Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

"firmware finder" mi je skinuo dva fajla(firmware) na PC. Kako sada da update-ujem huawei..........update.app treba staviti na karticu u dload folder.......jedino je pitanje koju update.app , iz update.zip ili iz update_full
 
Da li je neko od vas primetio ucestale bagove na: 10.1.0.318 ?

- Telefon primetno sporije radi.
- Cesti lagovi pri tranziji izmedju prozora.
- Kada se slika nesto i brzo se vratim na home screen, slika ne ostane sacuvana.
- Na hladnom touch jako lose radi, sad za vikend -5, -6 C , na Tari, da opalim sliku, jok, jok, jok, tel iz 5. iii 6. puta reaguje na dodir, posle se unormalio.
- Baterija je osetno losija.

ili je samo vreme da menjam telefon, ovom istekao rok upotrebea i garancija, bas prekjuce.. :)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od vas primetio ucestale bagove na: 10.1.0.318 ?

- Telefon primetno sporije radi.
- Cesti lagovi pri tranziji izmedju prozora.
- Kada se slika nesto i brzo se vratim na home screen, slika ne ostane sacuvana.
- Na hladnom touch jako lose radi, sad za vikend -5, -6 C , na Tari, da opalim sliku, jok, jok, jok, tel iz 5. iii 6. puta reaguje na dodir, posle se unormalio.
- Baterija je osetno losija.

ili je samo vreme da menjam telefon, ovom istekao rok upotrebea i garancija, bas prekjuce.. :)

Mogu da potvrdim isto... Meni je telefon poceo seckati pre 3-4 meseca u smislu da nekad otvorim chrome tab i zakuca i nereaguje dok ne svajpujem da ubijem chrome i otvorim ga ponovo. Ista situacija sa slikanjem koja traje nekih 6 meseci. Mislio sam da su mi ruke suve ili ekran zamrljan pa zbog toga nece da prihvati medjutim evo ti potvrdjujes isto, isto vazi i za sliku da nije sacuvana. Smetale su mi pomenute boljke medjutim nista kao promena sa baterijom od 318 gde je cedi u roku od nekoliko sati. Bukvalno sa browserom, WU, FB i viberom jedva 4.5 SoT isto po isteku garancije.
 
Da li je neko od vas primetio ucestale bagove na: 10.1.0.318 ?

- Telefon primetno sporije radi.
- Cesti lagovi pri tranziji izmedju prozora.
- Kada se slika nesto i brzo se vratim na home screen, slika ne ostane sacuvana.
- Na hladnom touch jako lose radi, sad za vikend -5, -6 C , na Tari, da opalim sliku, jok, jok, jok, tel iz 5. iii 6. puta reaguje na dodir, posle se unormalio.
- Baterija je osetno losija.

ili je samo vreme da menjam telefon, ovom istekao rok upotrebea i garancija, bas prekjuce.. :)

Kod mene ništa od navedenog...perfektno radi.
 
Takodje kod mene radi perfektno. Jedino sto sam primetio, da Viber vuce dosta bateriju ako si aktivan u nekoliko grupa. Kada sam izbrisao grupe na Viberu, telefon radi isto kao i na pocetku....
 
Mogu da potvrdim isto... Meni je telefon poceo seckati pre 3-4 meseca u smislu da nekad otvorim chrome tab i zakuca i nereaguje dok ne svajpujem da ubijem chrome i otvorim ga ponovo. Ista situacija sa slikanjem koja traje nekih 6 meseci. Mislio sam da su mi ruke suve ili ekran zamrljan pa zbog toga nece da prihvati medjutim evo ti potvrdjujes isto, isto vazi i za sliku da nije sacuvana. Smetale su mi pomenute boljke medjutim nista kao promena sa baterijom od 318 gde je cedi u roku od nekoliko sati. Bukvalno sa browserom, WU, FB i viberom jedva 4.5 SoT isto po isteku garancije.
Sve identično.. Chrome ne moraš da ubiješ, samo ga spusti i vrati, radiće normalno..

Jedino što mi pada na pamet je da nijednom za ovo vreme kroz update-e nisam radio factory reset. Mislio sam da je to rešena stvar u 2020. god. i da nije nužna..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 
Radujte se vlasnici mate 20 serije stize android 11 u prvom kvartalu 2021 god.
 
Ako nastavi ovako da radi, bojim se da nećemo ući zajedno u 2021.

