Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Izasao je i prvi software update za 10-ku... 676 MB

Z8LGvAH
 

Prilozi

  • Screenshot_20200107_075712_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20200107_075712_com.huawei.android.hwouc.jpg
    317.9 KB · Pregleda: 102
Planiram nesto Mate 20 pro. Polovni su tu negde oko 320 do 350 na KP. Citam za Mate 20 pro defekt sa ekranom kod nekih. Jel se to odmah primeti ili se pojavi s vremenom? Kako da znam koji je ekran defektan, jel ima neka aplikacija da ocita proizvodjaca ekrana....

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U mate 20 pro su ugradjivane dve marke ekrana a to su LG i BOE. Problem je bio sa LG ekranima tako da ako naletis na model sa LG ekranom postoji mogucnost pojave zelene boje po ivicama. Skini aplikaciju device info na kojoj ti pise koji je ekran u njega.
 
U mate 20 pro su ugradjivane dve marke ekrana a to su LG i BOE. Problem je bio sa LG ekranima tako da ako naletis na model sa LG ekranom postoji mogucnost pojave zelene boje po ivicama. Skini aplikaciju device info na kojoj ti pise koji je ekran u njega.
Hvala druze [emoji106]

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Mislim da LG ekran nije više u opticaju skoro god dana već samo BOE. Ali svakako skini tu apk i proveri. Ovo je meni zamenski sa BOE ekranom, 11 meseci je kod mene i nema problema sa zelenilom. Pre ovog sam 2 komada zamenio sa LG.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jel se desilo nekome da ispadne ova mala guma izmedju ekrana i kucista? Tacno iznad tastera za pojacavanje zvuka.
 
Bio na 358 i juce procitah da je neko dobio 10 preko HiCarea. Otvorim ga odem na update i odmah dobijem opciju za download. Medjutim, ne znam da li je samo zbog toga sto sam se navikao, ali je meni 10 totalno djubre ovako na prvu loptu. Gomila sitnih detalja koji me nerviraju. Jos neko ima slicno misljenje?
 
Stvar navike. Kad sam imao samsung pa mi stigao pie 9 izgledao mi je kao djubre. Ja svaki dan hicare proveravam i nista joos od desetke..
 
Meni su totalno glupe ikonice u notifilacionom panelu, kao i u podešavanjima. Jos uvek se nisam navikao... Mada radi lepo I dalje, tako da se ne žalim.
Inace sinoc stigao novi update za 10ku 10.0.0.180
e66b5039520088d6b47a0995b412e665.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sad bas gledam ba mojem dal ima i nikakvu gumu ne vidim

Ajde mozda sam se pograsno izrazio, vise je kao zaptivka edge ekrana koji naleze na kuciste. Ima mala tanka guma kao keder na kolima.
I ispao je samo malo deo i dalje spojen, kada bi vukao oko celog ekrana bi se raznizalo.
Nebitno saljem na reklamaciju pa sta god da je u pitanju :D
 
Meni su totalno glupe ikonice u notifilacionom panelu, kao i u podešavanjima. Jos uvek se nisam navikao... Mada radi lepo I dalje, tako da se ne žalim.
Inace sinoc stigao novi update za 10ku 10.0.0.180
e66b5039520088d6b47a0995b412e665.jpg
Meni je taj dosao sa devetke. Direktno.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Meni su totalno glupe ikonice u notifilacionom panelu, kao i u podešavanjima. Jos uvek se nisam navikao... Mada radi lepo I dalje, tako da se ne žalim.
Inace sinoc stigao novi update za 10ku 10.0.0.180
e66b5039520088d6b47a0995b412e665.jpg

dada upravo to. Ikonice u panelu i u podesavanjima su horor. Deluje mi isto da je tastatura u pozivima nesrazmerno veca nego ranije pa pokriva vise ekrana (cini mi se da je tako)... Promenili su zvuk tipki i mislim da nema vise vibracije prilikom svajpovanja sa dna na gore sto se meni generalno ne svidja. Ima jos gomila stvari koja mi bode oci, ali cu mu dati malo vremena da vidim da li ima nekih prednosti u odnosu na 9.

Screenshot_20200109_203127_com.huawei.systemmanager.jpg

Jos mi baterija deluje katastrofa, ne znam sta da mislim...
 
Da li je moguće namestiti (mada ja ne nalazim) ,da prilikom neke notifikacije, ne bude upaljen ceo ekran, već samo jedan njegov deo, kao kod Note serije.
Čudi me da toga nema, baš mi smeta što se ceo ekran upali, kad mi stigne poruka ili mail..

