za edge ekran :D Šalu na stranu, verovatno će to ispraviti sa nekim update-om. Ja za Note 8 bar 1x mesečno dobijam neki update i bug fix.
 
Zaboravio sam napomenuti da poledjina nije losa, mjesto gdje su smjestene kamere su se dobro uklopile sa kucistem tj ne strse i bas izgleda mocno..

Sad citam za ovo otkljucavanje putem detekcije face, pa jel moguce da su tako izbacili uredjaj ne finaliziran, bas mi krivo, nekako mi ovo bas all round telefon za ovu godinu..
 
Baš je all round, par dana po izlasku se ustanovi fejl sa face id i kamera koja ima užasnu distorziju a to im je ustvari selling point.
I još traže za to 1000e, cirkus.
 
Mozda to nije finalni softwer. Ima jos 10-ak dana dok uredjaj ne stigne kod korisnika,pa ce da vidimo.

Inace,do sada se nije digla tolika prasina da se nekom uredjaju nadju mane,kao ovom modelu. Bice ovo top zaokruzen uredjaj za ovu godinu kroz par nadogradnji.


Setite se samo kakav je Samsung imao problem sa najosnovnijom funkcijom na telefonu,a to je razgovor. Pa se resilo. Tako ce i ovo,u to sam ubedjen 101%
 
Kako nije? Ne postoji uređaj kome se po izlasku više traže mane nego što je iPhone.

Dobrodošli u klub +1000 evra ;)
 
Nazad
Vrh Dno