Jel neko od vas kojima radi normalno, radio factory reset izmedju većih update- a?

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 
Ja sam svaki put uradio update, factory ni jednom. Radi kao zmaj... Da ne ureknem...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Meni takodje radi odlicno, posle svakog update uradi sam restart zbog instalacije i to je to.....
 
Radujte se vlasnici mate 20 serije stize android 11 u prvom kvartalu 2021 god.
Stiže EMUI11 ali ne i Android 11...EMUI11 ostaje na Androidu 10...a da li će biti Androida 11 treba tek da se vidi ili ti imaš potvrdu da će biti Android 11?!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Dal vredi menjati ovo cudo?
Telefon bas malo vredi, a doplatom od par stotina evra se ne dobija skoro nista..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ja moj ne menjam još uvek. Januara mi ističe ugovor, pa ću videti šta dalje. Dve godine će hoš malo kako je kod mene i i dalje radi kao i prvog dana, takođe i baterija mu je i dalje super. Možda uzmem p40 pro ili mate 40 pro kad bude dostupan kod provajdera, za druge modele nisam baš zainteresovan pre svega zbog baterije. Nedostatak Google servisam mi ne smeta, vidim da i to može da se sredi, a i ako ne može meni ne smeta.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Dal vredi menjati ovo cudo?
Telefon bas malo vredi, a doplatom od par stotina evra se ne dobija skoro nista..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

U istoj sam dilemi, nekako mi se bas svidja telefon i ne bih da ga menjam, jer kao sto kazes, nemam sta pametnije da kupim.
Nekako cekam Mate40 potajno.. :) P40Pro mi se nekako ne svidja, nadam se da cu imati drugaciji utisak o Mate40.

Elem, sinoc sam odradio backup svih ~100GB podataka sa telefona i resetovao ga, factory reset. Danas imam svoj stari telefon.
Sinoc sam do kasnu noc sve podesavao i vracao na staro, kako bi danas mogao da se uverim da li je sve ok i po pitanju baterije i rada.
Baterija je izgurala preko 5.5h SoT, nisam imao zabadanja, sem u Viber-u, ali mislim da je do app, jer kroz druge app nisam imao problema.
Kamera ima znatno bolji odziv, problemi sa Chromom koje sam opisivao se nisu javljali danas.
Ostaje samo da vidim na hladnoci, da li ce odziv na touch biti los kao pre nedelju-dve.

Danas citam da je i EMUI 11 Beta dostupna u Evropi za Mate20Pro, probao sam, ali izgleda da Srbija jos nije na spisku.
 
U istoj sam dilemi, nekako mi se bas svidja telefon i ne bih da ga menjam, jer kao sto kazes, nemam sta pametnije da kupim.
Nekako cekam Mate40 potajno.. :) P40Pro mi se nekako ne svidja, nadam se da cu imati drugaciji utisak o Mate40.

Elem, sinoc sam odradio backup svih ~100GB podataka sa telefona i resetovao ga, factory reset. Danas imam svoj stari telefon.
Sinoc sam do kasnu noc sve podesavao i vracao na staro, kako bi danas mogao da se uverim da li je sve ok i po pitanju baterije i rada.
Baterija je izgurala preko 5.5h SoT, nisam imao zabadanja, sem u Viber-u, ali mislim da je do app, jer kroz druge app nisam imao problema.
Kamera ima znatno bolji odziv, problemi sa Chromom koje sam opisivao se nisu javljali danas.
Ostaje samo da vidim na hladnoci, da li ce odziv na touch biti los kao pre nedelju-dve.

Danas citam da je i EMUI 11 Beta dostupna u Evropi za Mate20Pro, probao sam, ali izgleda da Srbija jos nije na spisku.
Ma i ja se nesto lomim da uzmem p40pro ali nije neka. Drasticna razlika a doplata 300e min.. Mate 40 pro je prava zamena ali ko zna kada ce, a i kada dodje bice 1000e na oglasima sto je za mene NoNo.. Neki Oneplus mi pada na pamet.. Opet imam i GT2, a i odgovara mo Huawei.. Mozda je stvarno realna opcija sacekati m40pro pa sacekati da padne cena na nekih 700e..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Mislim da Lg više ne može da se nadje u ovom telefonu, samo BOE ekrani.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
I ja takodje mislim da LG ekran vise ne moze da se nadje u ovom fonu jer su jos na pocetku kad je izasao mate 20 pro povuceni sa trzista i zamenjeni sa BOE ekranima.
 
