Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Moj tel je danas 6-ti dan u ProMobi servisu u Bg isto zbog hulka. Zvao sam ih i ne znaju nista posebno da mi kazu,kao tel je na pregledu jos uvek i nista drugo. Kada ukucam broj radnog naloga sada stoji "Servis u toku" dok je pre neki dan pisalo "Narucen rezervni deo".
U kontaktu sam sa Markom sa Huawei foruma,kaze da moram biti strpljiv jer sve zavisi od dostupnosti uredjaja u servisima i da ce me obavestavati o novostima kada ih bude imao. Za sada sam zadovoljan komunikacijom sa njim,a videcemo sta ce na kraju servis odluciti u mom slucaju.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Evo i moje iskustvo u UK. Čekao sam dugo da prijavim hulk problem jer sam hteo da se raščisti situacija. Zvao sam Huawei UK podršku 11/01, rekli su da znaju za problem i da je njihova greška i da će zameniti za nov telefon (da nije opšte poznati problem onda bi popravljali jer je u garanciji).

Poslali su paket za telefon (plaćeno unapred), to je stiglo 14/01 meni, poslat telefon istog dana nazad, u njihovom servisu od 15/01. Rekli su da će status biti "awaiting component" što znači da čekaju stock i da će poslati čim bude bilo.

Vidim da drugi u UK čekaju 10-15 radnih dana, tako da se nadam da stigne do kraja meseca.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Da li moze preko serijskog broja da se vidi koji je tip ekrana? [emoji16]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam uspeo da pronađem način. Može da se sazna datum proizvodnje.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Evo i moje iskustvo u UK. Čekao sam dugo da prijavim hulk problem jer sam hteo da se raščisti situacija. Zvao sam Huawei UK podršku 11/01, rekli su da znaju za problem i da je njihova greška i da će zameniti za nov telefon (da nije opšte poznati problem onda bi popravljali jer je u garanciji).

Poslali su paket za telefon (plaćeno unapred), to je stiglo 14/01 meni, poslat telefon istog dana nazad, u njihovom servisu od 15/01. Rekli su da će status biti "awaiting component" što znači da čekaju stock i da će poslati čim bude bilo.

Vidim da drugi u UK čekaju 10-15 radnih dana, tako da se nadam da stigne do kraja meseca.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
A sta, da nije opste poznat i priznat problem onda ti ne bi dali nov nego bi ti popravljali telefon star mesec - dva dana?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pre neki dan je moj leteo...da obucem jaknu izleteo je iz nezakopcanog dzepa. Tresnuo je da sam bio u fazonu Pirocanca samo da je kicma :D
Imam samo onu preklopnu masku koja se dobija iz telefon...mislio sam da je otislo sve dodjavola jer je pao na gornji cosak da bi nastavio da se drlja po plocicama.
Od svega jedna mala ogrebotina na ekranu skoro pa nevidljiva...tako da sam ostao zaprepascen kako je izdrzao pad :D
Puklo je za sve pare :D :D
Dobro sam prosao ulgavnom
 
I mene zanima kako preko datuma proizvodnje izbeci lg ekran.
 
Od ljudi iz Huawei-s sam čuo da samo te prve serije LG displeja imaju problem. Međutim, čini mi se da ljudi koji su menjali telefon zbog zelenila u poslednje vreme uglavnom dobijaju sa BOE displejem.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ja jos nisam cuo da neko ima LG displej a da je dobar. Verovatno je cela serija LG-ja felericna.

Mate20 Pro
 
Da li ovaj telefon podrzava dual sim active ili ne? Nedostupan sam na jednoj kartici dok pricam na drugu, u opcijama postoji neko podesavanje preusmeravanja s jednog broja na drugi ali poprilicno traje dok se uspostavi veza.

Ja sam uzeo neko nalik na whitestone kod nas posto ws ne proizvodi za huawei i mogu vam reci da je super ,imam neki olixar case i jos neka dva i nema.problema nikakvih,otisak radi kao i bez stakla,kostalo oko 1400din
Gde, na oglasima ili u radnji? I koji je model (naziv, pakovanje)?
 
Poslednja izmena:
A sta, da nije opste poznat i priznat problem onda ti ne bi dali nov nego bi ti popravljali telefon star mesec - dva dana?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
U njihovim pravilima piše da dok je telefon u garanciji "Huawei will repair or replace - at Huawei's option" tako da mogu kako hoće, samo je pitanje koliko im je stalo do korisnika [emoji4]. U ovom slučaju menjaju sve telefone sa LG ekranom.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Meni je Mobis hteo da servisira tako da nije bas tako.

Pitanje za ljude koji su dobili nove telefone , da li su dosli u novoj kutiji? Ili ste dobili samo telefon u foliji ?
 
Ja sam dobio u novoj kutiji, kao i većina drugih, koliko znam.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Meni je Mobis hteo da servisira tako da nije bas tako.

Pitanje za ljude koji su dobili nove telefone , da li su dosli u novoj kutiji? Ili ste dobili samo telefon u foliji ?

Odneo sam samo telefon bez ičega i dobio sam nov telefon u vakuum pakovanju. Samo su me zamolili da im vratim staro pakovanje.
 
Ja u Mobis. Odlicna saradnja. Dobio sam odgovor za 2 dana od slanja. Danas poslao, prekosutra mi stigo odgovor.

Mate20 Pro
 
Čekaj koliko Vas je moralo da poteže garanciju za falične ekrane, da li je uopšte neko u startu dobio ispravan ekran - tj verziju ekrana bez greške?
 
Niko ne zna kako (u stvari da li uopste moze) da se namesti da obe kartice budu aktivne?
 
Svi ekrani koji si radjeni od polovine novembra nisu felericni tj svi su boe,to mozes proveriti po serijskom broju,nastradali su na zalost svi koji su ga uzeli u preorderu i u prvih mesec dana
 
Svi ekrani koji si radjeni od polovine novembra nisu felericni tj svi su boe,to mozes proveriti po serijskom broju,nastradali su na zalost svi koji su ga uzeli u preorderu i u prvih mesec dana
И то у 90% случајева је био LG екран.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Sa Boe ekranom se jos niko nije zalio, prica se da Lg ispravio gresku ali nije se vratio nazad na Mate 20.
 
I sa BOE ekranom je bilo slučajeva, ali retkih - ja sam kod nas čuo samo za jedan (fotke ekrana korisnika da Huawei foruma), i to je drugačiji problem od zelenila. Normalno je da uvek ima škarta, ali u zanemarljivom procentu. Ovo sa LG zelenilom je bilo masovnije.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam imao model sa BOE ekranom, nije imao zelenilo vec 2 mrtva pixela. Uvazili garanciju i dobio sam drugi tel u roku od 10 dana.
Inace me hoce to sa mrtvim pixelima. Vec mi se desavalo na Note 3, S7 edge, S8 i na Mate 20 Pro prosli. Svi su bili ganc novi, neotpakovani.

Mate20 Pro
 
Ja sam imao model sa BOE ekranom, nije imao zelenilo vec 2 mrtva pixela. Uvazili garanciju i dobio sam drugi tel u roku od 10 dana.
Inace me hoce to sa mrtvim pixelima. Vec mi se desavalo na Note 3, S7 edge, S8 i na Mate 20 Pro prosli. Svi su bili ganc novi, neotpakovani.

Mate20 Pro

Tebe baš hoće :d Ja sam promenio gomilu marki i telefona i nikad nisam naleteo na mrtav pixel, čak nisam imao niti jedan kvar. Dal sam to trebao spomenuti:D
 
Nazad
Vrh Dno