Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Interesuje me da li je ikako moguce updetovati M20 Pro ili samo ostaje na cekanju? (ne bih nikad dao pare FankyHuawei za update)

P. S. Kakav je taj novi mod za kameru Super Macro koji se nalazi na zadnjem updatedu?

I da li korisnici sa jednim Sim karticom to jest modelom LYA-L09 dobijajuteze update ili kao svi?
Verovatno se koristi isti softver. Na Samsungu nije bilo razlike između single i dual SIM-a.
 
Evo sada na njihovom sajtu kada proverim status naloga stoji "Narucen rezervni deo".
E sad sta bi to trebalo da znaci?
Da li je prihvacena reklamacija i da nece mozda da menjaju samo ekran a ne da promene ceo uredjaj?
Jel zna neko sta je u pitanju ko je direktno menjao uredjaj preko servisa i zaobisao operatera?

Meni su nudili da zamene samo ekran. Pogledaj papir sta si izjavio da zelis kada si predavao na servis : Zamena uredjaja, popravka, finansijsko razduzenje ( to su opcije ).
 
Sto ne bi zamenili uredjaj za nov, nego slali u servis za zamenu ekrana?
Kupis nov telefon i menjas ekran za manje od 6 meseci, nigde logike [emoji1]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Meni su nudili da zamene samo ekran. Pogledaj papir sta si izjavio da zelis kada si predavao na servis : Zamena uredjaja, popravka, finansijsko razduzenje ( to su opcije ).

Naveo sam da zelim zamenu, tako i stoji na nalogu "Zahteva se zamena". To onda znaci zamena uredjaja?! Malo me samo buni to sto stoji "Rezervni deo narucen".
 
Na prvi pogled, cudi me da ima isti skor kao i p20 pro? [emoji848][emoji848]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
U Kini novu update. 185:


Pollen club
[New release] Mate 20/Pro/X EMUI 9.0.0.185

DP Mobile Version Manager Product Manager
The landlord 1-16 13:58
attention
19316 216 43 browser
First, adapt the model:
Mate 20 full Netcom version HMA-AL00
Mate 20 full Netcom version (mobile customization) HMA-TL00
Mate 20 Pro full Netcom version LYA-AL00
Mate 20 Pro full Netcom version (mobile customization) LYA-TL00
Mate 20 X Full Netcom Edition EVR-AL00
Mate 20 X Full Netcom Edition (Mobile Customization) EVR-TL00

II. Upgrade Method:
Mate 20:9.0.0.175-9.0.0.185
Mate 20 Pro:9.0.0.176-9.0.0.185
Mate 20 X :9.0.0.175-9.0.0.185
Note: The version is pushed in batch mode, and the member service has been opened (limited edition) to download and upgrade.

Third, update recommendation:
Dear users, through this update, the folder layout will be updated to 3*4 format, to provide you with a better experience, it is recommended that you update.
[Camera]
Turn on the automatic watermark switch, and automatically add the Leica watermark
[interface]
folder layout to 3*4 format when using the rear camera recording , to provide you with a better experience
[safety]
into Google 2019 1 Monthly Security Patch to Enhance Mobile Phone System Security For information about Huawei software update security content, please visit Huawei's official website: https://consumer.huawei.com/cn/support/bulletin/2019/1/4
 
Da li ste stavljali neke folije na displeju i koje?
Danas sam video zakrivljenu zastitu za ekran Mate 20 Pro, koji mora da se lepi nekim lepkom i taj lepak mora da se susi za UV lampom (Zastitna folija, lepak i lampa ide u kompletu).
 
Nisam poslednje 3 godine stavljao ništa, a samo Sligen kejs koji štiti sa svih drugih strana. I nikad ni tačku nisam imao na ekranu. Stakla ne preporučujem nikome, i ovako neobično mnogo moram da pritisnem okidač kad fotkaju nešto, sa staklom bi samo gore moglo biti :)
 
Ja sam u Huawei poslovnici stavio staklo, lepo lezi na ivicama, samo sto je skuplja malo.
 
Ja sam u jednoj od prodavnica kupio i oni su postavili. Extra lezi staklo, ne smate maski i potpuno je cool
 
Bratu večeras stiglo Spigen staklo i case, odlično legli jedno na drugo, čak se i montiraju prvo kejs pa staklo, da bi dobro leglo.
 
Pa kako su vam ugradili to staklo....lepkom..??? Nije kao folija koja se lepi....
 
Ja sam uzeo neko nalik na whitestone kod nas posto ws ne proizvodi za huawei i mogu vam reci da je super ,imam neki olixar case i jos neka dva i nema.problema nikakvih,otisak radi kao i bez stakla,kostalo oko 1400din
 
Koliko je pouzdano za normalan rad ako telefonu namestim zakazano paljenje uredjaja?
Kako li to sistem izvede kad je uredjaj skroz ugasen.
 
Koliko je pouzdano za normalan rad ako telefonu namestim zakazano paljenje uredjaja?
Kako li to sistem izvede kad je uredjaj skroz ugasen.

heheh ti se šališ sa ovim pitanjem? Šta misliš kako na matičnoj ploči BIOS pamti podešavanja kad je desktop/laptop isključen iz struje?
 