Prodaje covek i kaze da je LG ekran i da nema problema nikakvog zato pitam...

Koliko ima razlike u kameri na M20Pro i P30Pro ?
 
Dobih obaveštenje od Huawei podrške...produžavaju garanciju telefona za tri meseca nakon završetka garancije. Što se mene tiče...sledeći telefon će biti Huawei.
 
Obaveštenje o produženju garancije za uređaje čija garancija ističe od 28. novembra 2020. do 28. februara 2021. https://consumer-tkb.huawei.com/weknow/servlet/show/knowContextServlet?knowId=sr-latn00866946

Dobar je ovo telefon, samo ga ne treba kvasiti pošto zna da uđe voda a posle krene ekran da zeza i ne reaguje na dodir. Valjda ima neki zaštitni mehanizam za takve slučajeve.
Elem, Huavej se trudi da se probije na naše tržište i daju često produženje garancije i neke pogodnosti ali ipak mislim da još moraju da napreduju da bi bili ravnopravni sa Samsungom - bar što se tiče telefona. Imam još neke proizvode njihove ali nije to još uvek na vrhunskom nivou. Drugar kaže da su propali i da se sve svelo na marketing - navodno pričao mu neko ko radi kod njih. Mada me je i Samsung razočarao sa sa ovim pametnim satovima, ništa specijalno nemaju a cena previsoka za to što nude. A kod ajfona se inženjeri potrudili da sve bude skockano za korisnika i da ono što nude radi kako treba. E zato je su eplovi proizvodi i dalje najbolji na tržištu iako nisu sasvim prilagođeni za Evropu.
Nego, da se vratim na ovaj telefon - meni dosta dobro radi i ne planiram uskoro da ga menjam. Jedino mi je prednja kamera malo kao mutna, ali ne mogu da ocenim da li je to od fleka od vode što je ušla ranije.
 
Obaveštenje o produženju garancije za uređaje čija garancija ističe od 28. novembra 2020. do 28. februara 2021. https://consumer-tkb.huawei.com/weknow/servlet/show/knowContextServlet?knowId=sr-latn00866946

Dobar je ovo telefon, samo ga ne treba kvasiti pošto zna da uđe voda a posle krene ekran da zeza i ne reaguje na dodir. Valjda ima neki zaštitni mehanizam za takve slučajeve.
Elem, Huavej se trudi da se probije na naše tržište i daju često produženje garancije i neke pogodnosti ali ipak mislim da još moraju da napreduju da bi bili ravnopravni sa Samsungom - bar što se tiče telefona. Imam još neke proizvode njihove ali nije to još uvek na vrhunskom nivou. Drugar kaže da su propali i da se sve svelo na marketing - navodno pričao mu neko ko radi kod njih. Mada me je i Samsung razočarao sa sa ovim pametnim satovima, ništa specijalno nemaju a cena previsoka za to što nude. A kod ajfona se inženjeri potrudili da sve bude skockano za korisnika i da ono što nude radi kako treba. E zato je su eplovi proizvodi i dalje najbolji na tržištu iako nisu sasvim prilagođeni za Evropu.
Nego, da se vratim na ovaj telefon - meni dosta dobro radi i ne planiram uskoro da ga menjam. Jedino mi je prednja kamera malo kao mutna, ali ne mogu da ocenim da li je to od fleka od vode što je ušla ranije.

Telefon je vodootporan, dakle tvoj ima neku falinku. Isti telefon ima jedan od momak iz ekipe sa kojima vozim motor...on telefon koristi na motoru za GPS prikačen držačem za volan. Minimum je 3x ove godine pokisao (ono što ja znam) pri dobrim brzinama i nikad ništa mu se nije desilo sa telefonom.

Što se tiče garancije...Huawei se trudi da nekako ''preslika'' Apple. Recimo kad je iPh6 izašao kupio sam ga i odmah sam imao problem sa ''žvakanjem ekrana'', repozicija nije pomogla i dobio sam uredno zamenu telefona. Ista stvar se dogodila sa Mate telefonom i LG ekranom. Uredno je telefon zamenjen...samo je razlika bila što je iPh6 dobijen klot a Mate je došao u novom neotvorenom pakovanju...po meni u toj situaciji Huawei je odradio bolji posao u garantnom roku.

