Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

^Ne zalazim po tim sekcijama (temama),tako da i ne znam.
 
Onaj lik na YT je zaradio milione tako što je hejtovao iPhone.

Ako Huawei potencira da ima najbolju kameru, normalno je da će sva pažnja biti usmerena na istu. Pritom mislim da je kamera hardverski odlična ali na osnovu dostpunih semplova, softveru treba još dosta peglanja.
 
Trenutno mislim da ne postoji bolja kamera sto se Hardwera tice. Kad bi imali softwer kao IP ili Pixeli gde bi bio kraj. Nazalost oni treba da se posvete softwerskoj strani a ne da pojacavaju harwerski stalno
 
I dalje varaju sa kamerum? Uvek su im uređaji imali neku manu, loš video, slike voštane, uvek im je nešto falilo. Ako i sada nisu a reklamiraju kao najboju kameru, pa dokle? Bacio sam pogled jer me privuklo što daju sat, bežični punjač i karticu, ali sve džabe ako i dalje nije to to? Ima li neki realan test kamere?
 
Peglace oni kameru sasvim sigurno. Znaju i sami da Samsung nikad ovoliko nije peglao kameru,nego u poslednja dva meseca sto je uradio sa N9 modelom.

Nikada nisu bili blizu prvog mesta po broju prodatih uredjaja,tako da ce svim silama da se trude da peglaju ono cime su korisnici trenutno nezadovoljni,i tako izbiju na prvo mesto,prvenstveno zbog slave i reputacije.

Sve u svemu,ni najmanje me ne brine ta distorzija,hardwer je top,sredice to.

Zna to i Samsung,zato toliko pegla kameru na N9.

Bice zanimljivo gledati sledece godine uredjaje. Dosta je Samsung taktizirao. Nema vise taktike,jer konkurencija je pokazala da je vrlo blizu,ako ne,i u nekim segmentima ispred njih.
 
@ixon, u tom slučaju da im platim pola uređaja odmah, a kada ispeglaju kameru da doplatim ostatak? Tako bi bilo logično. Neverovatni su. Plus nema opcije da se sa GCam to sredi. Ti nisi bio zadovoljan Samsungom zbog obaveštenja i dva zvčnika što ne rade kako ti želiš, ok, poštujem izbor, ali ovde bi napravio presedan i koristio nešto sa čime nisi zadovoljan po ovoj ceni? Čekajući da oni oni to srede? Da li me zezaš? Što nisi čekao samsung da ispegla obavešetnja? Ne koristim Samsung, niti ga branim, njihove prednje kamere su kriminalne u toj ceni, ali bar se to reši sa GCam.
Vala oni ovu lovu od mene neće videti, dok ne budu najbolji. Kada realno budu imali najbolju kameru hardver/softver, ok, i dobar DAC/pojačalo, to tada, neka zaborave na moje pare. Za ove pare, očekujem stvarno najbolji uređaj koji čisti konkurenciju, a ne da je tu negde sa njom ili slabiji.
 
Poslednja izmena:
Ja sam cekao Samsung dva meseca da mi ispeglaju da mogu normalno da pricam na telefonu. Sve sam u prekidima pricao,pola nisam razumeo. I sta sam uradio tada? Prodao uredjaj,kupio drugi.

Tako cu i ovaj ako me ne bude zadovoljio. Vrlo jednostavno.

Pitao sam lika sada koji je snimao video,doduse on koristi obican mate 20,kaze nema ni govora o distorziji. Verovatno ovo nije finalni softwer za 20 pro. A i da jeste,ako ga u roku od mesec dana ne srede,gud baj carli,idemo na nesto trece.

Pogledaj 4k low light sa M20

https://youtu.be/NFQK_ojwen4
 
Da, ostaju ti pare od prodaje telefona da kupiš drugi, ali to si mogao i pre potpisivanja 2 god ugovorne obaveze. Ugovorna obaveza na 2 god. ostaje, ne odlazi sa prodajem telefona, rešio si jedan problem, a ovaj ljubavni od 2 god. kanal. Ne bih se tako lako zaletao za obavezivanjem.
 
Pored dva ugovora u Vip-u imam dva ugovora u telenoru i jedan u mts-u. Ali to vec sada nije poenta price,niti tema o toj ljubavi kako kazes.

Kazem ti,M20 nema taj problem sa distorzijom. Lik kako drzi telefon u ruci,i kako drugom rukom vozi,plus sto ruku spusta dole gde mu je telefon,stabilizacija je i vise nego dobra za ono sto meni treba.

Da se razumemo,nikog ne teram da uzme ovaj telefon,meni su telefoni prolaznost u zivotu,ne odvajam od usta za isti,ili pola bubrega. Jednostavno uzivam u ovom "sportu" i ne tresu mi se ruke za mobilnu tehnologiju,a kamoli da me glava boli ako nesto ne zadovolji pare koje sam dao. Konkurencija nikad jaca,Bogu hvala za cas se promeni uredjaj
def560539cbb2011e87d288880e8d06f.jpg
 
Baš je all round, par dana po izlasku se ustanovi fejl sa face id i kamera koja ima užasnu distorziju a to im je ustvari selling point.
I još traže za to 1000e, cirkus.

Kakva uzasna distorzija, da li se misli na primarnu kameru ili samo na super-wide?
Video sam sempl koji je postavio Bojan84 ali to je ocigledno u pitanju snimak sa super/ultra-wide kamerom uz povremeno zumiranje sto samo po sebi nije bas logicno (zasto bi neko aktivirao super-wide angle kamkorder pa onda zumirao, osim za potrebe testiranja). Ako gresim i ako je u pitanju neki drugi nacin rada kamera onda neka neko objasni.

Super-wide sociva imaju odredjene mane koje donekle mogu da se ublaze softverom ili usavrsavanjem samih sociva ali je nemoguce otkloniti ih u potpunosti (mislim pre svega na distorzije pri fotografisanju). Ovo za video snimanje mozda i moze da se resi softverom ali verovatno uz manji gubitak kvaliteta snimka mada i dalje ostaje cinjenica da nema logike zumirati video snimanje koje je pokrenuto sa ultra-wide kamerom.
 
Poslednja izmena:
Taj fake bokeh evekat pri video snimanju ne lici ninasta.
Jos jedan sample sa jako velikom distorzijom.
https://youtu.be/vKS1U56uj04
Snima se sa ultra wide kamerom, ne znam da li moze standardna kamera da se koristi za snimanje videa. Mada koliko vidim distorzoja nastaje softverski prilikom stabilizacije.
 
Na ovom poslednjem snimku je bas vidljivo.
Nadam se da ce srediti sve softverski jer ovo nije prvi put da im se desavaju "cudne" stvari kada je u pitanju video snimanje.
 
Taj fake bokeh evekat pri video snimanju ne lici ninasta.
Jos jedan sample sa jako velikom distorzijom.
https://youtu.be/vKS1U56uj04
Snima se sa ultra wide kamerom, ne znam da li moze standardna kamera da se koristi za snimanje videa. Mada koliko vidim distorzoja nastaje softverski prilikom stabilizacije.
Naravno da moze mimo wide snimanja da ide video. Kacio sam primere u 4k rezoluciji
 
Da ja vas pitam koliko često koristite snimanje i kad ste zadnji put snimali nešto?
Sad ce neko vec da napise hicem sve za svoje pare, e pa nece da moze bas sve, jer niko ne nudi bas sve za sve pare....
Ista prica non stop, i to uglavnom se žale oni koji i neće da kupe ovaj telefon ili bilo koji drugi...
Slažem se potpuno za ovaj zadnji video klip koji je postavljen, čudno baš, isto tako bilo i za m10pro, video snimanje, video snimanje, i sta bilo, update popravio i otada sve ok...
Da, jeste danas na ijedna cena svakom novom modelu, ali to nam je što je... Svi imaju mane, pa čak i Samsung i iphone itd... Nema idealno i da ima sve...
Huawei je bar postao najazurniji što se update politike tiče, mada se i o tome pisalo na veliko neko vreme...
Bitno je da svi mi imamo izbor ko će sta da izabere i kupi za sebe...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
 
Ma srediće sigurno. Obično par dana posle početka zvanične prodaje novog flagship modela kod svih proizvođača, stiže i malo veći update.
 
Poslednja izmena:
Meni je npr snimanje totalno nebitna stvar na telefonu tako da bi mi bilo svejedno da li će srediti to ili ne. Bitnije mi je da reše ovaj jak procesing prilikom slikanja i da nema nekih problema sa wide kamerom jer je to najkul i najkorisnija funkcija dodatne kamere.
 
Wide video test

Citao juce na xda,kazu da su izbacili apdejt

Ovo sada mnogo bolje izgleda u wide angle rezimu (stabilizacija vrhunsks)


https://youtu.be/M2otJX_R1Ns
 
Poslednja izmena:
Napisao sam 500-600. Ne mogu da garantujem da ce biti 500€. To je negde u aprilu kad pocne fama oko S10 i P30, pocece da pada brze cena.
Ja sam u maju kupio m10p za ~330€. Star 4 meseci i uz malo srece doduse.

Ova cigla (m20X) izgleda bas mocno :)

Izlaze P30 i S10 ranije, gotovo sam siguran, eto S-a u Barseloni pa prodaja 2 nedelje kasnije , a P nece mnogo kasniti, ako bude uopste kasnio

@hunder, ja se evo zalecem pa kud puklo da puklo :D

Meni na slikama obican deluje presiroko...tu mi se vise uklapa pro, ali ima Edge display, why Huawei?

Inace sto vise gledam uredjaj sve vise sam spreman da progutam ovaj raspored kamera pozadi...(ne bukvalno @hunder :d)

Kada bude punio druge mobove preko leđa ima da se greje samo tako , dok standardno punjenje je verovatno i sada hladnije nego npr na note9

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Ovo i ja mislim....
 
Ja ti kazem ne zaleci se. U martu,aprilu ne da ce biti za 500 nego mozda i manje.
 
Bas mi deluje nerealno, jasno mi je da ce cene pasti i sve, ali jako jako nerealno...to je za 5,6 meseci, verovatno ce izaci sledeca P serija, ali ponovo.....
 
Verovatno hoće i iz tog razloga su, ako gledamo samo cenu, Android telefoni lošija kupovina od iPhone. Ja sam S9+ uzeo čim se pojavio i platio ga 100e manje od (tada već par meseci starog) iPhone X. Sada polovan X košta isto ili čak više nego nov S9+.

Juče je recimo mate 20 pro bio na akciji za 800e. Ako oduzmemo vrednost sata ispada da uređaj izađe 600e. I gde je tu logika? Uređaj koji ima preporučenu cenu 1000e se prodaje za 600 :) To je kod Apple nemoguće.
 
Poslednja izmena:
Pa pogledaj malo oglase. Note 9 je u radnji 1000e u oglasima ga ljudi jedva prodavaju za 700-750e. Huawei u startu nece biti vise od 700e. Ako bude isao i za toliko. Za 5-6m kad se pojavi galaxy s10 tek onda nece vrediti ni tih 500e. Moje misljenje :)
 
Manje od 500e u martu veoma teško .. ako pričamo o novim mobovima.


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ovo sto kaze loznica, ako pricamo o novim tesko bas...
 
Ма биће догодине у септембру 250€, кад вам кажем.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ufff ufff... Nalaze se mane a biće dobra kupovina za 500e... :) :) :)
Nego vi sto nalazite mane, 'ocete li ga kupiti tamo u neko doba za 500€?

:)

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Pa kao i iPhone. Da košta 500 evra, bili bi redovi kao ispred Lidla :)
 
Verovatno hoće i iz tog razloga su, ako gledamo samo cenu, Android telefoni lošija kupovina od iPhone. Ja sam S9+ uzeo čim se pojavio i platio ga 100e manje od (tada već par meseci starog) iPhone X. Sada polovan X košta isto ili čak više nego nov S9+.

Juče je recimo mate 20 pro bio na akciji za 800e. Ako oduzmemo vrednost sata ispada da uređaj izađe 600e. I gde je tu logika? Uređaj koji ima preporučenu cenu 1000e se prodaje za 600 :) To je kod Apple nemoguće.

Gde je bio na akciji 800 EUR-a? U Srbiji ili negde preko?
 
Nazad
Vrh Dno