Opcija koja postoji u podešavanjima, a zove se Wake screen, ne menja ništa, bila uključena ili isključena..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Konacno stize 10.0 android fala Bogu Jedinome. Slucajno proverih preko hicare nego problem nemam interneta dovoljno pa cu cekat kad kuci s posla stignem preko wi fi da ga preuzmem
 
Pitanje za one koji koriste otisak prsta za otključavanje (ako takvih ima): koliko precizno vam otisak radi?
Prethodnih dana sam bio na skijanju i zbog kacige i naočara za skijanje nije radilo prepoznavanje lica (logično) pa sam morao da koristim metodu otključavanja otiskom. Od 10 pokušaja možda je iz prve uspelo jednom da otključa, a iz 2./3. pokušaja možda 2-3 puta. Sve ostalo sam morao pomoću šifre. Mislio sam da je to zbog hladnoće, ali je temperatura bila od -1 do 3 stepena što nije ništa ekstremno. pomislih da nije do nadmorske visine (najčešće sam bio između 3000 i 3500m) ali ne vidim neku logiku. Kada sam se vratio malo sam testirtao tu opciju. Jeste bolje, ali i dalje ume da zaglupi povremeno. Da li neko zna razlog zašto na planini slabije radi i da li još neko ima problem u normalnim uslovima kada korist, odnosno da li mu se desi da zaglupi i neće da otključa?
 
Neprecizan je otisak na ovom telefonu. Ja sam stavio i otkljucavanje preko lica tako da ne znam nikad sta mi je otkljucalo tel dal otisak ili lice
 
I ja mogu da kažem da je poprilično neprecizan. Kod mene nema još uvek 10-ke. :)
 
Poslednja izmena:
Nikola, na kojoj si verziji? Ja sam imao isti problem, pa sam pomoću HStool i Hisuit metode prebacio na noviju verziju devetke i čim sam to uradio, nakon nekoliko minuta je ponudio apdejt na desetku. Da li ti je telefon za naše tržište?
 
Poslednja izmena:
Pitanje za one koji koriste otisak prsta za otključavanje (ako takvih ima): koliko precizno vam otisak radi?
Prethodnih dana sam bio na skijanju i zbog kacige i naočara za skijanje nije radilo prepoznavanje lica (logično) pa sam morao da koristim metodu otključavanja otiskom. Od 10 pokušaja možda je iz prve uspelo jednom da otključa, a iz 2./3. pokušaja možda 2-3 puta. Sve ostalo sam morao pomoću šifre. Mislio sam da je to zbog hladnoće, ali je temperatura bila od -1 do 3 stepena što nije ništa ekstremno. pomislih da nije do nadmorske visine (najčešće sam bio između 3000 i 3500m) ali ne vidim neku logiku. Kada sam se vratio malo sam testirtao tu opciju. Jeste bolje, ali i dalje ume da zaglupi povremeno. Da li neko zna razlog zašto na planini slabije radi i da li još neko ima problem u normalnim uslovima kada korist, odnosno da li mu se desi da zaglupi i neće da otključa?
Snimi par puta prst kojim otkljucavas, radice bolje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni prepoznavanje prsta radi odlicno kao i otkljucavanje lica i nikada nisam imao problema sa time......osim u slusaju gde sam imao veliku bradu pa me kamera nije prepoznala :)
Probaj ponovo da podesis prst sa kojim otkljucavas...
 
Hvala branaaa. Obrisao sam prvi otisak i napravio novi i jeste bolje.
 
Prepoznavanje lica radi bez greske i svaki mob koji ima notch bi trebalo da ima ovakav 3D senzor prepoznavanja, stereo zvuk i IR blaster. Uz sve nabrojano meni notch ima prednost u odnosu na bilo kakve rupe u ekranu i ostale stvari.
Sto se tice otiska on takodje radi odlicno. Postoje naravno situacije u kojima ne ocita iz prve ali to bude uglavnom iz opravdanih razloga, npr mokar ili prljav prst, lose pozicioniranje iz prve itd. Brzinom sam jako zadovoljan. Nije naravno najbrzi na trzistu ali je skroz ok. Ono sto je najveca prednost je sama pozicija senzora koja je idealna. Kod drugih proizvodjaca smesten je previse nisko, maltene uz donju ivicu ekrana. Ovde je pozicija savrsena. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Imal ovaj tel i lasersko detektovanje lica ili samo taj 3D? Sta je bolje pouzadnije? Joxy upravu si za notch mad vec u njeg ima korisnih stvari ne smeta ni meni
 
Nikola, na kojoj si verziji? Ja sam imao isti problem, pa sam pomoću HStool i Hisuit metode prebacio na noviju verziju devetke i čim sam to uradio, nakon nekoliko minuta je ponudio apdejt na desetku. Da li ti je telefon za naše tržište?

9.1 verzija, patch .357

Telefon za holandsko tržište. :)
 
Ja sam tada bio na verziji: 9.1.0.330 i nisam mogao da dobijem nadogradnju na verziju: 9.1.0.346 sa koje se najsigurnije dobijala desetka. Nikako nisam dobijao nadogradnju ni na EMUI 10, a ni na pomenutu verziju: 9.1.0.346. Onda sam sa neta skinuo sam 9.1.0.346 i pomoću pečovanog HiSuit programa odradio nadogradnju na 9.1.0.346, a bukvalno neki minut kasnije mi je telefon sam ponudio nadogradnju na EMUI 10, koji više od mesec dana nisam uspevao da dobijem. E, sada, koliko vidim ti si prešišao 346 verziju, tako da ne vidim mogućnost da bi ti ova metoda pomogla. Proveri da li je tvoj tel za naše tržište, ili se obrati huaweiu za pomoć.
 
Poslednja izmena:
Zanima me vezano za launcher u ovom slucaju poco. Da li moze da se promeni dialer pozivi ili ostaju huawei?
 
Nazad
Vrh Dno