Ja koristim Android od njegovih početaka ali i Apple uređaje. Uvek sam se vraćao Apple-u usled manjkavosti androida...laptop, tablet, telefon, desktop. Mate 20 Pro je prvi telefon sa android sistemom koji je bez problema stao rame uz rame sa iPhone-om bez ikakve trunke sarkazma. Funkcionisanje Mate telefona je makar u mom iskustvu jednako iPhone-u uz bolju bateriju, samo moram da naglasim da ja ne koristim rutovanje ili JB.
 
Poslednja izmena:
U istoj sam dilemi, nekako mi se bas svidja telefon i ne bih da ga menjam, jer kao sto kazes, nemam sta pametnije da kupim.
Nekako cekam Mate40 potajno.. :) P40Pro mi se nekako ne svidja, nadam se da cu imati drugaciji utisak o Mate40.

Elem, sinoc sam odradio backup svih ~100GB podataka sa telefona i resetovao ga, factory reset. Danas imam svoj stari telefon.
Sinoc sam do kasnu noc sve podesavao i vracao na staro, kako bi danas mogao da se uverim da li je sve ok i po pitanju baterije i rada.
Baterija je izgurala preko 5.5h SoT, nisam imao zabadanja, sem u Viber-u, ali mislim da je do app, jer kroz druge app nisam imao problema.
Kamera ima znatno bolji odziv, problemi sa Chromom koje sam opisivao se nisu javljali danas.
Ostaje samo da vidim na hladnoci, da li ce odziv na touch biti los kao pre nedelju-dve.

Danas citam da je i EMUI 11 Beta dostupna u Evropi za Mate20Pro, probao sam, ali izgleda da Srbija jos nije na spisku.

Meni baterija uglavnom izgura 5.5 do 6 SoT poredeci sa pocetnih 8 tako da ne znam da li je to OK kod tebe ili ti je baterija bila i gora pre factory reseta? Ono sto mi je nerealno sinoc oko 1 kad sam legao da spavam ostavio sam telefon na airplane mode sa 91% baterije, kad sam ustao 84%! Na sta je mogao da pojede 7% za 6h bez mreze mi nije jasno. Da li mogu provereno da testiram nekako bateriju, cisto da vidim da li su aplikacije ili je do baterije?
 
Meni baterija uglavnom izgura 5.5 do 6 SoT poredeci sa pocetnih 8 tako da ne znam da li je to OK kod tebe ili ti je baterija bila i gora pre factory reseta? Ono sto mi je nerealno sinoc oko 1 kad sam legao da spavam ostavio sam telefon na airplane mode sa 91% baterije, kad sam ustao 84%! Na sta je mogao da pojede 7% za 6h bez mreze mi nije jasno. Da li mogu provereno da testiram nekako bateriju, cisto da vidim da li su aplikacije ili je do baterije?

Mislim da je do neke aplikacije, probaj ručno da promeniš dozvole aplikacijama. Ja ih ručno isključim ili dozvolim po instaliranju svake.
 
Dobar je ovo telefon, samo ga ne treba kvasiti pošto zna da uđe voda a posle krene ekran da zeza i ne reaguje na dodir. Valjda ima neki zaštitni mehanizam za takve slučajeve.
Elem, Huavej se trudi da se probije na naše tržište i daju često produženje garancije i neke pogodnosti ali ipak mislim da još moraju da napreduju da bi bili ravnopravni sa Samsungom - bar što se tiče telefona. Imam još neke proizvode njihove ali nije to još uvek na vrhunskom nivou. .

Ne znam da li je Huawei propao, ali telefoni im jesu bolji od Samsung Europe Exynos verzije. Možda čak i bez Google servisa.
 
Huawei se ne trudi nista preterano da se probije, jer se odavno vec probio na nase trziste (I ne samo nase). Da nije Tramp probio njih, dosad bi vec bili verov najveci proizvodjaci telefona u svetu. Dakle to je njihov najveci problem, a ne kvalitet. Njihivo mesto sada vec dobrano zauzima xiaomi, I bice tako sve dok (ako) I'm se ne ukine embargo. Mada I kad se ukine, steta je ucinjena, nece svi koji su presli na xiaomi il nekog drugog proizvodjaca, da se vrate Huaweiu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako nastave da prave ovako dobre telefone, vratice se brzo. Sako ce morati malo cene da koriguju. Traze 1400e za m40p... Nebuloza.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Probijena je davno barijera od 1000e i to se nece vracati sigurno koliko god to mi to zeleli.
 
Nazad
Vrh Dno