Bude zanimljivih pitanja... Jednostavno namesti da se upali za 10 min pa ćeš videti koliko je pouzdano

NOTE 9
 
Kaže da otisak radi isto kao i ranije, ali mu se čini da knuckle gestures rade slabije.

7b37e0280c2fa7fee8abd74b3c7e29b1.jpg
93eb5a7394d5eb579ba1d46bf029ce32.jpg
 
Ima li neko informaciju kada bi ovaj telefon trebalo da se pojavi u Telenoru ponovo?
 
Hvala za info, važno da otisak radi...knuckle lično i ne koristim, malo mi je agresivan način korišćenja. Moraću da pogledam Spiegen.
Ja ga koristim za password manager i digitron. Ponekad i za scrolling screenshot.
Ali mi baš nedostaje Samsungov sidepanel. Tamo sam čuvao prečice do par bitnih programa i digitron sa memorijom.

Probao sam neku zamenu za sidepanel sa PS-a, ali nije ni blizu tako dobar kao originalni.
 
Jel si probao Egde screen ili SideBar?
Ja sam davno koristio sidebar, dok nisu ni bili egde ekrani , i neko vreme mi je služilo. Sad nemam potrebe zbog velikog ekrana.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jel si probao Egde screen ili SideBar?
Ja sam davno koristio sidebar, dok nisu ni bili egde ekrani , i neko vreme mi je služilo. Sad nemam potrebe zbog velikog ekrana.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Jesam, pre par nedelja Edge Screen (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edgescreen.edgeaction), a jutros i Sidebar, čija mi je ikonica poznata od ranije, pa mislim da sam negde svojevremeno pokupio pro verziju za dž, međutim, sada više nema pro verzije na PS, a Lite verzija se recimo ne može prebaciti na desnu stranu ekrana, pa mi nije neko rešenje.
Hvala na predlozima :)
 
Moze Sidebar da se pomera levo i desno, i dole. Jedino što sam ja stavio da "izlazi" na swype, a uključen mi je gesture na telefonu, pa brljavi. Na tap mi nesto ne radi u ostalim aplikacijama. Hold/drag radi ok, pa sam tako ostavio, malo da koristim app.
Onaj Edge je po meni previse nabudzen.
Nema na čemu [emoji846]

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam bas presao sa "Zakrivljenog" samsunga i to mi uopste ne nedostaje. 100 ljudi 100 cudi 100 zena ..... :)
 
Evo ovako, za sve one neverne Tome i one koji pr...e po temi kako je Huawei Mate 20 Pro ovakav ili onakav a nikad nisu imali taj telefon, možete istom da pljunete pod prozor.

Naravno pored mog negodovanja povodom neizlaženja u javnost vezano za Hulka moram da kažem da je Huawei servisni Centar odradio vrhunski profesionalno posao. Od predaje telefona preko utvrđivanja defekta do vraćanja novog pakovanja u vakuum-u prošlo je tačno 10 dana(sa vikendom). Uredno su me obavestili u svakom koraku(do duše to je bio servis) a o svemu sam dobijao informacije na Huawei forumu od strane forumskog admina Marka koji je pratio čitav proces od početka do kraja.

Prvi put u Srbiji u poslednjih 10 godina da nisam imao nikakvih problema sa servisima ili garancijom, apsolutna profesionalnost u poslu što je toliki raritet u našoj zemlji da sam ja zapanjen.
 
Da li bi tako pričao da si bio u prvoj grupi nas koji smo dobili defektne telefone, kada niko nije mogao da nam kaže ni šta se dešava, ni šta će da se dešava sa telefonima bez kojih smo bili nedeljama, a čemu je služio i kako se u pojedinim trenucima ponašao taj pomenuti admin sa foruma i da ne pominjem. Lako je sada da tako odrade posao kada je sve već definisano i poznato i kada su u pitanju samo retki slučajevi. Pametna izreka kaže da se na muci poznaju junaci, a muka je prošla odavno.
Naravno, sve što si sada napisao je pohvalno i kamo sreće da je više takvih primera, ali i da to bude od početka pojave problema. A da je Matet 20 pro telefončina, ne verujem da bilo ko spori, jer jednostavno nema ni jedan argument da to i dokaže.
 
Da li bi tako pričao da si bio u prvoj grupi nas koji smo dobili defektne telefone, kada niko nije mogao da nam kaže ni šta se dešava, ni šta će da se dešava sa telefonima bez kojih smo bili nedeljama, a čemu je služio i kako se u pojedinim trenucima ponašao taj pomenuti admin sa foruma i da ne pominjem. Lako je sada da tako odrade posao kada je sve već definisano i poznato i kada su u pitanju samo retki slučajevi. Pametna izreka kaže da se na muci poznaju junaci, a muka je prošla odavno.
Naravno, sve što si sada napisao je pohvalno i kamo sreće da je više takvih primera, ali i da to bude od početka pojave problema. A da je Matet 20 pro telefončina, ne verujem da bilo ko spori, jer jednostavno nema ni jedan argument da to i dokaže.
Ja sam bio u toj prvoj grupi samo nisam odmah predao na servis. Veliki broj ljudi je išao preko provajdera ili satelitskog servisa, što ja nisam uradio.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno